Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] primera p10 ukręcona prawa półośka


Gość andrze

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu też spotkał mnie ten problem tylko że u mnie padła lewa. Trochę się na dzwoniłem żeby coś znaleźć. Powiem ci tak że ten adres który podał ci poprzedni forumowicz jest ok. Dzwoniłem tam i dorabiają same półosie lub kpl. tylko że trzeba wysłać im wymiary orginału albo odesłąć tą pękniętą. Koszt tej dorobionej to ok 250 (lewej). Orginału lepiej nie szukaj chyba że nie masz co robić z kasą, a poza tym są chyba tylko w kompletach z przegubami (ok 1000). Najlepiej to kupić używaną na szrocie tylko też jest z tym problem bo schodza jak śwież bułeczki i czasami trzeba czekać. Ja w końcu zamówiłem w sklepie i całkowity koszt łącznie z przełożeniem przegóbów wynióśł mnie 430. Niestety musiałem robić na warsztacie bo nie mniałem kanału ale jak masz kanał to sama półoś wyszła mnie 270. Jeszcze jedno jak szukałem na szrocie ta mieli prawą. Jak chcesz to dam ci namiary. Mój gg 92883

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświerzę temat bo właśnie wczoraj wieczorem ruszając ze świateł ukręciła mi się prawa półoś. Teraz mam do was pytanie, znalazłem link do firmy motomax i chce u nich ją zamówić tylko nie wiem kilku rzeczy:

1. Potrzebuję tylko wałka półosi, przeguby mam dobre więc nie są mi potrzebne, co oni wysyłają za te wspomniane 190zł?

2. Samochód jescze nie rozebrany i nie bardzo mam jak pomierzyć wymiary tej pęknietej półośki, czy w motomaxie wystarczy podać rok, typ, silnik itp. i wyślą to co trzeba, czy lepiej nie ryzykować i dokładnie pomierzyć?

3. Naprawiał będę sam, czy muszę wyjąć całą półoś tzn od koła aż do skrzyni czy może da się wyjąć ten pękniety wałek bez wyciągania całości?

4. Ile trwa dorobienie i wysyłka a może mają takie na magazynie?

 

Do motomaxu wysłałem wczoraj maila ale z wiadomych przyczyn odpowiedzi oczekuję dopiero jutro.

 

[ Dodano: Pon 31 Lip, 2006 ]

Odpowiadam sobie sam, może akurat komuś się to przyda:

Ad 1. Wysyłają sam wałek za te 190zł.

Ad 2. Trzeba rozebrać i sprawdzić ile zębów jest na wieloklinie z jednej i drugiej strony wałka bo były dwa rodzaje, innych wymiarów nie potrzebują, u mnie jest 32 zęby po obu stronach.

Ad 3. Wyjąłem całą, od piasty aż do szkrzyni, olej trzeba spuścić (niekoniecznie cały).

Ad 4. Do Nissanów mają od ręki, ciekawe dlaczego, hehe. Wysyłka dzisiaj, jutro z reguły dochodzą (25zł za wysłanie).

 

I jeszce prośba do andrze, jeżeli możesz i czasami tu zaglądasz to zmień tytuł posta na "primera p10 ukręcona prawa półoś" bo po wpisaniu w szukajkę słowa półoś nic nie znajduje a tak może ktoś coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość ARTEKP11

Witam kolegów po fachu. Dokładnie wczoraj ukręciła mi się prawa półoś w p11 i normalnie dostałem białej gorączki bo nigdy się z tym nie spotkałem a tym bardziej w nissanie. To moja 2 primera i nie spodziewał bym się tego po primerce ale trudno.prosze o pomoc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...