Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka otwarcia drzwi


Gość Gołąb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki maly problemik z kontrolka sygnalizujaca otwarcie drzwi. Dzis jechalem do Lodzi i po paru kilometrach zapalila mi sie kontrolka otwartych drzwi... zatrzymalem sie posprawdzalem wszystkie (byly pozamykane) - gdy wsiadlem do samochodu zobaczylem ze kontrolka pali sie jasniej gdy otworze drzwi... a jak sa pozamykane to pali sie tak ciemniej...

 

w dordze powrotnej palila sie coraz slabiej az zgasla i znowu zaczynala sie zapalac (powoli - jak ze sciemniaczem ) i tak caly czas - nie bylo to pulsowanie tylko bardzo powolne zapalanie sie i gaszenie (na 80 km zrobila caly cykl 3 razy - zgasla zapalila sie)

 

Czy ktos moze wie co bylo (jest) tego przyczyna?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten temat. Czy ten problem masz tylko podczas jazdy w deszcz, śnieg?

U mnie zdarza się w takich warunkach. Wtedy dochodzi za zawilgocenia czujnika od alarmu - czujnik otwartej przedniej klapy. Po jakimś czasie wszystko wysycha i lampka gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz sie z tym spotkalem - faktycznie dzis jechalem wiekszosc drogi w dosc duzych opadach deszczu i sniegu i to jeszcze w warunkach pod wiatr...

 

mowisz ze to moze byc czujnik alarmu od klapy? bede musial zajrzec do niego bo niedawno grzebalem przy nim bo sie poprzedni rozlecial... ;)

 

jak rozumiem nic zlego sie nie stanie jak pozostawie ta sprawe losowi (nic nie bede dotykal i majstrowal?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy to samo. W ASO czujnik otwartej klampy przedniej montowany jest za lewym przednim reflektorem. Podczas jazdy za innym samochodem np. w deszczu jakoś dziwnie podchodzi woda. Ja u siebie samo podłączenie kabla obkleiłem taśmą izolacyjną. Jak narazie sprawuje sie dobrze.

Co do alarmu to w moim przypadku jak narazie nie doszło do samo załaczenie sie syreny. Uważam, że coś takiego nie powinno się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bede musial go poszukac bo denerwuje mnie ta lampeczka swiecaca... (stresuje ze wypadne przez drzwi :) ) - a tak swoja droga to ja nie widzialem tam czujnika tylko ten od alarmu...

 

bede mial jazde niedlugo kurs to sprawdze czy sie samo nie "naprawilo" ;)

 

wielkie dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...