Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Almera 1,5 dCI - budowa silnika K9K


Guest thomson30

Recommended Posts

Guest thomson30

Zastosowany silnik 1,5 dCI to b.dobra rzecz aczkolwiek postęp robi swoje i nie wygląda już tak jak stare diesle. Ztobiłem kilka fotek i proszę o pomoc. Ponumerowałem widoczne czujniki. części rzeczy można się domyślać, ale generalnie jest to plątanina kabli, rurek itd. Jeżeli macie jakieś doświadczenie to proszę napiszcie kilka słówek o elementach. Mam jeszcze pytanie odnośnie intercoolera, a mianowicie czy składa się on tylko ze zwykłej chłodnicy umieszczonej z przodu sam. i węży, czy też system chłozenie jest tam bardziej rozbudowany (silnik, sprężarka ?). ciężko mi również dojść jak jest kolejnośćposzczególnych elementów zasilania powietrzem (filtr-intercooler-przepływomierz- turbo-silnik).

Linki:

http://i34.photobucket.com/albums/d131/tho...assan/turbo.jpg

http://i34.photobucket.com/albums/d131/tho...zepywomierz.jpg

Piszczie swoje opisy 1,2,..... itd. a jak wiecie coś więcej odnośnie usterek exploatacji, regulacji, czyszczenia to będą b.€zyteczne informacje. Z góry dzięki.

http://i34.photobucket.com/albums/d131/tho.../filtroleju.jpg

Link to comment
Share on other sites

Filtr - przepływomierz - turbosprężarka - intercooler - silnik

 

Intercooler to tylko chłodnica potwierza doładowanego połączona rurami i wężami. Nie wpływa on na chłodzenie silnika. On tylko schładza jeszcze powietrze doładowane dochodzące do silnika. Schładzając się powietrze ma większą gęstość cząsteczek tlenu.

 

Stosuj lepsze filtry. Zamiast filtrona kupuj Knechta-Mahle, Boscha lub Purfluxa.

Filtr powietrza z Filtrona delikatnie "sypie" drobinkami wkładki filtrującej co może, choć nie musi, doprowadzić do "wysrania" :twisted: się przepływki. Z filtrem oleju i paliwa podobnie. Filtr przeciwpyłowy możesz stosować z Filtrona np. w wersja z węglem aktywnym. Te są dobre i tanie.

 

1- To bedzie pompa raila - nawet widać producenta Delphi :(

3 i 4 - Sterowanie elektryczne pompą raila

8- Trochę przypomina mi to odstojnik oleju pod filtrem oleju ale u mnie to jest żebrowane i pełni też funkcję chłodniczki oleju.

 

Troche niezbyt dokładne zdjęcia. Za mało detali widać

 

HHA

Link to comment
Share on other sites

Guest thomson30

Już zczynałem wątpić czy na tym forum znajdują się prawdziwi fachowcy. Jednak są. Wielkie dzięki HHA. W końcu wiem coś więcej na temat swojego silniczka. Jak będę miał pełne informacje to coś napisze.

Wesołych Swiąt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...