Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z jazdą P-10 - pomocy!!!


Gość adambek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co sie dzieje, podczas jazdy zaczęła sie zapalac czerwona lamka usterki silnika samochód zaczął szarpać i tracił moc. W końcu przestał palić. Po chwili probowałem odpalić. Zapalił normalnie i na luzie jest wszystko jest ok. Przy wlączeniu biegu i nacisnięciu gazu od razu gaśnie. Byłem już w dwóch warsztatach. Przeprowadzona diagnostyka komputerowa nie wskazuje żadnych błędów. A moje P-10 1,6 16 V na pełnym wtrysku dalej nie jeżdzi. Czy ktoś może miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przewody i aparat zapłonowy też?

Rozwalonej obudowy filtra powietrza nie masz?

 

Zgadza się wszystko wygląda ok. Jeden z tych "magików" sugeruje uszczelkę po głowicą lub (oby nie!!!) pęknięta głowica. Tylko tak jak mówię na biegu jałowym jest wszystko ok. wchodzi w obroty, pracuje równo. Problem zaczyna się przy jeżdzie na biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki katalizator?! co Wy?

 

skoro się zapala lampka check engine, to oznacza to, że ECU wykrywa jakiś błąd i przełącza się w tryb awaryjny (stąd szarpanie, itp?). błąd jaki ECU wykrywa, to uszkodzenie jakiegoś czujnika. należy zrobić diagnostykę, i będzie wiadomo co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zresetować kompa. Być może powstał jakiś błąd z którym komp nie moze sobie poradzić i ustawia w tryb awaryjny. Jezeli nie pomoże to faktycznie pasowałoby zrobić porządną diagnostykę.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Klubowicze, dzieki za wszystkie podpowiedzi i sugestie. Dotarłem wczoraj do trzeciego elektryka spod Warki. No i udało sie przyczyna wszystkich objawów były "skorodowane" przewody elektryczne gdzieś w okolicy filtra powietrza. Po naprawie i wymianie wszystko jest ok. A to że przy ruszaniu dławił sie to wynik jakiegoś przebica i włączania sie trybu awaryjnego silnika. Pozdrawiam wszystkich dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...