Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 Ledwo co hamuje !!!!


Gość MIS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O co moze chodzic :?:

Dojezdzajac do skrzyzowania nacisnalem lekko na hamulec, uslyszalem lekkie stukniecie (tak jakby cos uderzylo o podwozie od zewnatrz) i nagle pedał hamulca stal sie nadzwyczaj miekki :cry:

Gdy auto stoi i mocniej przycisne pedal hamulca to moge go wdusic do samego konca (wczesniej tak nie bylo) i jest jakis taki miekki.

Gdy jade np 50km/h i ostro chce zahamowac to kola blokuja sie dopiero po chwili, tak jakby klocki slizgaly sie na tarczach...

Sprawdzilem i plynu hamulcowego jest w zbiorniczku wyrownawczym na max i od 5godzin nic nie ubylo, wiec uszkodzenie przewodu hamulcowego raczej wkluczam

Co to moze byc ??

Strach tak jezdzic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że płyn... ABS masz? pompę raczej wykluczam za gruba awaria jak na auto made in Japan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wymień płyn to wiele nie kosztuje i zobaczysz... ja bym chyba stawiał na jakąś nieszczelność... zrzuć koła obejżyj zaciski zobacz jak chodzą tłoczki to na początkek wystarczy... albo może być też tak że klocki są źle dobrane z tarczami? czasami zdarzają się takie historie a że stało się to tak akurat w zimie... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom dzis po pracy jade najpierw do dentysty-sadysty a potem do kumpla na podnosnik...

mowisz ze tarcze i klocki sie nie "lubia"? no ale to troche dziwne bo na tych nowych juz ponad 4 miechy smigam i bylo wszystko OK, tez mi sie nie podoba ze to tak nagle bylo...

istnieje wogole mozliwosc zeby caly uklad sie zapowietrzyl ale byl szczelny :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

ja obstawiam ze to plyn hamulcowy... moze byc za mala jego ilosc

zobacz czy przed zapaleniem auta.. po 3cim wcisnieciu pedału hamulca Ci "stwardnieje" - bez skojarzen prosze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZBIORNICZKU WYROWNAWCZYM JEST PRZY KRESCE "MAX"

JESZCZE PRZED ZAPALENIEM TAK JAK MOWISZ PO "PEDALOWANIU" (TRZY-KROTNYM) PEDAL JEST "TWARDY". GDY GO TAK TRZYMAM I W TYM MOMENCIE ZAPALE AUTO TO SIE ROBI MIECIUTKI I BEZ ZADNYCH OPOROW DOCHODZI DO KONCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też mechanik powiedział że pompa przepuszcza płyn i tak sie dzieje, ale najpierw zmienił płyn, powiedział ze naprawa pompy to jakiś niewielki koszt, uszczelki trza wymienić, ale zawsze mniejszy wymiana płynu.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze proponowal sprawdzic bebny z tylu. moze tloczek obsunął sie ze szczeki lub cos w tym stylu. zdjac beben hamulcowy to 5 sekund :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goago wymysliles nowe hamulce? bo nie slyszalem zeby w bebnowym hamulcu byly szczeki i tloczki ;):lol:

a co rozpiera szczeki?? moze inaczej sie to nazywa ale to niewazne... :wink:

cylinderki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn mówisz, że masz. Ale pytanie jeszcze jaki. Płyn mógł po prostu zaleźć wodą i obniżała się temperatura wrzenie. Przy hamowaniu płyn ci się zagotował, powstał bąbel i tyle. Efektem jest brak ciśnienia. Wymień płyn na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak jak podpowiadaliscie.

Plyn po roku sie "popsol" :wink:

Spuscilismy stary, zalalismy nowy, odpowietrzylismy uklad i po robocie :!:

Almerka stoi jak wryta :lol::lol:

 

Kamień z serca :!:

 

Dzieki za pomoc i fachowe doradztwo 8)

 

PS. przy okazji zalozylem nowe glosniczki z gwizdkami... ale fajnie wymiataja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że goago ma rację. Jak są bębny to są i szczęki hamulcowe na które działają tłoczki oczywiście zamocowane w cylinderkach.
w sumie zgadza sie...mialem stare rysunki gdzie nazewnictwo bylo troche inne i konstrukcja troche przestarzala (regulowana ciegnami-linkami) ;) namieszalem sorki

http://www.hamulecm121m.friko.pl/hamulce%202.JPG

http://www.autoera.dt.pl/encyk_full.php?nr=44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...