Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

radyjko w N15


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec problem jest taki ze jak kupilem nismo to instalka byla przerobiona na ISO... i tam jest taka rzezba ze szok :D:D niewiadomo co do czego :P najbardziej mnei wkurza ze po wyjeciu kluczyka radio mi sie wylacza i gubi ustawienia... :/ do czego tam sie mozna podpiac zeby nie tracilo napiecia ?? (chodzi mi o kolor kabla :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja radze abys zamiast szukania koloroow wzial miernik i nim poszukal przewodu zasilania zamiast zabawy z kolorami kabelkoow zwlaszcza jak moowisz ze masz meksyk w instalce ;) podepnij sie do akumulatora poprzez bezpiecznik (10A lub 20A :/ nie pamietam teraz) i problem z gubieniem pamieci bedzie z glowy i kluczyk nie bedzie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerób radio aby miało "podtrzymanie" (po wyjęciu nawet całego radia i odłączeniu od niego zasilania nie zgubi ustawień). trzeba do tego najlepiej znajomego elektronika ( który wstawi Ci akumulatorki do radia). U mnie działa od 2000 r. ( wytrzymało conajmniej 24 godziny, i dopiero teraz muszę zmienić akumlatorki). Mam Sony model 5800 z dżojstikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerób radio aby miało "podtrzymanie" (po wyjęciu nawet całego radia i odłączeniu od niego zasilania nie zgubi ustawień). trzeba do tego najlepiej znajomego elektronika ( który wstawi Ci akumulatorki do radia). U mnie działa od 2000 r. ( wytrzymało conajmniej 24 godziny, i dopiero teraz muszę zmienić akumlatorki). Mam Sony model 5800 z dżojstikiem :D

 

 

sam jestem "znajomym elektronikiem" :lol: ale musze zrobic tak zeby gralo bez kluczyka.... no coz. miernik w dlon i jazda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba że radyjko gra dopiero po przekręceniu stacyjki na 2 chyba:) bo aku się przez przypadek nie rozładuje itd a ustawienia gubi mi dopiero jak odepnę radyjko od ISO :) tak to jest ok u mnie Pionek 5700 napędza fabryczne Clariony :) na codzień wystarcza a porządny sprzęt mam w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wyłączanie zapłonu i wyciągnięcie kluczyka, co powoduje wyłączenie radia, jest to jak najbardziej prawidłowe. Dzięki temu akumulatora sobie nie rozładujesz zostawiając włączone, ale np. ściszone radio - raz tak sobie narobiłem w poprzednim samochodzie.

Jeśli chodzi natomiast o tracenie ustawień, to to już nie jest w porządku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wyłączanie zapłonu i wyciągnięcie kluczyka, co powoduje wyłączenie radia, jest to jak najbardziej prawidłowe. Dzięki temu akumulatora sobie nie rozładujesz zostawiając włączone, ale np. ściszone radio - raz tak sobie narobiłem w poprzednim samochodzie.

Jeśli chodzi natomiast o tracenie ustawień, to to już nie jest w porządku :-)

 

 

to sie pamieta :D ja poprostu nei lubie zostawiac kluczykow w stacyjce jak wychodze z samochodu.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić kieszeń z podtrzymaniem lub zamontować samo podtrzymanie pamięci (9widziałem takie cuś na allegro).

 

Ja rozwiązałem ten problem kupując Blaupunkta, który ma to w serii ;-)

Polecam!

 

Możesz oczywiście również pociągnąc niezaleźna zasilanie (najlepiej bezpośrednio z akumulatora) ale jak koledzy zauważyli ryzykujesz rozładowaniem akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja troche z innej beczki, mam w swoim GTi oryginalne radyjko nissanowskie tylko nie mam do niego panela (albo gdzieś leży pod siedzeniami czy gdzieś indziej). Czy jak dokupię panel to będzie ono działało i czy bedzie trzeba coś programować (bo słyszałem, że te panele mają jakiś tam swój kod czy coś i może panel z radiem z innych aut nie chcieć działać)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki, mam w swoim GTi oryginalne radyjko nissanowskie tylko nie mam do niego panela (albo gdzieś leży pod siedzeniami czy gdzieś indziej). Czy jak dokupię panel to będzie ono działało i czy bedzie trzeba coś programować (bo słyszałem, że te panele mają jakiś tam swój kod czy coś i może panel z radiem z innych aut nie chcieć działać)?

 

Jesli bedziesz mial problem z panelem do oryginalnego radia, to zglos sie do>>TEGO KOLESIA<<

Od dawna juz obserwuje, ze zwozi tony oryginalnych radyjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się może przydać:

 

 

Nissan

model auta: wszystkie do 2000

nissan.gif

styk sygnał

1 +12 V zasilanie

2 masa

3 +12 V podtrzymanie

4 podświetlenie

5 ster. ant. automat.

9 głośnik RR+

10 głośnik RR-

11 głośnik RF+

12 głośnik RF-

13 głośnik LF+

14 głośnik LF-

15 głośnik LR+

16 głośnik LR-

 

Ja na podstawie tego i opisu złącza iso radia wszystko opanowałem w parenaście minut (dziesiąt) razem z polutowaniem wszystkiego do kupy.

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość donaldzik
To się może przydać:

 

 

Nissan

model auta: wszystkie do 2000

Obrazek

styk sygnał

1 +12 V zasilanie

2 masa

3 +12 V podtrzymanie

4 podświetlenie

5 ster. ant. automat.

9 głośnik RR+

10 głośnik RR-

11 głośnik RF+

12 głośnik RF-

13 głośnik LF+

14 głośnik LF-

15 głośnik LR+

16 głośnik LR-

 

Ja na podstawie tego i opisu złącza iso radia wszystko opanowałem w parenaście minut (dziesiąt) razem z polutowaniem wszystkiego do kupy.

 

mam takie pytanie mechanik przy zmianie rozrusznika cos mi namieszal radio sie zakodowalo no i mryga airbag co mozna z tym z robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...