Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szyberdach


Gość kakol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z szyberkiem, nic skomplikowanego, poprostu w czasie deszczu lub odwilży w dwóch miejscach kapie woda. Niebardzo wiem czym to uszczelnic..?jest to szyber uchylny. Moze ktoś z Was rozwiązywał juz podobny problem.

Będe wdzieczny..pozdr :) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Mam problem z szyberkiem, nic skomplikowanego, poprostu w czasie deszczu lub odwilży w dwóch miejscach kapie woda. Niebardzo wiem czym to uszczelnic..?jest to szyber uchylny. Moze ktoś z Was rozwiązywał juz podobny problem.

Będe wdzieczny..pozdr :) :?:

Rozumiem ze to nie jest oryginalny szyber?

Niczym tego nie uszczelnisz... sciagnij szybke i wyczysc uszczelke ktora dolega do szybki i nasmaruj wazelinka techniczna na zime. I nie otwieraj go w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym tego nie uszczelnisz... sciagnij szybke i wyczysc uszczelke ktora dolega do szybki i nasmaruj wazelinka techniczna na zime. I nie otwieraj go w zimie.

Znałem zawodnika, który na zimę silikonował szyber takim silikonem, który wiosną zchodził bez śladu ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam, nie chce zakładac nowego tematu dlatego odnowie ten i sie zapytam

 

mam w sunnym niefabryczny szyberdach firmy webasto i przy intensywnych deszczach (nie wiem jak u was ale u mnie leje od tygodnia codziennie) wkrada sie kilka kropel wody na ta maskownice przylegajaca do podsofitki no i jak sie zbierze wieksza ilosc to zaczyna kapac na fotel. dzisiaj odchyliłem ta maskownice i zauwazyłem ze w kazdym rogu jest wypust na gumowa rurke (taki kranik) tylko w zadnym rogu nie ma rurki.

 

to własnie z tych kranikow kapie (ale z tego co wiem to normalne) teraz chce kupic rurki i pozakładac je na te kraniki.

 

tu sie zaczyna moj problem:

jak te rurki poprowadzic? (wiem ze trzeba w przednie słupki ale jak)

czy trzeba bedzie zdejmowac podsofitke?

poprowadzic 4 rurki z kazdego kranika? czy tylko 2 z przodu a tylne np zatkac??

 

moze ktos dysponuje zdjeciami, albo dokładnie to wytłumaczy bo musze to zrobic przed zima

z gory dzieki za kazda pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalny szyber i tez cieklo.... ale podwadzilem ten plastik co jest dooklola szyby i wpuscilem tam kleju ( plastik odstawal nieznacznie od szyby).... po wpuszczeniu kleju juz nic mi nie kapie... moze to jest u Ciebie przyczyną... sprawdz ten plastik- zwlaszcza na rogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalny szyber i tez cieklo.... ale podwadzilem ten plastik co jest dooklola szyby i wpuscilem tam kleju ( plastik odstawal nieznacznie od szyby).... po wpuszczeniu kleju juz nic mi nie kapie... moze to jest u Ciebie przyczyną... sprawdz ten plastik- zwlaszcza na rogach

 

nie kolego, ja nie mam oryginalnego szyberdachu, a z tego co mi cieknie to wypustki (takie kraniki) aby nasunac na to wezyki gumowe i odprowadzac wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem zawodnika, który na zimę silikonował szyber takim silikonem, który wiosną zchodził bez śladu ;)

 

silikonwanania nie polecam, gdyż cały ten silikon ma w sobie substancje żrące i w tym miejscu gdzie go nałożymy po jakiśm czasie pojawi się rdza. Kakok jeśli masz nieoryginalny szyber dach to wątpię żeby Ci się udało to zatrzymać, nigdy szybka nie będzie

leżała jak powinna, nawet często w oryginalnych szyberkach leje. Zagadam się z Maciejka_sz i też proponuje takie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam

nie chce zakładać nowego tematu a mam problem z cieknącym szyberdachem, cieknie dokładnie nie z samej szyby tylko spod tego plastiku sterowania szyberdachem, więc to zapewne uszczelka nie trzyma, nie chce go silikonować ani niczym uszczelniacz, najlepiej jakbym wymienił tą uszczęlkę z szyby :) tylko nie wiem czy można tak ową dostać czy trzeba kupić całą szybę ?? czy może jeszcze coś innego ?? z góry dzięki za jakieś rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

U mnie ciekło właśnie z mocowania uchwytu. Wykręciłem śruby, wyczyściłem wszystko i nakitrowałem silikonu (taki jak do klejenia akwariów). Z początku skręca się wszystko lekko a po kilkunastu godzinach już mocno - teraz nie straszne mi ulewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...