Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie wyłącznik halogenów??


Gość chełmiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W P11 włącznik halogenów jest na przełączniku zespolonym pod kierownicą (dźwignia kierunkowskazów). Przekręcając pokrętło o jeden stopień włączają się halogeny, przekręcając dalej włącza się tylne przeciwmgłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11 włącznik halogenów jest na przełączniku zespolonym pod kierownicą (dźwignia kierunkowskazów). Przekręcając pokrętło o jeden stopień włączają się halogeny, przekręcając dalej włącza się tylne przeciwmgłowe.

 

No tak tylko, że jak nie masz fabrycznie przeciwmgielnych z przodu, tak jak ja to nie ma w dźwigni tego trzeciego położenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przepraszam, że odkopuję stary temat, ale chcę zamontować halogeny w P11 i też mam problem z wyłącznikiem. Chcę zamontować taki zwykły pstryczek pod nawiewem (bo akurat taki posiadam :) ), ale nie wiem gdzie są kabelki... :(

 

W N14 miałem od razu kostkę i z podłączeniem problemu nie było. Tutaj nic takiego nie widzę... Dodam tylko, że w zderzaku jest instalacja.

 

Bawił się w to ktoś z Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopuję stary temat, ale chcę zamontować halogeny w P11 i też mam problem z wyłącznikiem. Chcę zamontować taki zwykły pstryczek pod nawiewem (bo akurat taki posiadam :) ), ale nie wiem gdzie są kabelki... :(

 

W N14 miałem od razu kostkę i z podłączeniem problemu nie było. Tutaj nic takiego nie widzę... Dodam tylko, że w zderzaku jest instalacja.

 

Bawił się w to ktoś z Was?

 

poszukaj pod plastikiem obok regulatora wysokosci swiatel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nic takiego nie widzę...

 

Witam.

Przy montażu oryginalnych halogenów dokłada się przekaźnik oraz wymienia przełącznik świateł (ten z kierunkami) na taki z opcją przeciwmgielnych, a więc wniosek, że chyba przy tym przełączniku można by było się podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy montażu oryginalnych halogenów dokłada się przekaźnik oraz wymienia przełącznik świateł (ten z kierunkami) na taki z opcją przeciwmgielnych

...a jeżeli chciałbym podłączyć je na osobnym przełączniku (pod nawiewem), to gdzie mam szukać kabelków od halogenów? Ma ktoś może jakieś schematy do P11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie mam szukać kabelków od halogenów?

 

Takich kabelków nie znajdziesz. Instalacja zaczyna się przy zderzaku, a kończy przy głównym włączniku świateł. Także chyba najprościej będzie kupić przełącznik w wersji z halogenami i te wtyczki, ktore są przy zderzaku przerobić na odpowiednie do twoich halogenów. Chociaż niektórzy zakładając nieoryginały kładą instalację od podstaw, a tej co jest nie ruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie mam szukać kabelków od halogenów?

 

Takich kabelków nie znajdziesz. Instalacja zaczyna się przy zderzaku, a kończy przy głównym włączniku świateł. Także chyba najprościej będzie kupić przełącznik w wersji z halogenami i te wtyczki, ktore są przy zderzaku przerobić na odpowiednie do twoich halogenów. Chociaż niektórzy zakładając nieoryginały kładą instalację od podstaw, a tej co jest nie ruszają.

Potwierdzam, kable znajdują się za zaślepkami, po montażu przekaźnika i przełącznika zespolonego wszystko zaczyna działać od strzału - czas montażu 15 minut.

Działają do czasu aż ktoś nie ukradnie halogenów..

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie czeka mnie dodatkowy wydatek rzędu 80zł za przełącznik zespolony... :sad:

Wydaje mi się, że trochę więcej. Ja za przełącznik wycieraczek zapłaciłem kiedyś 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kable znajdują się za zaślepkami, po montażu przekaźnika i przełącznika zespolonego wszystko zaczyna działać od strzału - czas montażu 15 minut.

Działają do czasu aż ktoś nie ukradnie halogenów..

Sławek

Rozumiem, że wystarczy wymienić przełącznik zespolony i wszystko zadziała. Instalacja jesy już pociągnieta tylko nie podłączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich i ja się przyłączę do tematu.

Zakupiłem przełącznik zespolony do mojej primki ( jest już zamontowany ) oraz halogeny ( też zamontowane ) wszystko by działało ale muszę kupić przekaźnik . Gdzie go mozna nabyć pomijając ASO bo tam ceny pewnie jak z bajki . Czy pasują inne niż orginały ?

Aha i jeszcze jedno znalazłem przekąźnik w skrzynce pod maską opisany jako "RED FAN 1" - od czego może być bo u mnie jzyki zachodnie to tylko łacina podwórzowa.

Zwracam się z uprzejmą prośbą do was o pomoc.

Pozdrawiam :

Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...