Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PAdły postojówki, gdzie teraz dłubac?


vulture30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie żaróek H4 padły mi obie postojówki. tzn. żarówki są raczej ok bo zmieniłem na nowe i też nie świecą. sprawdziłem wszytkie bezpieczniki w środku auta i pare z tych pod maską, bo juz nieweidizałem co robić to te które sie dało wyciągnąc to sprawdziłem.

postojówki dalej nie świecą, reszta wszytko działa.

ma ktos jakis pomysł gdzie szukac przyczyny?

 

Wesołych Świat.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Widzę, że post już jest stary więc go trochę odświeżę.

 

Nie świecą mi się postojówki z przodu, przeleciałem wszystkie bezpieczniki i nie wiem co może być nie tak. Do tego jeszcze w samochodzie jest regulacja wysokości świateł, jest na 0 zmienie na 3 a światła stoją w miejscu. Nie wiem co jest nie tak. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze stoją w miejscu z postojówkami nie ma związku. w tym temacie obadaj silniczki (do lamp przykręcone chyba na 2 śruby. co do postojówek to zobacz styki pzy żarówkach czy nie zasyfione no i same żarówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, tylko jedno w głowie ;D

 

Co do bezpieczników to wszystkie OK. ;D

 

sprawdz czy na bezpiecznikach masz prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody666:

 

Żaróweczki wymieniałem bo się jedna przepaliła, następnie nie paliły się obydwie wymienione żarówki.

 

Co do silniczków to nie słychać, że się poruszają (tego brzęczenia). Miałem na myśli, że może to mieć jakieś powiązanie z prądem razem z postojówkami.

 

voseba:

 

OK sprawdzę.

Odezwę się po południu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z postojowymi+regulacja wysokości. Styki sprawdzone, prąd na bezpiecznikach jest. Widać to jakiś typowy problem:(

Jak by ktoś znalazł przyczynę to poproszę o opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd wszędzie na bezpiecznikach jest. Czekamy na jakieś rozwiązanie lub nasze almery czeka elektryk. A jest możliwość, że to może coś zależeć od komputera, błąd jakiś lub jakieś poprzednie małe zwarcie powoduje, że komputer nie widzi żarówek postojowych??

Ale chyba mi się wydaje, że postojowe nie są połączone z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie w manual i zajrzałem pod maskę samochodu i doszedłem do takich wniosków. Z komputerem na 99% nie ma to nic wspólnego, są 2 bezpieczniki dla lamp, osobno prawa i lewa strona, i dodatkowo jeden bezpiecznik dla silnika od regulacji reflektorów. Więc nie bardzo widzę tu związek między brakiem pozycyjnych i brakiem regulacji świateł. Skłaniałbym się raczej przy walniętych stykach lub brakiem masy. U mnie w komorze silnika koło filtra paliwa jest kilka kostek, strasznie brudnych i z tego, co udało mi się dojrzeć w tym brudzie, jest tam jedna kostka, do której idą przewody o takich samych kolorach jak do świateł pozycyjnych, może tam po prostu wam coś nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, zobaczę co da się zrobić.

 

Niestety, przeczyściłem, dużo tam było smaru i też pewnie po to, aby nie zaśniedziało.

Sam też nie chce dużo grzebać aby przez przypadek czegoś więcej nie zepsuć ;D

Raczej się poddaje i oddam Almere w ręce elekrtyka, jak on coś zepsuje to jego wina ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...