Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kolorowe przyciemnianie szyb. ma ktos ??


INC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja nie mówię o nowych samochodach. W starych szyby nie były przyciemniane (tzn. były, ale nie we wszystkich), a chcę przyjąć takie założenie, żeby wiedzieć przy jakiej przezroczystości widać, że szyby są ciemniejsze, ale też nie za mocno. 50% to dużo?

Bo rzecz w tym, że kolega myśli o przyciemnieniu wszystkich szyb (poza przednią) taką samą folią, ale jak efekt ma być niezauważalny to szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o nowych samochodach. W starych szyby nie były przyciemniane (tzn. były, ale nie we wszystkich)

To prawda,że nie we wszystkich, bo w Corsie mam białe. 50% to jest bardzo dużo i na pewno możecie liczyć się z zabraniem dowodu. Najlepiej jak podjedziecie do zakładu i tam weźmiecie próbki i sami ocenicie, bo jedna folia inaczej zaciemni jedno auto a inaczej drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o nowych samochodach. W starych szyby nie były przyciemniane (tzn. były, ale nie we wszystkich), a chcę przyjąć takie założenie, żeby wiedzieć przy jakiej przezroczystości widać, że szyby są ciemniejsze, ale też nie za mocno. 50% to dużo?

Bo rzecz w tym, że kolega myśli o przyciemnieniu wszystkich szyb (poza przednią) taką samą folią, ale jak efekt ma być niezauważalny to szkoda pieniędzy.

 

50% ?????????? :| foto polowki moich rodzicow , tam 30% jest.

polowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość cornholio78
W praktyce jeśli masz bardzo jasno przyciemnione

 

Mrozu, a procentowo to ile mniejwięcej? Zakładając, że szyba ma 100% przezroczystości.

a widziałeś żeby szyba miała 100% przepuszczalności?

 

 

oryginalnie lekko ściemnione, zielonkawe lub brazowe szyby mają jakieś 80%

 

moje po naklejeniu średniej grafitowej folii mają po zmierzeniu przepuszczalność coś ponad 30% a wcale nie są takie ciemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

cornholio78, No właśnie, Ale nie rozumie po co przyciemniać szyby, przecież po zmroku widac 30%. A że mieszkam blisko granicy Uraińskiej to u nich teraz taka moda, są cofnięci z 10 lat, wiec jak widze auto z czarnymi szybami to patrze na rejestracje zaraz, bo 70% to Ukrainka. No ale jeśli ktoś bardzo chce to nie tylko czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość jaceksuszek

szukam firmy ktora przyciemnia szybki-taniej i solidnej. mozecie mi cos polecic?interesuje mnie ciemny niebieski kolorek szybek albo granatowy.slyszalem ze w Radomiu jest pare ale czy wiecie cos konkretnie? szukam w oklicy lublina i radomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przed przyciemnieniem szyb zastanowiłbym się kilka razy. Mam to w mojej Primerze.

I mam problem, gdyż gdy jest ciemno, manewr cofania nie należy do przyjemnych. Uważam to za wielki i znaczący MINUS przyciemniania szyb.

Nie sądzę, aby zamontowanie dodatkowej lampy cofania coś pomogło.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przyciemnieniem szyb zastanowiłbym się kilka razy. Mam to w mojej Primerze.

I mam problem, gdyż gdy jest ciemno, manewr cofania nie należy do przyjemnych. Uważam to za wielki i znaczący MINUS przyciemniania szyb.

Nie sądzę, aby zamontowanie dodatkowej lampy cofania coś pomogło.

 

pozdrawiam

 

Zapomniałeś dodać, że masz szybki przyciemnione folią. W przypadku przydymki ten efekt nie występuje.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że od sposobu przyciemnienia szyby będziesz widział lepiej lub gorzej :P

I ma to oznaczać, że jak sobie je przydymisz to światło będzie do ciebie docierało lepiej niż jak sobie nakleisz folię - to gorzej????

Zakładam,że przyciemnienie to przyciemnienie. A ponadto, że na szybie nie mam folii. W aucie są wstawione przyciemnione szyby, a nie folia.

Stąd też nie rozumiem Twojej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

por2.jpg

 

por5.jpg

 

źródło: www.technicolor.pl

 

Widzisz różnicę?

 

Co do Twojego przypadku to masz najnormalniej w świecie wstawione szybki koloru czarnego. Jak wiemy może być szyba biała(stare auta), zielona(większość aut w tym nissan), niebieska(mercedes).... i czarna. W przypadku czarnego szkła efekt jest taki sam jak przy foliowaniu szyby.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisał kolega J3. Jeżeli masz auto z fabrycznie czarnymi szybami to efekt zarówno od środka auta jak i w nocy jest taki jak w autach z szybami przyciemnionymi folią natomiast jak masz szyby przyciemniane piecowo to pomimo,że są one ciemne od zewnątrz to w środku są prawie jak fabryczne, do tego możesz zamówić opcje fotochrom która ma za zadanie przyciemniać szybke jak jest dużo światła a rozjaśniać jak jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do tego możesz zamówić opcje fotochrom która ma za zadanie przyciemniać szybke jak jest dużo światła a rozjaśniać jak jest mało.

 

Nie zamawiasz dodatkowo opcji FOTOCHROMU!!!! Przydymianie właśnie polega na stworzeniu powłoki fotochromowej:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość andy_czarny

A ja mam troche inny problem a mianowicie kupilem almerke z przyciemnionymi tylnimi bocznymi szybami i dzisiaj zerwalem te folie jak sie pozbyc pozostalosci po kleju?? benzynka ekstrakcyjna nie daje rady... siedzialem tam 45 min i 1/4 szyby zdrapalem z kleju - pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inny problem a mianowicie kupilem almerke z przyciemnionymi tylnimi bocznymi szybami i dzisiaj zerwalem te folie jak sie pozbyc pozostalosci po kleju?? benzynka ekstrakcyjna nie daje rady... siedzialem tam 45 min i 1/4 szyby zdrapalem z kleju - pomocy...

 

najlepiej sie udac do fachowca co przyciemnia szybki, on bedzie wiedzial.

mozesz tez sprobowac sprayem wurth do nalepek. ponoc daje rade przy odklejaniu duzych nalepek to moze i da rade.

wydaje mi sie tez ze folie zle odklejales :> pewnie zerwales na zimno. a to trzeba dobrze podgrzac wyjeta szybe i dopiero zrywac.

 

a co do tematu ;] dawno go zakladalem... rozne nieprzewidziane wydatki byly po drodze. a jutro jade robic szybki ;] boczne i tylna. na czarno. z czarnym lakierem bedzie fajnie wygladac. jeszcze jak pomaluje sobie zaciski i zaloze letnie kolka to wtedy bedzie cacy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
OK, poproszę kontakt do firmy od piecowego przyciemiania szybek. Jaka jest różnica w cenie pomiędzy foliowaniem, a piecowym ?

 

godz. 8.00 do 16.00

pod nr 0 603 29 39 91

Zielona Góra

 

 

cena ? za przyciemnienie piecowe koszt ? zależy jakie auto ,folia ? zależy jaką kupisz czy tą najtańsza czy trochę lepsza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piecówka do n16 5d, a folia nie najtańsza... solidna, dobra...

 

[ Dodano: Sro 28 Mar, 2007 23:21 ]

jak odpowiedzieć komuś tak, żeby w moim okienku była czyjaś wypowiedź (tego komu chce odpowiedzieć)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpowiedzieć komuś tak, żeby w moim okienku była czyjaś wypowiedź (tego komu chce odpowiedzieć)?

Zaznaczasz tekst i dajesz po prawej stronie "cytowanie selektywne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...