Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Centralny zamek K11


Gość wo__jo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko dotyczące montażu Centralnego.

Czy do montażu potrzebne są zwykłe siłowniki tzn standardowy kształt i sposób instalacji oraz siła 4 kg ??

 

Mam też pomysł dotyczący klapy bagażnika chcę zamontować na 2-gim kanale centralnego, otwieranie bagażnika. Czy to się uda ?? Jak jest połączony zamek z zatrzaskiem pokrywy bagażnika przez cięgno ?? czy można wpiąć się tam ze zwykłym siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnej klapie zamek połaczony jest, tak jak w drzwiach bocznych, cięgnem - metalowym prętem. Wybrałeś już jakiś zamek centralny, może na allegro. Od dawna się zastanawiam nad tą istalacją, ale mam jeszcze inne priorytety przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją micre składali chyba w Szkocji :lol: Właśnie odkryłem że nie mam tak kosztownego i spotykany tylko w najlepszych i najlepiej wyposażonych limuzynach to jeeeeest Wyłącznika Oświetlenia w drzwiach pasażera oraz w bagażniku i nie jest to radosna twórczość poprzedniego właściciela tylko jest wsadzona oryginalna zaślepka. W związku z powyższym nie montuje alarmu tylko sam centralny, nie chce mi się kombinować z wyłącznikami. :shock: :lol: :shock:

 

Chciałbym dodać że samochód jest z Niemiec a tam podobno sprzedają tylko dobrze wyposażone auta. A tu się okazało że powinienem się cieszyć że jest podsufitka i kierownica. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak sie centralka sprawuje??nie masz z nią teraz w zimie problemów??nie zacina sie,nie przymarza, itp.?

Z centralnym nie mam żadnych problemów. Niestety w moim alarmie nie ma sterowania centralnym więc muszę otwierać kluczykiem. No i już czuję jak mi się zamek lekko zacina. Siłownik ma jednak swój opór i chyba z tego powodu wyrobił mi się zamek. Nasmarowałem go mocno WD40 i na razie problem zniknął jednakże planuję wymienić centralkę alarmu na nowszą i wtedy będę otwierał pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja mam z tej firmy cały alarmik:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75743327

i jak narazie jestem Bardzo zadowolony ;)

A co do mastera to w sumie nie jest on potrzebny, nie majac go nie mozesz otwierac z kluczyka drzwi, ale nie jest to potrzebne bo masz pilota wiec ... ;)

Moim zdaniem mogłes dopłacic 50zł i miałbys cały alarmik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsumie posiadam alarm,ale chodzi mi o sama centralke,czyli i8nteresuje mnie zakup 2 siłowników master i 2 slave oraz sterowania centralki,bez pilota i syreny,i co najwazniejsze zeby była bezawaryjna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja mam z tej firmy cały alarmik:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75743327

i jak narazie jestem Bardzo zadowolony ;)

A co do mastera to w sumie nie jest on potrzebny, nie majac go nie mozesz otwierac z kluczyka drzwi, ale nie jest to potrzebne bo masz pilota wiec ... ;)

Moim zdaniem mogłes dopłacic 50zł i miałbys cały alarmik ;)

 

 

Wiem o tym tylko z czystego lenistwa nie zakładam alarmu bo w samochodzie mojej żonki nie ma wyłączników drzwiowych a mnie nie chce się ich zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym tylko z czystego lenistwa nie zakładam alarmu bo w samochodzie mojej żonki nie ma wyłączników drzwiowych a mnie nie chce się ich zakładać.

Ja też nie mam wyłączników w tylnych drzwiach - wszystko załatwia czujnik ruchu (z tego co pamiętam 30 zł na allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno zakupiłem centralke,dzis zabrałem sie za montarz,po rozkopaniu auta,i przeprowadzeniu przewodów,moja robota staneła... :? nie moge usytuowac siłowników,nie ma tam zbyt miejsca na nie,a jesli juz jest to podłączenie z ciegnem jest nie mozliwe,jesli to ktos robił i wie gdzie najlepiej usytuowac siłowniki to prosze o rade,ewentualnie jakies fotki,z gory dzieks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem (a raczej brat mi zakładał) w maju (lub czerwcu) i nie było problemu z usytuowaniem siłownika. Pamiętaj że zawsze możesz zrobić to tak:

bf8uufsnikq6q7xtm.jpg

(Przepraszam z mój talent plastyczny)

To niebieskie to siłownik, to czerwone to połączenie z cięgnem.

Siłownik można założyć praktycznie wszędzie aby tylko był równolegle do cięgna. Oba nabazgrane przypadki różnią się jedynie odwrotnym podłączeniem kabli do centrali (w jednym chowający się siłownik otwiera zamek a w drugim zamyka). Nie pamiętam dokładnie położenia w swoich drzwiach, pamiętam tylko że wykorzystałem jedną istniejącą dziurę, a drugą wierciliśmy (niestety nie miałem wtedy jeszcze aparatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie myslałem jak to narysowałes :) ,lecz nie byłem pewny czy tak własnie moge zrobic,ale wydaje mi sie ze przy takim ponaginaniu ciegna(drutu) od centralki,siła siłownika troche sie zmniejszy!jesli ktos jeszcze zakładał centralke i pamieta w ktorym miejscu najlepiej usytuowac siłowniki to prosze o podpowiedz!Dzieki Gbula! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega ryba! zabrał się za zmiany w micrze :wink:

Też myśle nad centralnym, ale póki co jakoś nie wymyśliłem miejsca gdzie to umieścić. Podczas przeszukiwania znalazłem taką fotke. To chyba nie micra ale podobne umiejscowienie zamka.

miadoor2.jpg

 

A jak się uda to poprosimy o fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze przy takim ponaginaniu ciegna(drutu) od centralki,siła siłownika troche sie zmniejszy

Nie zmniejszy się na tyle aby miało to jakiś wpływ na pracę zamka. U mnie nawet przy aktualnych mrozach zamki działają bez zarzutu. Jak tylko będe coś robił przy drzwiach to zrobię zdjęcia, ale niestety najbliższe działania planuję dopiero na wiosnę (z wiadomych względów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymysle gdzie umiescic siłowniki i to zrobie,to napewno klikne fotki,i wrzuce gdzies na serwer,a co do tego zdjecia,to wydaje mi sie ze w micrze takie umiejscowienie siłownika by nie przeszło,poniewaz szyba spuszczana na dół,zerwała by siłownik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor1.jpg

Założyłem w tym miejscu siłownik i działa wyśmienicie trochę jest zabawy z odpowiednim wyprofilowaniem drutu tak aby nie obcierał o blachy albo tapicerkę, jeszcze jedno blacha mocującą siłownik przykręciłem nad tym okrągłym otworem po prawej stronie zdjęcia.

tuerdich.jpg

Kable między drzwiami przełożyłem w przelotce oryginalnej w tej której idę kable od głośników (nie tak jak na zdjęciu) można przy okazji pomyśleć o puszczeniu drugiej pary kabli do podgrzewanych lusterek 8). 12V do centralki znalazłem w wiązce kabli idących do stacyjki kolor chyba czarny z szarym paskiem. Oczywiście wszystkie połączenie nie jak na powyższym zdjęciu LUTUJEMY żadne skręcanie, no i pamiętajmy że przy niskiej temperaturze plastik jest kruchy.

w razie problemów piszcie

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...