Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak sprawdzić działanie kontrolki rezerwy?


Gość saki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarroturro

Można spróbować zatankować do pełna i zobaczyć ile weszło benzyny. Przy założeniu, że kontrolka rezerwy zapala się przy ok 6 litrach będzie odpowiedź czy powinna się już palić czy jeszcze nie. U mnie generanie zaczyna mrygać jak wskazówka poziomu paliwa schodzi do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taz mam podobny problem w Bluebirdzie(miałem go w moich obu) ze lampka rezerwy nie działa a wogole to paliwowskaz jest nie dokładny. kto ma taki problem w bluebirdzie pisac stefino@interia.pl pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjac zegary, podmienic zarowke (ewentualnie zamienic z jakas inna rzadka uzywana - np od przecimgielnych) i jezdzic jakis czas.

czas takiej wymiany - max 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowka dziala bo swiwci sie rezerwa ale zapala sie jak paliwowskaz pokaluje ok 1/3 ropy w baku..... a co do zegarów to myslę taż nad masą albo całym kablem ze gdzies ma przecięcie i przekłamuje(kabel łączący paliwowskaz z licznikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wredny temat - u mnie z kolei nic sie nie swiecilo a wskazowka juz ladnie pod zerem. No i jezdzic czy nie? Zarezykowalem i okazalo sie ze slusznie - wlaczyla sie w koncu. No ale Twoj problem jest troche inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą kontrolkę, to świeci się ona po przekręceniu kluczyka, jeszcze przed zapalniem silnika. To chyba wystraczający test na samo światełko.

Gorzej tylko w kwestii przy jakiej ilości paliwa się zapali w drodze... No ale to chyba nie tego dotyczyło pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro
Jeśli chodzi o samą kontrolkę, to świeci się ona po przekręceniu kluczyka, jeszcze przed zapalniem silnika. To chyba wystraczający test na samo światełko.

Gorzej tylko w kwestii przy jakiej ilości paliwa się zapali w drodze... No ale to chyba nie tego dotyczyło pytanie.

 

Hmmm, w n15 chyba tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą kontrolkę, to świeci się ona po przekręceniu kluczyka, jeszcze przed zapalniem silnika. To chyba wystraczający test na samo światełko.

Gorzej tylko w kwestii przy jakiej ilości paliwa się zapali w drodze... No ale to chyba nie tego dotyczyło pytanie.

czyli u mnie z całą pewnością nie działa, bo jeszcze nigdy mi się ta lampa podczas odpalania auta nie zaświeciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli u mnie z całą pewnością nie działa, bo jeszcze nigdy mi się ta lampa podczas odpalania auta nie zaświeciła

 

ej no bez paniki - patrz parę postów wyżej - nie w każdym modelu tak jest...

 

a ja zaraz pójdę sprawdzić czy mi się coś nie przywidziało :wink:

 

dopisek z 21.10:

no sprawdziłam i mi się nie przywidziało - świeci się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Paweł Miciński

Siemanko,

 

W mojej Almerze N15, rok 1996 występuje ciekawe zjawisko. Mianowicie jak zaczyna brakowac benzyny, na oko, jest jeszcze z 7 litrów w baku, zapala się kontrolka rezerwy. Jakkolwiek po przejechaniu następnych 10 do 20 Km, kontrolka gaśnie !!! znowu na jakieś 20, 30 KM i zapala się jeszcze czasem przy końcu. Wnioskuje z tego, że wskaźnik poziomu benzyny jest niedokladny o jakieś całe + - 5 litrów !! Pewnie da się to jakoś naprawić, ale nawet nie próbowałem...już sie przyzwyczaiłem :o

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fure jak twoja tylko HB. dzialala czujka az sie bez przyczyny popsula. wyjmowalem ja nawet ubabrany w benzynie ale sie udalo. probowalem przedmuchac itp ale nic nie dalo sie popsula. teraz mam elektronicznie sterowane i wybieram przy jakiej ilosci ma sie swiecic :) walic czujke oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przeglądałem tematy na forum w poszukiwaniu adekwatnego do mojego problemu z którym sie borykam i ten wydał mi sie najodpowiedniejszy, bo nie chcę powtarzać wątków. Otóz w mojej Almerze najwyraźniej przestał działać czujnik paliwa, gdyż sama kontrolka podczas sprawdzania za pomocą zwarcia dwóch kabli od czujnika paliwa zadziałała, a zatem to wina czujnika, a nie żarówki. Pytanie moje zatem brzmi ile kosztuje czujnik paliwa i gdzie można go nabyć, gdyż szukając po katalogach części nie znalazłem go, a interesuje mnie do Almery 2.0 GTI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka rezerwy zapla sie jak włączam zapłon, a po kilku sekundach gasnie.

Kontrolke sprawdzilem (zapla sie przy stanie 1/8 wskzania) poprzez tankowania.

Mnije wiecej wiesz ile pokazuje wskaznik zeby zatankowac do plena przy poowie wskazania a ile jezeli wskaznik pokazuje 1/4. Po kilku tankowaniach bedziesz mial doswiadzenie -jak pokazuje wskaznik i ile jeszcze mozna zrobic km -tym samym kiedy moze sie zaswiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No owszem już mam doświadczenie ile moge zrobić na pełnym baku, bo mi się skończyła raz benzyna i kontrolka się nie zapaliła. Wtedy to też sprawdzałem ją na tzw. " krótko". Dlatego podejrzewam czujnik, bo tylko to mi przychodzi mi na myśl. No więc stąd moje zapytanie gdzie można nabyć taki czujnik i za ile, bo jak wspomniałem w necie znalazłem tylko na allegro jeden, ale do nissana almery 1.4 1.6, a ja potrzebuję do 2.0 GTI. No chyba, że sie nie rózni niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...