Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepływomierz w N16 1,5 benzyna raz jeszcze


mind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę zrobić zdjęcia tej tańszej przepływki. Potrzebuję tylko czasu no i warunków. Oznaczenia na moim przepływomierzu to: Bosch 0280 218 005 i niżej 22 680 7 J 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić zdjęcia tej tańszej przepływki. Potrzebuję tylko czasu no i warunków. Oznaczenia na moim przepływomierzu to: Bosch 0280 218 005 i niżej 22 680 7 J 600

 

FAJNIE

zatem czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i przepływka w moim aucie wymieniona. Efekty? Muszę powiedzieć że pozytywne autko lepiej przyśpiesza i w ogóle lepiej reaguje na pedał gazu. Spalanie jeszcze nie wiem jak - zobaczymy. Z przepływką do wymiany poszedł od razu filter powietrza. Koszt do mojego autka 199,00zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przepływka w moim aucie wymieniona. Efekty? Muszę powiedzieć że pozytywne autko lepiej przyśpiesza i w ogóle lepiej reaguje na pedał gazu. Spalanie jeszcze nie wiem jak - zobaczymy. Z przepływką do wymiany poszedł od razu filter powietrza. Koszt do mojego autka 199,00zł.

jakie masz autko? bo mnie ta cena interesuje. Do mnie wołają i to nie żart, 6 tysiączków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJ One-Way

Ja też ostatnio wymieniłem przepływke w N16 1.8 2000!!Miałem wczesniej filtr stozkowy ktory zasyfil starą przepływkę i nawet nie było sensu jej czyścic!Więc założylem normalny filtr powietrza z nową przepływką z ASO (199,- potwierdzam) i efekt był natychmiastowy!Alma powrociła do swoich dawnych osiągów stała a się bardziej zrywna, ekastyczna i przede wszystkim nie przymulało jej już na niższych obrotach!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio wymieniłem przepływke w N16 1.8 2000!!Miałem wczesniej filtr stozkowy ktory zasyfil starą przepływkę i nawet nie było sensu jej czyścic!Więc założylem normalny filtr powietrza z nową przepływką z ASO (199,- potwierdzam) i efekt był natychmiastowy!Alma powrociła do swoich dawnych osiągów stała a się bardziej zrywna, ekastyczna i przede wszystkim nie przymulało jej już na niższych obrotach!!

coczyli przeplywka padla przez sotozek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio wymieniłem przepływke w N16 1.8 2000!!Miałem wczesniej filtr stozkowy ktory zasyfil starą przepływkę i nawet nie było sensu jej czyścic!

coczyli przeplywka padla przez stozek?

Może stożek nie był dobrze naoliwiony? A ja właśnie szukam chwili wolnego czasu aby założyć stożek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio wymieniłem przepływke w N16 1.8 2000!!Miałem wczesniej filtr stozkowy ktory zasyfil starą przepływkę i nawet nie było sensu jej czyścic!

coczyli przeplywka padla przez stozek?

Może stożek nie był dobrze naoliwiony? A ja właśnie szukam chwili wolnego czasu aby założyć stożek.

 

 

gdzies czytalem ze stozek nawet dobrze naoliwiony nie filtruje tak skutecznie jak filtr papierowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJ One-Way

Możliwe że nie był dobrze naoliwiony:/ ale jakoś po tym straciłem zaufanie do tego typu filtrów, jest teraz dużo ciszej w kabinie tamten tak huczal ze przy stalych obrotach tak lekko powyzej 3000 byl silny ciągly dzwiek zagluszajacy nawet muzyke w aucie!teraz mi wystarczy lekko buczacy wydech z tylu and that's all pooozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Więc założylem normalny filtr powietrza z nową przepływką z ASO (199,- potwierdzam) i efekt był natychmiastowy

A czy filtr powietrza też był z ASO czy jakiś zamiennik a jeżeli tak to czy był suchy czy nasączony.

A swoją drogą piszesz, że stożek może nie był dobrze naoliwiony to czy to oznacza że to sie robi samemu?

Pytam o filtr bo ASO zaleca orginalne - nasączane m.in. właśnie w trosce o przepływomierz tylko ze u nich taki filterek kosztuje około 100zł a np filtron - suchy 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Więc założylem normalny filtr powietrza z nową przepływką z ASO (199,- potwierdzam) i efekt był natychmiastowy

A czy filtr powietrza też był z ASO czy jakiś zamiennik a jeżeli tak to czy był suchy czy nasączony.

A swoją drogą piszesz, że stożek może nie był dobrze naoliwiony to czy to oznacza że to sie robi samemu?

Pytam o filtr bo ASO zaleca orginalne - nasączane m.in. właśnie w trosce o przepływomierz tylko ze u nich taki filterek kosztuje około 100zł a np filtron - suchy 30zł.

ale mozesz kupic fajny filtr TecaFilter. jest on nasaczany i kosztuje 35pln!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się jeszcze do dyskusji odnośnie fitrów powietrza. Przed wymianą przepływomierza u mnie był nieoryginalny jakiś niby made in japan (chociaż wyglądał dobrze). Po wymianie przepływki kupiłem na allegro oryginał taki jak mają w serwisach za 30zł. Myślę, że uśmiercenie przepływki było wywołane przez ten wcześniejszy filter. Tak więc na filtrach oszczędzać nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poluję na allegro od 2 miesięcy i niestety nic, ale obecnie mam filtrona bo taki wsadził mój poprzednik.

Mind ale czy rzeczywiście to był orginał czy tylko w opisie było, że to taki filtr jak stosuje ASO (bez urazy)?

Niestety Norauto nie ma w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr był w oryginalnym opakowaniu i zafoliowany. Na opakowaniu były kody Nissan Parts itd. Z wyglądu taki sam jak montowali mi w serwisie Nissana. Na allegro trafiłem filtr pyłkowy, zapytałem i przy okazji kupiłem olejowy i powietrza :) Jak chcesz namiary to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr był w oryginalnym opakowaniu i zafoliowany. Na opakowaniu były kody Nissan Parts itd. Z wyglądu taki sam jak montowali mi w serwisie Nissana. Na allegro trafiłem filtr pyłkowy, zapytałem i przy okazji kupiłem olejowy i powietrza :) Jak chcesz namiary to na PW.

czy nie kupiles tego u a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. I co kupiłem badziewie :oops: ?? Porównywałem oznaczenia ze starych filtrach i się zgadzały (te oznaczenia Nissan Parts i dalej oznaczenia cyfrowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. I co kupiłem badziewie :oops: ?? Porównywałem oznaczenia ze starych filtrach i się zgadzały (te oznaczenia Nissan Parts i dalej oznaczenia cyfrowe).

nie wcale nie. Tez kupowalem juz u tej userki.! wsio ok i wszystko oryginaly! tylko nie wiedzialem ze ma tez filtry powietrza!

kabinowke i olejowy nabywam od niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff Vqsoft1. Odetchnąłem z ulgą. Wcześniej kupiłem filter w sklepie i chyba nie był on najwyższej jakości bo nasączony był jakiś środkiem znacznie mocniej niż oryginał. No ale co było to było prawdopodobnie przez ten zamiennik padł przepływomierz. Teraz mam wsadzony ten za Allegro. Koledze nie podałem nicka aquirre bynajmniej nie ze złej woli - po prostu kiedyś dostałem na jednym z podobnych forów ostrzeżenie za coś takiego. A o tym że ta pani posiada oryginalne części do Nissanów dowiedziałem się przypadkiem - potwierdzając zamówienie po prostu zaytałem "a czasami nie ma Pani ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupowalem juz u tej userki.! wsio ok i wszystko oryginaly! tylko nie wiedzialem ze ma tez filtry powietrza!

kabinowke i olejowy nabywam od niej

tez ją znam i tez kupiłem kabinówkę i też nie wiedziałem że ma powietrza :lol: więc zaraz uderzam do niej z pytaniem. Niestety zapomniałem, że kto pyta nie błądzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...