Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] ssanie - czy to możliwe?


Gość krzysno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to właśnie analiza spalin jest zła - lambda około 1,22-1,25

nie da się wyregulować na gazie- śrubka jest bardzo przykręcona- instalka I generacji

na benzynie obroty są wyższe niż na gazie, choć na gazie też są wysokie, ale na LPG i benzynie, tak jak pisałem, wysokie tylko wtedy kiedy jadę

zastanawiam się, czy ssanie może być cały czas włączone, a na postoju jakiś inny regulator je zmniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może właśnie sądę trzeba wymienić,kiepski temat-oryginał ok 700 zeta,podróby 500 nie warto kupywać[jak sprawdzisz sondę to odezwij się do mnie to cośtańszego ci załatwie,albo podpowiem co zrobić]

ps,a mocy nie masz odczuwalnie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc wydaje mi się OK

co do sondy to też mam jakieś przemyślenia, bo na kompie napięcie na niej czasami przekraczało 1V- mechanik mówił, że może być uszkodzona, ale straciłem do niego zaufanie po innych diagnozach.

a instalację gazową mam "na śróbkę" czyli to chyba I generacja- czy sonda bierze jakiś udział w takiej instalce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwsza generacja to sonda nie ma dla samej instalacji znaczenia - tak przynajmniej jest u mnie. Nie jest podpięta nigdzie i nie mam emulatora sondy.

Taki urok tej instalacji, że co jakiś czas się rozregulowuje, co się przekłada na za niskie/wysokie obroty.

Ja minimum dwa razy w roku muszę jeździć do regulacji i na twoim miejscu bym właśnie to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety już byłem, i pomimo że śrubka jest przykręcona( autko nie wchodzi na maksymalne obroty np na 3 biegu na gazie max ok 120km/h na benzynie dużo więcej) lambda zbyt wysoka- zbyt dużo paliwa w stosunku do powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...