Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie tankować diesla?


Gość marcinde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość porcupine

Ja polecam BP Ultimate. Podobno paliwa z orlenu, verva czy jakos tak, tez sa dobre... Ale nie wiem, osobiscie nigdy nie tankowalem. Natomiast odradzam Shella(po nieprzyjemnej sytuacji jaka zdarzyla sie znajomemu) i kazda stacje "niefirmowa", na takich to nigdy nie wiadomo co lejesz do baku...

Pozdro Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem diesel sprzedawany na stacjach benzynowych markowych różni się jedynie nazwą i ceną. Podobnie benzyna. Skoro u nas 90 procent sprzedawanego w Polsce paliwa pochodzi z orlenu i lotosu, to nie mają się skąd brać różnice.

ps.

Ostatnio w pulsie biznesu była informacja, że Statoil podpisał wieloletnią umowę na dostawy paliw z lotosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine
moim zdaniem diesel sprzedawany na stacjach benzynowych markowych różni się jedynie nazwą i ceną. Podobnie benzyna. Skoro u nas 90 procent sprzedawanego w Polsce paliwa pochodzi z orlenu i lotosu, to nie mają się skąd brać różnice.

ps.

Ostatnio w pulsie biznesu była informacja, że Statoil podpisał wieloletnią umowę na dostawy paliw z lotosem.

 

Zgadza sie ze wszystko idzie przez Orlen, ale jak myslisz dlaczego na jednej stacji np Bp olej jest po 3.80 a na innej nie markowej 3.50? Wiadomo ze marża na duzych stacjach jest wieksza, ale na tych mniejszych mozna robic niesamowite przekrety, "doprawiac" ON roznymi specyfikami. Ostatnio (dosownie kilka dni temu) znajomy zatankowal na jakiejs guwnianej staci i na luzie samochod poprostu mu gasl,nie mowiac juz o przyspieszeniu... Moze nie znam sie na tym zbyt dobrze ale takie jest moje zdanie, wiele slyszalem na ten temat.

Pozdro Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem diesel sprzedawany na stacjach benzynowych markowych różni się jedynie nazwą i ceną. Podobnie benzyna. Skoro u nas 90 procent sprzedawanego w Polsce paliwa pochodzi z orlenu i lotosu, to nie mają się skąd brać różnice.

ps.

Ostatnio w pulsie biznesu była informacja, że Statoil podpisał wieloletnią umowę na dostawy paliw z lotosem.

 

Zgadza sie ze wszystko idzie przez Orlen, ale jak myslisz dlaczego na jednej stacji np Bp olej jest po 3.80 a na innej nie markowej 3.50? Wiadomo ze marża na duzych stacjach jest wieksza, ale na tych mniejszych mozna robic niesamowite przekrety, "doprawiac" ON roznymi specyfikami. Ostatnio (dosownie kilka dni temu) znajomy zatankowal na jakiejs guwnianej staci i na luzie samochod poprostu mu gasl,nie mowiac juz o przyspieszeniu... Moze nie znam sie na tym zbyt dobrze ale takie jest moje zdanie, wiele slyszalem na ten temat.

Pozdro Lukasz

Co do marży się nie zgodzę. To wszystko zależy od polityki cenowej koncernu. Przykład z Torunia. Gdy stacja JET sprzedawała paliwo (95) za 3,5 zł, na stacji BP, albo Statoil kilometr dalej było po 3,8. I taka sytuacja trwała pare tygodni. I skończyło się tym, że na JEt ustawiały się tasiemcowe kolejki, a inne stacje świeciły pustkami. W efekcie pozostali też obniżyli ceny i w Toruniu - to nie żart - paliwo wszędzie nie przekracza 3,6 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Tankuję na neste i dalej będę, nigdy nie miałem problemów a cena zawsze jest najniższa. Gdynia 3,62 (27.12.2005), ale co ciekawe benzyna jest tańsza ale ttylko tutaj. Odnośnie stacji BP to diesel jest sprowadzany oryginalny w cysternach a więc nie jest to lotos czy orlen. Raz zatankowałem na orlenie (dawna stacja CPN) i już nigdy tego nie powturzę. Samochód generalnie szedł nieźle ale zużycie paliwa było o wiele większe, szybko dotankowałem BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie tankowałem 3 razy, bo przebieg dopiero 3000km. stąd moja prośba. pierwszy raz wlałem na orlenie, drugi na statoilu a ostatni na shellu. nie odczuwam też żadnej różnicy w kulturze pracy silnika, jedyne co mnie martwi, czy markowe stacje też nie kombinują z chrzczeniem paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP ultimate nie oszczędzaj na dobrej ropie jak chcesz pojeździć swoim dci :) ja też sporo już przetestowałem i wg mnie najlepsze paliwa na rynku ma BP szczególnie Ultimate :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dieselka 19 września. Od tego czasu tankuję na STATOIL ( moja Babcia też tam tankuje :D ). W Warszawie na Radzymińskiej na przeciwko Makro jest stacja należąca bezpośrednio do Statoil Polska ( nie jakaś tam stacja partnerska ). W Makro też jest stacja benzynowa z bardzo tanim paliwem i chłopaki ze Statoilu musieli zejść z ceną by coś udało się sprzedać. Efekt jest taki, że olej napędowy kosztuje tam 3.61 PLN. Tankowałem tam już 7 razy i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei mieszkam w Piasecznie, więc zaopatruję się w paliwo na puławskiej, gdzie mam wszystkie stacje do wyboru do koloru. u mnie też statoil jest jedną z tańszych, ostatnio ropa kosztowała 3,67.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Probowalem juz (3 razy) V-Power diesel. Wieksze spalanie (10-20 %), nieznanczny wzrost mocy, VERVA - tylko wyzsza cena. BP Ultimate (wieksze spalanie bez wzrostu mocy). STATOIL dal mi mniejsze zuzycie paliwa i stabilniejsza prace silnika. W innych stacjach nie tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem juz (3 razy) V-Power diesel. Wieksze spalanie (10-20 %), nieznanczny wzrost mocy, VERVA - tylko wyzsza cena. BP Ultimate (wieksze spalanie bez wzrostu mocy). STATOIL dal mi mniejsze zuzycie paliwa i stabilniejsza prace silnika. W innych stacjach nie tankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepał 25.3. 650 km to rozumię a nie jakieśtam 490!

 

Jaki przepał? Średnia 5.1 /100 km przy silniku 2.2? Toż to przecież mażenie. Ja zauważyłem różnicę pracy na paliwie v-power diesel. Teraz w trasę tankuję tylko takie. Mamy w Toruniu jedną ulicę na której jest zdecydowanie taniej niż na pozostałych stacjach. Dziś ON i 95 na Statoil 3,59.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..W Warszawie na Radzymińskiej na przeciwko Makro jest stacja należąca bezpośrednio do Statoil Polska ( nie jakaś tam stacja partnerska )..

mógłbyś mi powiedzieć która to Statoil :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...