Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Pompa paliwa


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek_83

Witam.Wczoraj wysiadla pompa paliwa :cry: Ile cos takiego moze kosztowac :?: Wyszly skutki doprowadzania samochodu do kompletnego braku paliwa :x Postoi sobie troche czasu :? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
GA16DS to gaznik jest? jezeli tak to mam taka pompke tylko nie wiem czy na

100% sprawna.

Tak gaznik.Nawet jezeli pompa jest sprawna,to w tej chwili nie mam zlamanego grosza :( Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skYwriter

Ostatnimi czasy też kilka razy doprowadziłem do wysuszenia baku...tak, że po wlaniu paliwa za cholere nie chciał łyknąć, pomaga wstrzyknięcie trochę benzyny na gaźnik od góry bezpośrednio.

O ile pamiętam, tam jest mechaniczna pompa paliwa, po czym sądzisz, że ją uwaliłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83

Znajomy mechanik mi powiedzial,sprawdzal.Jechalem sobie,zaczelo go szarpac i po chwili zgasl.Juz go wiecej nie odpalilem :(Ja do wysuszenia zbiornika doprowadzilem kilkanascie razy :D Kto da wiecej :?: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Proponuje samemu sprawdzić pompe. Zdejmij przewód paliwowy , ten co już idzie do gaźnika i włóż do butelki. Niech ktoś inny zakręci rozrusznikem a Ty patrz czy podaje paliwo. Będziesz miał wtedy pewność. Nie wierze w to , że tak od razu padła mechaniczna pompa paliwa i to w dodatku z braku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik mi powiedzial,sprawdzal.Jechalem sobie,zaczelo go szarpac i po chwili zgasl.Juz go wiecej nie odpalilem :(Ja do wysuszenia zbiornika doprowadzilem kilkanascie razy :D Kto da wiecej :?: :P

 

 

miałem podobnie tyle że z elektryczną, pomogła zmiana filtra paliwa, może pompa zassała syf i filtr sie zapchał. koszt ok 15-20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Musze to odświerzyć.

Mam problem chyba właśnie z pompą. Zawsze jak przekręcałem stacyjke z tyłu dochodził dżwięk jakby właśnie pompowała i wytwarzała jakieś tam ciśnienie w układzie. Wróciłem wczoraj z tygodniowego pobytu w Irlandii przekręcam kluczyk i cisza. Ni dudu. Odpaliłem go awaryjnie na gazie i chodzi, ale jak przęłącze tylko na paliwo natychmiast gaśnie. Mam w związku z tym do was 2 pytania:

1) Czy mogła paść elektryka w układzie zasilania pompy??

2) Gdzie dokładnie szukać tej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak pompa.

Wytargałem ją na zewnątrz, podłączyłem moją magiczną neonówke i na zaciskach pojawiało się napięcie po przekręceniu kluczyka, natomiast pompa nawet nie drgnęła. Postaram się może porobić fotki jak będę montował nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wyszlo na to,ze jednak to nie pompa.Juz dawno temu problem rozwiazany ale zapomnialem napisac.Zasyfiony byl filtr paliwa tak chamsko,ze praktycznie nie chcial chodzic :D Gasl,przerywal o normalnej jezdzie mozna bylo zapomniec.Musial sie zasyfic tak ostro przez czesty brak paliwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pytanie odnosnie pompki, mianowicie muszę kupic nowa ale cena w japparts mnie powalila na kolana 760 zl za sama pompe bez osprzetu, ale znalazlem na allegro cos takiego http://moto.allegro.pl/item223179854_pompa...ima_sentra.html tylko niewiem co oznacza to sformulowanie "pompa zewnetrzna" moja jest w baku wiec jest wewnatrz wiec nie wiem czy ta by pasowala, a samo okreslenie tego sprzedajacego ze pasuje do "primera (p10)" malo mi mowi bo rodzojow primer bylo dosc sporo...

 

co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnioi kupowałem na allegro pompę do swojej primki. Kupiłem od użytkownika WBG-WAWA. Mogę go polecić , dzwonisz , podajesz adres i masz na drugi dzień. Pompa jak najbardziej w porządku. Cena 140 zł + koszty wysyłki. W opisie pisze prawdę , dokłada również filterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taki problem i juz mnie krew zalewa... mianowice samochod tez niewchodzil mi na obroty jak byl na benzynie, na gazie wszystko bylo okej, pojechalem do mechanika i sprawdzilismy pompe paliwa, wykazawala 1.2 bara czyli byla do wymiany, ale postanowilem najpierw wymienic filtr paliwa, niestety nie dalo to rezultatu samochod dalej zle wchodzil na obroty a pozniej wogole przestal chodzic i odpalac na benzynie.. pomyslalem no to padla pompa, wiec kupilem nowa zalozylem i... znow to samo samochod nie wchodzi dalej na obroty na benzynie, jak trzymam wcisniety pedal gazu to zachowuje sie tak jakby chodzil na 3 cylindry, a jak pedal gazu puszcze to niema sily zeby sie utrzymac na obrotach i odrazu gasnie... A na LPG wszystko jest wporzadku.. juz mnie krew zalewa bo niemam sily na ten samochod nie wiem co sie stalo... niemam zielonego pojecia... aha zaznacze ze te wszystkie dziwne sytuacje z benzyna zaczely sie od momentu zalozenia parownika od gazu na gardzieli... ale dziwna sytuacja bo kiedy zdejmuje parownik celem sprawdzenia czy to jest moze jego wina, to nic sie nie zmienia.. Wiec co sie stalo..? Co moze byc kolejną przyczyna tej sytuacji, bo ja juz naprawde niemam sily ... nowa pompa, filtr paliwa, kable, swiece.... I dalej nic

 

p.s Co to blos?

 

[ Dodano: Sro 22 Sie, 2007 08:19 ]

Czy nikt niewie jak mi pomoc ? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panie kobraks - i co to było - jeśli udało się naprawić samochód????

A ogólnie do wszystkich - czy w Primkach po przekręceniu kluczyka słychać odgłos jakby pompka nabijała ciśnienie do układu?

Jak gasicie samochód to czy Wasze pompki tez robią takie ,,wrrrr" jakby po chwili przestawała pracować??

Proszę o pilna odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariano_85
witam moze ktos powiedziec jak dostac sie do pompy paliwa w p10?

 

najprawdopodobniej tak jak w innych samochodach jest pod tylnym siedzeniem

Tzn -odchylasz tylne siedzenie w strone przednich foteli i tam jest taka okrągła zaślepka ,zdejmujesz tą zaślepke i masz przewody oraz pompke umieszczona w baku...dalej tylko wymiana

Pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Musze to odświerzyć.

Mam problem chyba właśnie z pompą. Zawsze jak przekręcałem stacyjke z tyłu dochodził dżwięk jakby właśnie pompowała i wytwarzała jakieś tam ciśnienie w układzie. Wróciłem wczoraj z tygodniowego pobytu w Irlandii przekręcam kluczyk i cisza. Ni dudu. Odpaliłem go awaryjnie na gazie i chodzi, ale jak przęłącze tylko na paliwo natychmiast gaśnie. Mam w związku z tym do was 2 pytania:

1) Czy mogła paść elektryka w układzie zasilania pompy??

2) Gdzie dokładnie szukać tej pompy.

 

Mam dokladnie ten sam problem. Dzisiaj rano przekrecilem kluczyk a tu nic. Zawsze takie buczenie slyszalem jak pompka brala paliwko a dzisiaj nic. podczas jazdy jak na benzyne przelaczalem to zaraz silnik gasl. wczoraj niestety pochodzila na sucho przez jakies 30 minut :( Gdzie szukac pompki?? ja zawsze mialem wrazenie ze ten dzwiek buczenia pompki gdzies z przodu auta dobiegal. a i czy jest rozbieralna?? da sie ja reaktywowac??wymiana nie bardzo w tym momencie mi sie widzi ze wzgledu na finanse :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze takie buczenie slyszalem jak pompka brala paliwko ......Gdzie szukac pompki??

Jeżeli buczenie - to pompa elektryczna w baku. Musisz zdemontować tylną kanape, tam będzie dekiel na 3 śruby. Opis jak wyciągnąć pompke jest na forum. Naprawić raczej sięnie da, przynajmniej ja bym nie eksperymentował, bo gdyby później jakieś zwarcie sie zrobiło to lepiej nie myśleć co by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...