Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] świeci sie "check" 2.0 TD


Gość kozi6

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatnim grzebaniu w silniku przez mechaniorow stale pali sie pomaranczowa lampka na desce(-jak w temacie) co moze byc przyczyna? czy oni cos popsuli? nie wydaje mi sie raczej, sami twierdza tez ze wszystko jest w porzadku i ze podobno to dlatego ze auto stalo jakis czas z odlaczonym akumulatorem. jak odbieralem auto z warsztatu to zwrocilem na to uwage ale akurat wtedy nie mogli mnie podpiac zeby to zbadac. jak sadzicie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robią Ciebie w jajo, jest coś nie tak, nie ma takiej mozliwości żeby check świecił się z powodu długo odłączonego akumulatora, trzeba zrobić auto-diagnozę, na forum jest gdzieś instrukcja jak to samemu zrobić i jaki kod co oznacza, pamiętaj nie daj sobie czegoś wmówić przez "fachowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Sprawdz kiedy był wymieniony filtr paliwa.

2.Sprawdz kiedy był odwadniany filtr (instrukcja zaleca robić to często)

3.Sprawdz kable do czujnika w dolnej części filtra paliwa -obserwuj lapkę CHECK

4.Jeśli pkt 1-3 sprawdzone i nadal pali się CHECK szukaj przyczyny na stanowisku diagnostycznym.

W.w jest aktualne dla silników D iTD z filtrem posiadającym w górnej części przeponową pompkę do podpompowania paliwa przy wymianie filtra. Katalogowe oznaczenie filtra B31 009 JC (cena 32,- zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj odlaczyc akumulator na jakies 20-30 min. Mi tak tez mrugalo jak mi wymieniali diody w alternatorze i odlaczenie akumulatora pomoglo...nie miga.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...