Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka hamulca ręcznego


Gość paulklee

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zapalała się kontrolka hamulca ręcznego - szczególnie gdy skręcałem w lewo lub dodawałem gazu. Znajomy mechanik stwierdził, że powinienem dolać płynu hamulcowego DOT 4. Tak też zrobiliśmy i problem minął, ale tylko na jakieś 300 km. Teraz kontrolka pali się przez cały czas, a raczej tli się ledwie zauważalnie, ale jednak wskazuje, że coś nie tak. Mieliście podobny problem? Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wmoim poprzednim aucie (seicento) pojawiał się podobny problem gdy miałem totalnie zużyte klocki i szczęki.

Lamka zapalała się przy ostrym przyspieszaniu. Płynu było mało bo poszedł w cylinderki a pozostałość uciekała spod pływaka na drugą stronę zbiorniczka. Mialem całkowicie zużyte okładziny.

 

Nie wiem w jakim stanie masz okładziny hamulcowe, ale też to może być jakiś wyciek i płynu ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka ręcznego zapala się gdy poziom płynu hamulcowego spadnie poniżej pewnej wartości. Spadek poziomu najczęściej jest spowodowany zużywającymi się klockami ( powiększa się objętość układu bo tłoczki dalej wychodzą ). Zupełnie naturalne w takiej sytuacji jest to, że po dolaniu płynu problem się powtarza, bo klocki nadal się zużywają. Proponuję sprawdzić stan klocków. Jeśli jeszcze do czegoś się nadają, dolej płynu, jeśli są już zużyte wymień je, ale pamięta przy tym zaopatrzyć się w strzykawkę do odessania nadmiaru płynu, który w międzyczasie dolałeś.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D ja to jak tak mialem to sie wystraszylem okrutnie.... bo jade chyba ze 140 a tu bach kontrolka :P ale naciskam i hamuje... ale juz blacha od klocka po tarczy jezdzila :/ i piszczalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo.

Zniknęło po tym...jak zacząłem używać ręcznego :lol:

 

Większość problemów z ręcznym wyniika z tego, że się go nie używa ;-)

Ale czytając wasze posty dochodzę do wniosku, że czas najwyższy sprawdzić klocki i tarcze z tyłu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...