Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z kupnem linki do hamulca ręcznego.


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie. Zerwała mi się linka od hamulca ręcznego. Pojechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu. Okazało się, że jest duży problem, żeby kupić taką linkę. Mechanik szukał pół dnia po katalogach, sklepach, hurtowniach, aż w końcu niby się udało. Zamówił, po kilku dniach linka przyszła, ale okazało się, że jednak nie pasuje. Jesteśmy już całkowicie zrezygnowani, chyba będę musiał wybrać się do Nissana w Legnicy i tam zamawiać. Może ktoś z Was miał podobny problem... ??? Dodam, że w katalogu wszystko się zgadza tzn. rok, model, nadwozie oraz to, że z tyłu są tarcze, a mimo to linka nie pasi. RATUNKU !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Witam

 

Jak w temacie. Zerwała mi się linka od hamulca ręcznego. Pojechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu. Okazało się, że jest duży problem, żeby kupić taką linkę. Mechanik szukał pół dnia po katalogach, sklepach, hurtowniach, aż w końcu niby się udało. Zamówił, po kilku dniach linka przyszła, ale okazało się, że jednak nie pasuje. Jesteśmy już całkowicie zrezygnowani, chyba będę musiał wybrać się do Nissana w Legnicy i tam zamawiać. Może ktoś z Was miał podobny problem... ??? Dodam, że w katalogu wszystko się zgadza tzn. rok, model, nadwozie oraz to, że z tyłu są tarcze, a mimo to linka nie pasi. RATUNKU !!!

 

Pozdrawiam

Nie mozna u Was dorobic takiej linki? Bierzesz pod pache stara i jedziesz tam gdzie dorabiaja linki i finito. Cala imprezka 50zl w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Problem w tym, że stara linka rozleciała się na części pierwsze i wylądowała jakiś tydzień temu w śmietniku ... :(

Druga prawdopodobnie jest taka sama, rozni sie tylko mocowaniem a konkretnie blaszka ktora ja trzyma do nadwozia. Odkrec druga i zobacz czy jej dlugosc wystarczy do drugiego kola. Jezeli tak to mozesz smialo jechac dorabiac taka sama.

Inna ewentualnosc to szrot. prawdopodobnie bedzie to ta sama linka co w nissanie 100NX

 

PS: nigdy nie wyrzucaj starych czesci.. zawsze sie przydadza chciazby po to by zobaczyc jak sa zbudowane wewnatrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Zobaczę w pobliskich szrotach czy nie maja takiej linki. Wysłałem też maila do Nissana ile by chcieli za taką linke... Zobaczymy co z tego wyjdzie ...

Z oryginalu taka linka do mojego nissana koztuje 360zl sztuka :shock: tez mam z tylu tarcze hamulcowe. Odpusicilem sobie mozliwosc kupna oryginalnej nowej bo to chora sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jerzy kamiński

W Szczecinie jest sklep z częściami (podróbki) może tam coś dopasują 0914874699'jest jeszcze szrot , ale nie mam numeru tel. Jak nieznajdziesz innych namiarów to zadzwoń do mnie 601808727 popytam na tym szrocie Jerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z forumowiczów ma dostęp do katalogu z oryginalnymi częściami do Sunny??? Potrzebny mi numer katalogowy tej mojej nieszczęsnej linki. W Nissanie nie chcą mi podać tej informacji, chociaż po wejściu do UE mają taki obowiązek…

 

P.S. 380zł za sztuke. Wiec musiałbym wydać 760zł ... Paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczołgałem się jeszcze dzisiaj z latarką pod samochód żeby sprawdzić jak u mnie wygląda ta linka. Stwierdzam, że chyba ani jedna, ani druga nie będzie pasować. Zamieszczam foto jak u mnie to wygląda ...

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytowałem wcześniejszy post z fotami jest tam taka linka jak na twoim zdięciu

C71047 lewa

C71048 prawa

po 55 zł za szt

a czy Ty masz ABS bo ta linka wg katalogu jest do hampli z ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz tarcze z tyłu i pewno masz ABS a jeśli tak to szukaj linki z takimi końcówkami jak na zdjęciu wyżej. Co do dokupienia zamiennika linki może być problem (u mnie był niby wszystko z katalogu JC się zgadzało a jak ją przywieźli to za krótka /długość pancerza u mnie to ok. 145 cm/ , w NISSANIE krzykneli 480 zł za 1 szt.)

Popytaj o linki do Primery lub Almery z ABS, końcówki mają takie jak do Sunny tyle że mają różne długośći (jeżeli dobrze pamiętam to do Almery pancerz ma ok 125 cm)

PS. w katalogach JC są podane wymiary linek musisz tylko trafić na życzliwego sprzedawcę

 

poniewż też nie miałem oryginalnej linki dorobiłem se linkę sam ale to jednak nie to.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Możecie mi polecić producenta zamiennika linki ręcznego do Sunny SR z tylnymi hamulcami tarczowymi i ABS-em? W serwisie w Rzeszowie wołają 400zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...