Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomocy !!! - nieodpala !!!


Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Więc to było tak. Chciałem zresetować ECU i odłączyłem aku. Po około 4h podłączyłem go z powrotem i ... tu wielkie zdziwienie. Przekręcam kluczyk w stacyjce i nic, żadna lampka na desce rozdzielczej się nie świeci, żadnych oznak życia. Inne obwody elektryczne tj światła, centralny zamek (bez pilota) klakson są ok, pulsuje dioda immobiliser'a.

Co się mogło zdarzyć ???

Sprawdzałem wstępnie bezpieczniki w puszce tuż przy aku i jest ok. Te w kabinie też, żaden nie był padnięty. Nie wszędzie na stykach w kabinie było +12V, ale nie wiem czy być powinno bez uruchomionego silnika

Czy to może być immobiliser ?? W innych wątkach na forum było że jak padnie to miga "CHECK ENGINE" więc się pocieszam że to nie to (tzn ew coś tańszego).

Może jakiś przekaźnik ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, aczkolwiek myślę że to nie jest to.

Sprawdzałem napięcia na stykach bezpieczników i było tyle ile na samym acu tj c.a. 12,5V.... Czekam na jekiegoś elektryka może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IRENEUSZKA

Sprawdż przekażniki zwłaszcza pod kompem sterownia silnikiem(przekażnik główny sterowania silnikiem).Nad bezpiecznikami w kabinie kierowcy sprawdź dwa przekaźniki(pierwszy z prawej to pierwotne zasilanie elementów wyposażenia elektrycznego,a pierwszy z lewej to wtórne zaslanie elementów elektrycznych).Być może dostała się wilgoć i w którymś zwarte są styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... juz po sprawie ... dziwne to bardzo, ale co rozłšczyło się przy przekaniku przy samej stacyjce ... dziwne. Najważniejsze że autko znowu na chodzie :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...