Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustalenie listy kontrolek w Sunny


Gość jarki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciejka_sz
Czy ktoś sprawdzał 'organoleptycznie' jakie są żarówki do podświetlania deski w n13 a jakie w n14 :?:

W N13 3sztuki W3W czyli caloszklana duza zaroweczka 3W 12V.

Podswietlenie panela ogrzewania jedna W3W pod maskownica panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wydaje mi sie, że w N14 jest kontrolka check engine ale w werji na wtrysku po 93 roku

mogę sie mylic, ale jutro spawdze czeo może jeszcze brakować

 

- mam pytanie cz w starszych wersjach jest kotrolka od rezerwy ??? rok 91-92

 

może poprostu mi coś nie działa ???

 

Co do żarówek mogę z pewnością stwierdzic, że w przyciskach w panelu środkowym są małe 1,2W z wąsami, na nie naciągnięte są kapturki różnokolorowe (niebieskie i żółte) - można je zastąpić małymi ledami o odpowiednim kolorze - praktykowałem to u siebie ..

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bart1awo
- mam pytanie cz w starszych wersjach jest kotrolka od rezerwy ??? rok 91-92

U mnie jest - 91rok, LX, diesel. Zegary sie raczej nie zmienily w ciagu lat produkcji, roznica w wygladzie i rozmieszczeniu kontrolek jest ze wzgledu na to, czy licznik jest z obrotomierzem, czy bez. A fotki licznikow masz w postach powyzej - Jarki zamiescil fotke bez obrotomierza, i tam masz kontrolke pomaranczowa w lewym dolnym rogu.

A gregor zamiescil fotke z obrotomierzem - kontrolka rezerwy to ta pierwsza od lewej strony w lewym rzedzie konrolek (pod wskaznikiem paliwa).

 

Zarowki podswietlenia zegarow w moim N14 sa 3-watowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że co ?

Na panelu środkowym tam gdzie mam ogrzewanie tylnej szyby i przeciwmgielne są żarówki 1,2W a w desce pod prędkościomierzem i zegarem 3W ???? :?: :?: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bart1awo

Jeszcze a propos kotrolki rezerwy i wskaznika rezerwy - dziwnie mi sie te przyrzady zachowuja (w dieslu). A mianowicie:

1. Wskaznik paliwa

- po wylaczeniu zaplonu nie opada za zero, ale pozostaje w pozycji wskazujacej aktualna ilosc paliwa w zbiorniku

- przy tankowaniu z wylaczonym zaplonem nie podnosi sie, robi to dopiero po wlaczeniu zaplonu (niby nic w tym niezwyklego, ale skoro potrafi pokazywac poziom paliwa bez wlaczonego zaplonu, to na chlopski rozum powinien tez reagowac na jego zmiany)

2. Kotrolka rezerwy

- jesli w czasie pracy silnika poziom paliwa spadnie do poziomu rezerwy i kotrolka sie zaswieci, to po wylaczeniu i ponowym wlaczeniu zaplonu chyba logiczne jest, ze poziom paliwa sie nie zmienil, i kotrolka powinna od razu sie zaswiecic. Tymczasem zaswieca sie ona dopiero po kliku minutach po wlaczeniu zaplonu.

Czy to jest normalne w Sunny'm, czy tylko ja tak mam ? Dodam, ze jest tak od poczatku,od kiedy go kupilem, czyli od 4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart1awo ja mam w swoim identycznie wiec chyba tak ma byc :D:D:D

Czasami bywa to uciążliwe ale da sie wytrzymac :):):)

A jak Ci sie zapala kontrolka rezerwy to tak stopniowo sie rozjaśnia a nie odrazu zaswieca tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche lipa, jednak mozna sie przyzwyczaic.

 

 

 

 

Na panelu środkowym tam gdzie mam ogrzewanie tylnej szyby i przeciwmgielne

są żarówki 1,2W a w desce pod prędkościomierzem i zegarem 3W ????

Proszę o odpowiedz bo juz sam nie wiem :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bart1awo

No wiec tak:

w desce pod predkosciomierzem sa trzy rodzaje zarowek (wartosci odczytalem z zarowek z licznika od N14 diesel z obrotomierzem):

1. podswietlajace liczniki (3 sztuki), te z nalozonymi niebieskimi kapturkami - sa o mocy 3W.

2. podswietlajace kontrolki: rezerwy i ładowania (czyli dwie skrajne kontrolki - z lewej i prawej strony) oraz kierunkowskazow - sa o mocy 3,4W.

3. podswietlajace kontrolki: spryskiwacza, otwartych drzwi, swiec zarowych, swiatel drogowych, hamulca recznego/plynu hamulcowego, cisnienia oleju, wody w filtrze paliwa - sa o mocy 2W.

 

Te z konsoli srodkowej to Ci nie powiem jakiej sa mocy, bo nie jest na nich nic napisane, ale sa zdecydowanie mniejsze od tych 2W z licznika, wiec mozliwe, ze maja 1,2W, albo nawet mniej.

 

Te 3 sztuki podswietlajace licznik wymienilem sobie na czerwone - licznik teraz swieci na taki przyjemny czerowny kolor, dla mnie znacznie przyjemniejszy niz ten oryginalny niby bladoniebieski, a w rzeczywistosci bialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bart1awo

Chyba tylko tyle, ze przy demontazu licznika, zanim go wyjmiesz, najpierw trzeba odkrecic koncowke linki szybkosciomierza od strony skrzyni biegow, wysunac troche licznik do przodu, "wymacac" :) linke z tylu licznika i nacisnac taki maly dynks na plastikowej koncowce obudowy linki - wtedy powinna ladnie zeskoczyc z licznika. To wszystko oczywiscie przy zalozeniu, ze masz predkosciomierz napedzany linka. Bo jesli jest sterowany elektronicznie, to ten problem z linka nie istnieje.

Reszta jest raczej intuicyjna i polega w zasadzie na odkrecaniu srubek :).

Powodzenia!

W razie czego tu http://autocentrum.pl/nissanclub/serwis/sun_obrot.html masz gdzies w srodku tekstu opis, jak wyjac zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość _Pablo_
No i co ?? Mieliście zrobic zdjęcia desek z N14, a tu kiszka.

 

Pozdrawiam

 

 

Sorki ale nie dawno wszedłem w ten temat i dzisiaj wysłałem Ci fotki z miare możliwie dokładnym opisem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BUJANY25

ja mam takie pytanie, w moim nissanie na tym panelu na którym ustawia się temperaturę ogrzewanie, prędkość dmuchawy itp. w lewym dolnym rogu znajduje się mała prostokątna zaślepka nieprzepuszczająca światła, po zdjęciu tej zaślepki, jest tam guzik, który jeżeli się wciśnie i włączy nadmuch na którykolwiek bieg to guzik ten zaczyna świecić się na zielono, jeżeli wyłączymy ten guzik to nadmuch tak samo działa jak i pozostałe elementy do regulacji temp. itd. czy może ktoś się orientuje co to może być lub co to powinno być, pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na przycisk klimatyzacji

No tak wygląda, ale po co by był schowany za zaślepką :?: Może to jakaś kontrolka stanu silnika dmuchawy :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BUJANY25
Może ta zaślepa była po to że ktoś wcześniej urwał jakąś część tego przycisku

 

nie, jest to fabryczna zaślepka która jest idealnie dopasowana razem z zatrzaskami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiecie jakie są żarówki w zegarach w n14 95r. ? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat, wiem jakie są w przyciskach konsoli środkowej T5, podświetlanie zapalniczki i popielniczki W5W, a w zegarach są T5 czy W5W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_618326_n.jpg

Opis :

1. Akumulator

2. Check engine

3. Olej

4. Ręczny

5. Zegarek

6. druga kontrolka diesla

7. Air bag

8. Swiece żarowe - diesel

9. Nie zapięte pasy

10. Otwarte dzrzwi

11. Rezerwa

12. Kierunki

13. ABS

14. O/D OFF

15. Światła drogowe

 

Pomiędzy zegarem prędkości i obrotów jest miejsce na kontrolki automatycznej skrzyni biegów.

Dodam że ten zegary są elektroniczne nie posiada żadnych linek do prędkościomierza i obrotomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Obrazek

Opis :

9. Nie zapięte pasy

 

:?: Jest taka kontrolka w sunny? W każdym czy tylko niektóre tak mają? Byłoby to fajnie ale nic takiego chyba u mnie niema. Co prawda mam benzyne i bez obrotomierza. Musialbym rozebrac deske i zobaczyc może jest przepalona. A może wystarczy sprawdzić przy pasach czy nie ma czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

Opis :

9. Nie zapięte pasy

:?: Jest taka kontrolka w sunny? W każdym czy tylko niektóre tak mają? Byłoby to fajnie ale nic takiego chyba u mnie niema.

Ano u mnie tez nie ma, ale zawsze zapinam pas więc jej nie potrzebuje :D

Poza tym to u mnie na desce jest inny rozkład kontrolek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n Jest taka kontrolka w sunny? W każdym czy tylko niektóre tak mają?

 

Z takim rozklądem kontrolek jak u mnie czyli z wersji sunny 95, nx100, i bodajrze almery n15. U mnie tez nie świeci kontrolka no ale jest. Rozebrałem calą tą konsolę i zegary wyjąłem i sprawdzałem co jest pod żaróweczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...