Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustalenie listy kontrolek w Sunny


Gość jarki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Smieszna sprawa, wczoraj próbowałem znaleźć bezpiecznik od wentylatora chłodnicy, i wyjąłem wszystkie bezpieczniki w kabinie przedmuchałem i wsadziłem ponownie. Zaczęła mi po tym działać tylna wycieraczka, podświetlenie popielniczki, i podświetlenie zegarka :) ale wentylator nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Florkowicz

N14 1993 r., 1.6 benzyna, SLX (najprawdopodobniej, bo mam wymienioną klapę w sedanie) i kontrolka płynu spryskiwaczy nie tylko jest, ale się się nawet zapaliła!

 

Co prawda przy podjeżdzaniu pod górkę, ale się ładnie zdziwiłem, że jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Znałazłem ładne zdjęcie i opisałem. N13 Diesel

 

b22ed4e73afa0b25.jpg

na zdjęciu tej deski w górnym lewym rogu jest konrtolka rezerwy paliwa, jak juz wcześniej pisałem u mnie takowej nie ma - puste pole i nic więcej. Natomiast od momentu przekładki silnika to pole - puste- świeci mi się cały czas :zdziw: - macie jakieś pomysły ??

i ponawiam pytanie skąd diesel bierze impuls do obrotka ?? Mam deche z obrotkiem ale nie wiem czy zadziała ?? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W końcu zebrałem się i wyjołem zegary aby je zamienic i niestety dupsko, zegary z obrotkiem i bez mają inny układ kostek jak i również pinów w kostce. Wygląda na to, że należało by pobawic się w przekładanie i lutowanie bo w jednym kilka pinów jest z lewej a w drugim z prawej i robi się krótko. Pobawiłbym się w to ale nie wiem czy we wiązce która dochodzi do zegarów jest sygnał do obrotomierza - bo to główny cel wymiany zegarów. oto ofoto :)

371c38d2c8bd0c5am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz marudo :D

 

d379cbd015b10f9bm.jpg

na tym zdjęciu jest odwrotnie niz na tamtym .... zreszta widać :D

 

[ Dodano: Sro 30 Sty, 2008 15:54 ]

hmm teraz tak patrze, że jakbym znalazł przewody którymi dochodzi sygnał do obrotka to sam obrotek bym założył do swoich zegarów :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość fiooolka

fantastycznie! pierwszy dzień na forum i już jeden problem rozwiązany! rewelacyjna lista kontrolek dzięki! nie wiedziałam od czego jest świecąca się kontrolka "antilock".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Obrazek

 

Nissan Sunny 2.0d LX z 1995 r. (bez obrotomierza)

Posiadam takie same zegary jak na zdjęciu AgataS i mam owe pytanie, podobnie jak niektórym kontrolka rezerwy jeszcze nigdy mi się nie zapaliła, choć bywało że wskazówka była już nisko na rezerwie. Czy ona nigdy się nie pali czy jak to jest?

I jeszcze jedno, gdy kreska wchodzi na rezerwę to ile jeszcze jest paliwa w zbiorniku? (Sunny N14 1.4LX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midjih, ja mam z obrotkiem, ale mniejsza o to. "Żyda" jak świeci raz zobaczyłem, bo na upartego chciałem zjeździć do spodu. Niestety za 1km auto stanęło z braku paliwa, a była to zima, niedziela i późna noc, a ja byłem sam (jescze pełnia chyba była, ale to bez związku) :D Omęczyłem się żeby go zepchać na pobocze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wynika z mojej powyższej wypowiedzi, mój ma rezerwę dostępną 0 litrów :D , jednak do baku weszło wtedy 43l, czyli 7l pływało sobie po dnie, a wężyk nie sięgał. Prawdopodobnie jest to jakaś domowa przeróba, żeby syfu nie brał z dna, bo jak zdejmowałem konsolkę z pompką z baku, to nie było pod nią uszczelki i śmierdziało na całe auto przy zalaniu do pełna. Podsumowując, kontrolka zapaliła mi się, gdy miałem 7l w baku, więc pewnie tyle jest rezerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość PhantomLord

Witam

 

Mam podobną, jeśli nie identyczną deskę jak Pablo i u niego pojawiła się również kontrolka która i u mnie jest, lecz nigdy się nie świeciła ;). Dołączam zdjęcie od d... znaczy od żaróweczki strony ;).

th_45595_ODOFF_122_510lo.jpg

 

PS Czy dałoby radę jakoś 'uruchomić' ten czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy ;)? Czy jest ktoś, komu to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Kontrolka jest na 100% tylko nigdy nie widziałem jeszcze jak się pali.

Do dziś także myślałem, że nie ma takowej kontrolki w Nissanie.

Ale się objawiła. Niestety nie zatankowałem do pełna i nie mogę nic na temat rezerwy powiedzieć.

 

zdjcie001ts2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko propo kontrolek..!

Czy czerwony wykrzyknik na tablicy zegarow oznacza tylko zaciagniety reczny cz tez inne zeczy bo w moim sunny 2.0d swieci ciagle i czasamigasnie gdy pracuje na wysokich obrotach..? Za podpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow...!

 

[ Dodano: Czw 28 Sie, 2008 17:50 ]

Jak już zajrzałem tutaj to spytam do czego służy to pokrętło na końcu 'manetki' od wycieraczek?

 

Obrazek

owszem regulacji ale dlugosci przerwy miedzy machnieciem wycieraczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaziu znaczy ze masz za malo plynu hamulcowego. UZyj wyszukiwarki to wszystko znajdziesz :)

No dobra niech oznacza brak plynu..! Ale dolewalem plynu chamulcowego i nic ..!1 sweieci nadal...! Co ty na to..? Innych plynow tesz mam odpowiedni stan..?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra niech oznacza brak plynu..! Ale dolewalem plynu chamulcowego i nic ..!1 sweieci nadal...! Co ty na to..? Innych plynow tesz mam odpowiedni stan..?!?
W takim razie klocki do wymiany :)

 

 

Spuść ręczny :P , albo sprawdź czy to jest ta kontrolka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.! Musze stwierdzic ze zaden z kolegow nie mial racji co do czerwonego wykrzyknika..! Owszem moze wskazuje on brak plynu lub zuzyte klocki ale nie tylko moze on informowac on o wielu zeczach zwiazanych z silnikiem. W moim przypadku bylo to delikatne syczenie w okolicy chlodnicy , okazalo sie ze pek malutki zerzyk od podcisnienia, uciolem go i zarobilem na nowo i tu zdziwienie Kontrolka zgasla..! Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...