Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbyt wysokie obroty:(((


Gość maglev
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Podłączę się pod temat chociaż troszkę inny model autka.

Od kilku dni czasami i to raczej na nagrzanym silniku obroty biegu jałowego spadają tylko do 1500 i nie chcą zejść poniżej. Stoją równo na 1500. Jak trochę przejadę to znów wraca wszystko do normy. I tak problem pojawia się losowo. Czasami jest to 1700 -1800 ale po chwili spadają do 1500. Co to może być? Jak myślicie jakiś czujnik czy coś zanieczyszczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NIe, na światłach jeżdże na okrągło więc to nie wchodzi w grę. Teraz o dziwo problemu już nie ma. Sam się wyeliminował. Zastanawiam się tylko co to było: czy jakis syf w przepustnicy czy na jakimś silniczku krokowym od wolnych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

A czy czasem "krzych" te obroty nie wzrastają ci w momencie włączenia:

a) świateł,

B) dmuchawy,

c) lub wentylatora chłodnicy?

 

 

cerber, mi właśnie wzrastają obroty do tysiąca, po włączeniu dmuchawy na wentylatorze (z chłodnicy została firanka, więc prawie nie ma właściwości chłodzących) !!!, czy za to nie jest przypadkiem odpowiedzialny jakiś regulator napięcia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko dmuchawy ? Sprawdz czy czasem również przy zapalniu świateł (ale upewnij się czy wyłączył się już wentylator).

 

Jeśli pracuje już wentylator na chłodnicy to zapalenie świateł nie powoduje dalszego wzrostu obrotów, za to czasem jak mu odbije to przy zapaleniu świateł (przy wyłączonym wentylatorze) potrafi podnieść ale nie zawsze, hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam

ja mialem taki sam problem że obroty byly wysokie myślałem że to silniczek krokowy

ale nie poprostu linka w pancerzu mi sie postrzępila w miejscu gdzie z podmaski wchodzi do środka może i to się dzieje u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...