Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ozdobna końcówka wydechu


Gość mariooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj Tomek, najlepiej przyspawać do puszki- tylko nie wiem czy wystarczy końcówki, czy nie będzie za krótka. Lepiej do puszki bo jest bardziej wytrzymałe, miałem kiedyś dospawane do rurki to po pewnym czasie rurka się odłamała pod obciążeniem i drganiami wydechu. Czy obciąć całą czy trochę zostawić- najlepiej jak pogadamy na spocie bo to nie jest takie jednoznaczne. Jak obetniesz przy samej puszce to może być efekt "pyrkania" bo spaliny będą "zachaczały" o brzeg końcówki i będzie pyrczeć :wink: z czasem się wypali i przestanie. Znowu jak obetniesz za mało to końcówka oryginalnego tłumika będzie "wyglądać" z ozdobnej końcówki. Tak, że najlepiej to wypośrodkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz WPR, wydaje mi się, że to co kupiłeś to tylko nakładka do przykręcenia na śrubę a nie do wspawania.

Z tego co pamiętam to długość wystającej rury to ~20 cm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario_k3

Witam!!!

 

Też nabyłem jakiś czas temu końcówkę ultera przykręcaną na 1 śrubę. Jak na razie leży i czeka na zamontowanie

Poddaję pod ocenę takie rozwiązanie:

1. do owej końcówki można przyspawać (lub znitować jak nie mamy dojścia do spawacza) dwa lub 3 wąskie paski blachy z nierdzewki o długości ok. 5- 8cm i szerokości ok. 2cm i za te paski zacisnąć klamrą taką jak zaciska się połączenia rur wydechowych stosowanych na łączeniach pomiędzy tłumikami.

 

2. Nakrętki takiego zacisku ulokowałym od góry żeby nie były widoczne dla krytykantów.

 

3. Zaletą takiego rozwiązania będzie pozostawienie tłumika oryginalnego bez ingerencji spawacza i chyba lepsze połączenie końcówki niż na jedną śrubkę. Blachy przymocowane do końcówki powinny dodatkowo pozwolić zacisnąć końcówkę centralnie względem oryginalnego wylotu tłumika czego nie daje zacisk na jedną śrubę.

 

Co o tym myślicie.

 

[ Dodano: 01 Mar 2006, 19:09 ]

Chodzi mi o tego typu zacisk. Myślę, że będzie lepszy niż jedna śrubka :

 

zacisk_rury.jpg

 

lub

 

obejma_rury.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bielszczak

mam koncowke z nierdzewki ale nie chce mi wejsc do konca bo rura od tlumika jest zagieta do dolu -czy u was tez TAK JEST?

 

[ Dodano: 02 Mar 2006, 18:58 ]

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...