Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] znoszenie auta


Gość zolw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nisana primere p10 noi poroblem jest taki ze jak pusci sie kierownice sama delikatnie skreca w prawo czym to moze byc spowodowane ps. samochod byl ostatnio na przegladzie przeszedl bez problemu pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzasz to na w miare rownej drodze? bez kolein?

Jezeli tak to sprawdz najpierw zbieznosc... taka rzecz na przegladzie technicznym nie wyjdzie, bo tego nie sprawdzaja. A czym spowodowane? w okresie zimowym calkiem latwo o takie cos... tu slizg na kraweznik, tu dziura, tam dziura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest wytluczony gorny wahacz to moze sie tak dziac, calosc sie przesuwa w bok i auto sciaga, popatrz na auto od przodu czy kola nie sa tak / / jak beda to masz do wymiany gorne wahacze + geometrie. moze tez trzymac ktorys zacisk albo jest male cisnienie w oponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj najpierw stronami zamienic kola, lewe na prawe - prawe na lewe i wtedy jesli bedzie sciagac w druga strone, to znaczy ze cos z kolem/opona, a jak nadal w ta sama strone, to cos moze byc z zaciskiem, piasta, lozyskiem, zawieszeniem.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w polsce jest wogóle jakaś równa droga do sprawdzenia czy auto nie ściąga ? :D a tak wogóle to wystarczy że dostaniesz podmuch wiatru i już Cię spycha na jedną stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jedna opona różni się obwodem od drugiej, jak przy zamianie kół ściągać zacznie w drugą stronę, to właśnie tak masz.

Jeśli nie, to może być na przykład coś z geometrią, niekoniecznie zbieżność, ale na przykład kąt pochylenia.

A czy to masz od zawsze, czy kiedyś było dobrze, a ściąga od jakiegoś czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem to co mowiliscie noi tylne lewe kolo jest troszke do srodka nie jest idealnie prosto co mam zrobic , gdzie byscie radzili naprawe i na jaki wydatek mam sie szykowac ps jestem z warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod stal dosc dlugo nie ruszany i jak teraz go ruszylem to sie tak dzieje

To może tłoczki hamulcowe się zapiekły? Bo od samego stania geometria raczej się nie psuje.

Za czyszczenie dwóch hamulców tylnych zapłaciłem ostatnio 40 zł.

sprawdzilem to co mowiliscie noi tylne lewe kolo jest troszke do srodka nie jest idealnie prosto co mam zrobic , gdzie byscie radzili naprawe i na jaki wydatek mam sie szykowac ps jestem z warszawy

A jak to sprawdzałeś i co to znaczy do środka? Górą czy przodem? Może wahacz się wyrobił a może wjechałeś gdzieś w dziurę i się skrzywił, czasem wystarczy np. dołożyć podkładkę - więcej ci na odległość nie jestem w stanie powiedzieć.

Rozejrzyj się na forum to znajdziesz kogoś z Warszawy, kto się na tym zna :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie do kolegi Coobcia, za pare groszy napewno wszystko posprawdza i najlepiej podpowie co, gdzie i jak zrobic, jakbys byl z Lublina to bym Ci polecil siebie :):):):):).

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Szwałkiewicz

Witam. Jeśli samochód jak mówisz stał przez kilka miesięcy to będąc na Twoim miejscu sprawdziłbym najpierw stan zacisków hamulcowych. Prawdopodobne jest że jeden z klocków po prostu cały czas trze o tarczę i to daje efekt ściągania w prawo( czyli jest to w prawym kole). Najprościej to sprawdzić- jaka jest temperatura felgi po dłuższej jeździe, przykładasz łapkę do koła i juz wiadomo - trze czy nie :)). Jeśli jedno koło jest wyraźnie cieplejsze to mósisz oczyścić zacisk, oczywiście wskazane jest wstrzymać się od gwałtownego hamowania na końcu próby :)). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też znosi, tylko że w lewo. Z tym, że na równej i prostej drodze jest w porządku, a znosi dopiero na nierównościach. Wygląda to np tak, że jadę prosto po równej drodze, wjeżdzam na jakąś nierówność, wtedy kierownica leciutko skręca się w lewo i samochód znosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...