Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zdjęcie zderzaka w Almera N15 jak,gdzie i za co ciągnąć HELP


Gość genjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy zdejmowal ktos kiedykolwiek zderzak z nissana almery N15 98r. Przymierzam sie do zamontowania halogenow, poprowadzilem cala instalacje elektryczna chce zamontowac w miejscu zaslepek, pytanie gdzie sa sruby i jak go najlatwiej zdjac, cena w warsztacie za zdjecie i potem zalozenie to 80-100zl takze wolalbym to sam zrobic. Bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Jeśli niczego nie pominąłem to wygląda to mniej więcej tak:

1. Demontujesz plastikowe nadkola ( te wewnątrz błotników ). Tam są bodajże po dwie śruby na stronę.

2. Odkręcasz dwie śruby od spodu zderzaka ( na takich "wąsach" gdzieś na szerokość grilla, po obu jego stronach ).

3. Demontujesz grill, pod nim są 3 spinki.

4. Demontujesz kierunkowskazy ( uwaga bo łatwo zniszczyć uchwyty ! Trzeba odkręcić widoczną śrubkę i pociągnąć je delikatnie, acz zdecydowanie prosto do przodu ). Pod nimi są śruby ( po jednej na stronę ).

5. Zdejmujesz zderzak.

 

Montaż w kolejności odwrotnej.

 

Uwaga: Przy zdejmowaniu zderzaka dobrze mieć pomoc, bo jak obwiśnie, to łatwo uszkodzić lakier jego najdalszymi krawędziami.

 

Ja to przerabiałem dwa razy, z czego raz praktycznie po ciemku i dałem sobie radę, więc i Ty dasz sobie radę ;) Całość to max godzina z ponownym montażem.

 

P.S. Mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scyzor a jak zdjac boczek od N15?? Chodzi mi o ten kawalek blachy przy kierunkowskazie, nad przednim kołem

Chodzi Ci o przedni błotnik?

Nie mam pojęcia, tego nigdy nie robiłem, a książki już się pozbyłem.

 

He, he widzę, że stałem się N15 demolition-master'em ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za dobra instrukcje, jak bede demontowal zrobie malego manuala ze zdjeciami na przyszlosc dla potomnych , moze sie komus przyda, a i jak nie bede mogl znalezc jakis srob to najwyzej zdjecie zrobie jak to wyglada i mniejwiecej mi pokazesz gdzie sa srubki, bardzo dziekuje za pomoc, i jutro zabieram sie do testowania gdzie sa srubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za dobra instrukcje, jak bede demontowal zrobie malego manuala ze zdjeciami na przyszlosc dla potomnych , moze sie komus przyda, a i jak nie bede mogl znalezc jakis srob to najwyzej zdjecie zrobie jak to wyglada i mniejwiecej mi pokazesz gdzie sa srubki, bardzo dziekuje za pomoc, i jutro zabieram sie do testowania gdzie sa srubki.

Spoko. Jeśli będziesz potrzebował jakiejś pomocy, to wal. Na tyle na ile pamiętam to chętnie pomogę ;)

 

Mała uwaga. Ja do tego zdejmowałem oba przednie koła, bo przy okazji zmieniałem tarcze. Ale ułatwiło mi to pracę dość wyraźnie, szczególnie w pierwszej fazie.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

mam problem przy wyjęciu kierunków. Otóż coś blokuje od strony lampy na dole. Nissan n15 98 sedan 2.0d. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...