Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

central zamek i elektryczne szyby


Gość Qubba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie, moze ktos z Was juz sie w to bawil, mam sunny bez "bajerow" i tak po glowie mi chodza elektrycznie opuszczane szyby i centralny zamek na pilota, droga to impreza jest?? i czy warto sie w to bawic?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mam takie pytanie, moze ktos z Was juz sie w to bawil, mam sunny bez "bajerow" i tak po glowie mi chodza elektrycznie opuszczane szyby i centralny zamek na pilota, droga to impreza jest?? i czy warto sie w to bawic?? :-)

 

centralny to tak jak pisal arekkom2, na allegro - ja kupowalem 2,5 roku temu za ~65zł (ale teraz pewnie znacznie taniej), z dwoma masterami (czyli ze mozna otwierac kluczykiem drzwi od strony kierowcy i pasazera) i bezawaryjnie dziala do dzis. Nie mam do tego pilota - to byly tylko 4 silowniki, prosty sterownik do nich i komplet kabli. Do sterowania pilotem wystarczy z jednym masterem.

Jak chcesz miec sterowanie pilotem, to trzebaby jeszcze dokupic do tego albo zestaw do zdalnego sterowania (ok. 60zł), albo najprostsza centralke alarmowa - ma pilota juz w standardzie (ok 80zł - obie ceny z gieldy samochodowej, na allegro pewnie taniej), przy czym lepiej chyba dolozyc te dwie dychy i wziac centralke z prostego powodu: ma wbudowany modul domykania zamka po zadanym czasie od otwarcia, jesli nie otworzono fizycznie drzwi (jakbys np. przypadkiem nacisnal przycisk w pilocie i otworzyl nieswiadomie centralny, to on sie sam zamknie po ustalonym czasie), no i w razie potrzeby mozna doposazyc ta centralke w syrenke i czujniki (ruchu, ztluczonej szyby etc) i miec alarm, i ewentualnie sprzac ją (jesli bedzie miala mozliwosc) pozniej z modulem domykania elektrycznych szyb.

Przy tym zdalnym sterowaniu to zwroc uwage, zeby bylo ze zmiennym kodem.

 

Jesli chodzi o elektryczne szyby, to jesli mowimy o N14, to zwroc uwage, ze te od wersji 3-drzwiowej prawdopodbnie (info z jednej z dyskusji na forum) nie pasuja do 4- i pieciodrzwiowej. Ja bez rezultatu szukam (fakt, ze moze troche malo intensywnie) juz od dluzszego czasu do sedana, raz trafilem na gieldzie zestaw na 4 szyby od Primery (niekoniecznie by pasowal do Sunny) za 400zł (troszke mi waz syknal w kieszeni ;) ), a obecnie nosze sie z zamiarem wykonania wersji bardzo budzetowej :) - zastosowania silnika wraz z przekladnia od wycieraczek np. od poloneza albo malucha, zdemontowania korbki i zamontowania tego silniczka - oczywiscie nie obedzie sie pewnie bez dotoczenia jakiejs redukcji (mam nadzieje ze to wszystko zmiesci mi sie w drzwi). Silniczek z przekladnia juz mam (15zl na szrocie), ale jeszcze nie podchodzilem blizej do tematu. Jak mi cos z tego wyjdzie, to postaram sie zamiesci opis.

Jakby ktos w miedzyczasie trafil gdzies albo mial do sprzedania elektryczne szybki do sedana N14 za rozsadne pieniazki, to mimo wszystko jestem chetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te alarmy i centralne to faktycznie ceny maja rozsadne :-) poczekam az kuzyn z MONu wyjdzie, ociepli sie troche to bedziemy walczyc z alarmami, bo to poniekad jego fach, no i moze da rade cos wymyslic z tymi szybami elektrycznie opuszczanymi.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość _Pablo_

Witam! Wie ktoś jak założyć taki centralny z pilotem i alarmem tzn. jak podlączyć kabelki żeby grało? i jak zdemontować siłowniki (orginał), zamontować nowe (umiwersalne)? Proszę o pomoc

 

 

POZRAWIAM!

 

[ Dodano: Pon 15 Maj, 2006 22:34 ]

Mogę się pochwalić że zamontowałem centralny zamek ale narazie bez pilota same siłowniki. Jak by Ktoś potrzebował instrukcję montażu to mogę podesłać. Zrobiłem kilka fotek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pablo, a czemu zdemontowales te oryginalne silowniki od centralnego ? Uszkodzone byly? Bo chyba tania chinszczyzna nie jest lepsza od oryginalnej dżapońskiej roboty sprzed 15-stu lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, a czemu zdemontowales te oryginalne silowniki od centralnego ? Uszkodzone byly? Bo chyba tania chinszczyzna nie jest lepsza od oryginalnej dżapońskiej roboty sprzed 15-stu lat ...

 

Nie demontowałem orginałów z tego wwzględu że nie wiem jak. Tak padł mi siłownik od strony kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zasugerowalem sie Twoim pytaniem jak zdemontowac oryginal i zamontowac ten z allegro, wiec myslalem ze zdemontowales...

Oryginalne centralne czasem mozna spotkac na allegro, ale czy sprzedawca zechce sprzedac jeden silownik, to nie mam pojecia... W kazdym razie jakbys chcial, to moge odgrzebac kontakt do goscia, u ktorego w okolicach marca-kwietnia znalazlem na allegro oryginalny centralny zamek do N14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zasugerowalem sie Twoim pytaniem jak zdemontowac oryginal i zamontowac ten z allegro, wiec myslalem ze zdemontowales...

Oryginalne centralne czasem mozna spotkac na allegro, ale czy sprzedawca zechce sprzedac jeden silownik, to nie mam pojecia... W kazdym razie jakbys chcial, to moge odgrzebac kontakt do goscia, u ktorego w okolicach marca-kwietnia znalazlem na allegro oryginalny centralny zamek do N14.

 

Dzięki za chęć pomocy! Ale nie będzię mi się chciało bawić w rozbieranie tego, a te z allegro jeszcze chodzą i mam nadzieję że będą jeszcze gługo mi służyć ale jak coś to napiszę ci na pw ale to nie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...