Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wskaźnik poziomu paliwa i pływak w zbiorniku


Gość cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam też problem z czujnikiem szukałem kupić nowy ale tylko orginał w ASO:(podczas demontażu baku ułamało się kolanko w deklu podające paliwko.Teraz jest zalutowane i zalane klejem specjalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem wyglada na czysta dla pewnosci popsikalem preparatem do stykow i nic ;/

 

[ Dodano: Czw 06 Gru, 2007 21:45 ]

mikey_one, z jakiego auta masz te felgi ??? czasem nie z BMW ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one
sprawdzilem wyglada na czysta dla pewnosci popsikalem preparatem do stykow i nic ;/

 

[ Dodano: Czw 06 Gru, 2007 21:45 ]

mikey_one, z jakiego auta masz te felgi ??? czasem nie z BMW ???

 

Primo jeśli tak to nie pozostaje nic innego jak tylko miernik w łąpkę i jazda... w końcu znajdziesz "słabe ogniwo" (to może być wszystko - pływak, przewody, wskaźnik itd. itp.)

 

Secundo: felgi to alutec dedykowany do VW golf a czy do beemwe pasują to nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musze takowy miernik nabyc :D:D

 

[ Dodano: Sob 08 Gru, 2007 16:21 ]

i co dalej wtedy ??????

 

[ Dodano: Sob 08 Gru, 2007 16:22 ]

od vw powiadasz :D ja mam z bmki pasuja po toczeniu :D sa na linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Nie posługiwałeś się miernikiem?? Nastawiasz na pomiar rezystancji, odpinasz kostkę od przewodów przy pływaku i sprawdzasz najpierw co "mowi" pływak (w zależności od poziomu paliwa powinien pokazać jakiś opór), sprawdzasz przewody czy nie są gdzieś przerwane i wszystko co jeszcze możesz po drodze sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikey_one, odpinasz kostkę od przewodów przy pływaku i sprawdzasz najpierw co "mowi" pływak//// kostke pod siedzieniami czy te grzybki co juz sa przy plywaku ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sUNNY 1.4 GAZNIK 16V 3 DRZWI mam problem załorzyłem lpg sam i nie moge odłaczyc dopływu benzyny

1 Jak odpinam przewod od paliwa przy filterku paliwa u gory chyba wylot i przekrecam na zapłon to paliwo nie jest tłoczone przez pompke to znaczy nic nie lec?? i

2.gdzie rozłacza sie pompke od paliwa .rozpinałem kable pod siedzeniem z tyłu i opada wskaznik od paliwa ale samochod dalej chodzi??????? gdzie ja rozłaczyc a moze tak powinno byc

3załorozny jest elektro zawor <zamyka doplyw paliwa >przy wylocie z filterka paliwa chodzi na gazie i paliwo jest podłączone czy moze cały czas tłoczyc pompka paliwo nie zatrze sie czy lepiej ja odłaczyc

4czy na dobry kabel załorzyłem elektro zawor czy to ten jest od paliwa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam taki problem a moze to nie jest problem , nie wiem dlatego pytam.

 

Jak zatankuje z 12l ma stacji to po kilku ladnych godzinach dopiero wskakuje na odpowiedni poziom strzalka.

 

Z drugiej strony jezdze po miescie i juz sie ciesze ze malo pali a tu nagle na drugi dzien z jednej kreski na polowe (a nie bylo jezdzone).

 

Moral z tego taki, ze pozno sie aktualizuje sie ta strzalka czy tez wskaznik poziomu paliwa. Co poradzicie na to? dzieki pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podłączam się do tematu bo po co zakładać nowy. Mam taki problem od jakiegos czasu w moim Sunny nie swieci sie kontrolka od zluzycja paliwa czyli rezerwa. Po rozebraniu tylnego przedzialu pasazerskiego mam na mysli foteli dobralem sie do czujnika paliwa. Czujnik dziala elegancko tylko termistor bo tak to sie chyba nazywa poprostu nie wskazuje braku ropki i nie swieci sie kontrolka rezerwy po wyjęciu z baku. Po zmasowaniu końcowiki od tego termistora zapala sie kontrolka braku paliwa wiec jestem pewien ze to jest uszkodzony termistor. na allegro znalazlem termistor od lanosa podaje linka

 

http://www.allegro.pl/item558454257_czujni...ewoo_lanos.html

 

czy taki termistor tez będzie działal w nissanku ?? macie może jakieś pomysły i uwagi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że kupowałem termistor w tym sklepie kilkakrotnie i montowałem w różnych markach samochodów a nawet motocykli działa zawsze a nawet odniosłem wrażenie że producent tych termistorów pokrywa zapotrzebowanie przynajmniej 80%rynku samochodów na świecie tak że wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zastanawia mnie czy po podpieciu tego nowego termistora uzyskam taki sam efekt jak w tym oryginalnym ze po włączeniu kontrolki ona gasnie i wskazuje ze zostalo ok 5 ON a nastepnie jak sie skonczy juz prawie calkowicie paliwo to swieci na stale. Czy te termistory mozna nabyc takze w sklepach motoryzacyjnych?? czy tylko w Rzeszowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość momopole

witam

nie chce zakładać nowego tematu a mam pytanie czy się da tak zrobić i jeśli tak to może wie ktoś jak ?? :) a chodzi mi o to że po wyłączeniu zapłonu chce aby wskazówka paliwa leciała wdół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamietam to takie pytanie juz gdzies widzialem, ale ci pomoge bo chyba chodzilo o to ze ty nie masz elektroniczne plywaka i dlatego wiec zawsze bedziesz mial tak a po drugie jak chcesz miec elektryczny to chyba sunny gti tak mialy to szukaj czesci z gti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...