Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciśnienie w zbiorniku paliwa


Gość soltysik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas odkręcania wlewu paliwa w moim gaźnikowym N14 1.4 zawsze słychać było charakterystyczny syk świadczący o panującym w baku nadciśnieniu co bodajże jest jak najbardziej pozytywnym objawem sprawnego układu paliwowego. Ostatnio jednak to zniknęło i na stacji przy odkręcaniu nie słychać tego syknięcia. Co może być tego powodem i czy świadczy to o jakieś awarii?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

A nie jest to przypadkiem zwiazane z temperatura otoczenia? Z fizyki bylem cienias ale chyba jak jest cieplej to troszke inaczej gazy sie sprezaja (rozprezaja) to wynik temperatury otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem zwiazane z temperatura otoczenia? Z fizyki bylem cienias ale chyba jak jest cieplej to troszke inaczej gazy sie sprezaja (rozprezaja) to wynik temperatury otoczenia.

 

w zimie sie nie spotkalem z takim zjawiskiem u sibei ale w lecie w upalne dni zdaza mi sie podobna sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak syku zaobserwowałem gdy tankowałem a w zbiorniku bylo jeszcze troche paliwa. Im wiecej go było tym mniejszy syk.

 

Dokladnie u mnie jest tak samo. Sam temat byl juz walkowany na forum, sporo tu bylo roznych opini:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...sa&start=45

 

Ponoc jak sie odetka ten otworek co jest pod korkiem to "problem" cisnienia znika bo cisnienie wynika wlasnie z jego zatkania. Jak jest naprawde to sam nie wiem bo jeszcze tego u siebie nie probowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak powracając do tematu,

 

U mnie zawsze przy tankowaniu słychać że w baku jest podciśnienie. Wszyscy moi znajomi mówią że nie powinno tak być, i teraz nie wiem czy mam zmienić korek wlewu paliwa czy szukać gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszę taki dźwięk jak podczas otwierania czegoś z podciśnieniem. W żadnym innym aucie się z tym nie spotkałem, ale nie przejmuję się tym skoro i wy tak macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...