Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Skrzynia biegow - chruboto-warkoty


xelus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nowy rok, nowe czary w Micrze... Ostatnio cosik zaczyna sie odzywac, najprawdopodobniej skrzynia biegow. Objawy sa takie: niezaleznie od biegu choc najbardziej to na 3,4,5 slychac odglos chrobotania. Natezenie chrobotania zmienia sie jakby sinusoidalnie tj od bardzo cichego po glosny i z powrotem z czestotliowscia zalezna od predkosci jazdy(ok.1/s). Odlgos najprawdopodbniej zanika przy 60-70 km/h tylko nie wiem czy zaglusza go silnik czy cichnie. Osobiscie obstawiam mechanizm roznicowy. Ma ktos jakis inny pomysl albo mial podobne objawy? Ile z tym da sie pojedzic? Caly probelm narosl w ciagu tygodnia i troche mnie to martwi bo w tym tempie to drugi tydzien i stoje. Da sie to naprawic czy lepiej uzywki szukac?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo... mechanik stwierdzil ze roznicowy padl... teraz mam nowa skrzynie (uzywke) i zaczyna sie robic to samo... rece opadaja :evil:

 

a zeby sie upewnic... to moze jeszcze powiedz czy slychac to bardizje chrobotanie przy hamowaniu silnikiem... lub gdy samochod jedzie juz najnizsza predkoscia danego biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przy hamowaniu silnikiem tak, a najnizszych predkosci to nie wiem musze sprawdzic. A nie wiesz czy da sie z tym do lata , czy moze do lata piechota bede szedl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz jezdzic... tak mi przynajmniej powiedzial moj mechanik zaprzyjazniony... cyt. (jezdzij dopuki sie nie ro***erdoli kompletnie 8) )...

powiem ci, ze u mnie po jakims czasie jezdzenia przestala czasami wchodzic jedynka i trojka... ale nie wiem czy byl to kolejny stopien rowalania sie skrzyni czy efekt zalania jej gestym hipolem... generalnie od pierwszych "chrobotniec" do momentu wymiany skrzyni przejechalem ok 2500 - 3000km i bym mogl jeszcze jezdzic gdyby nie to ze mialem klopoty wlasnie z wbijaniem jedynki i trojki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...