Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przepustnica ssania - pionowo czy skośnie?


Gość minio

Rekomendowane odpowiedzi

witam! używałem opcji szukaj ale nie znalazłem nic na tentemat, pytanie jest następujące: przepustnica ssania powinna być ustawiona pionowo czy lekko skośnie (mowa oczywiście o gorącym silniku) w moim przypadku ustawiona jest lekko skośnie czy to normalne? jeśli nie to proszę o jakiąś podpowiedź jak to naprawić. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

jak to przy pionowym czy poziomym ustawiniu nie dziala, widocznie co innego jest uszkodzone

 

kiedy ta klapka jest pionowa to ssanie jest w pelni wylaczone, jesli jest prawie domkniete ssanie dziala na maxa

ssanie to dziala w sposob kiedy klapka jest przymknieta nie zasysa powietrza tylko tyle co jest uchylona minimalnie kalpka, nie ssajac powietrza silniik zasaysa wiecej paliwa i mieszanka sie wzbogaca

w miare wzrostu temp pod wplywm grzalki sprezyna bimetalowa jest ogrzewana i otwiera sie coraz bardziej klapka, domyslne ustawienie przepustnicy jest zalezne od temp otoczenia

 

niepamietam jak jest kiedy jest zimny silnik kiedy sie da gazu ae chyba sie wtedy poprzez dzwigienki klapka otwiera i przymyka po puszczeniu gazu aby silnik nie zgasl, ale nie jestem pewien z tym

 

jesli ssanie nie dziala jest opis jak je naprawic w przypadku gdy nadpalone sa styki, gorzej jak jest peknieta sprezyna

 

 

pozdr hermol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze hermoll.

Co do tematu działania ssania to sam go opisywałem więc napewno jest na forum!!

A przy zimnym siniku jak dodajesz gazu to ssanie się otwiera, gdy puścisz gaz to znowu się przymyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...