Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki lać olej?????????


Gość piotrek19854
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek19854

Witam !!!!!

Jestem nowy na forum oraz jestem nowym posiadaczem Nissana 100 nx 1.6 od 3 dni :lol: tak więc wszystkich pozdrawiam.

sprowadziłem go z francji , ma przejechane 190000km i chciałbym wiedzieć jaki najlepiej wlać olej bo żadnego info na temat oleju nie ma w komorze silnika

z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dobrego wyboru!... :) Półsyntetyk 10W40 bedzie najbezpieczniejszy. Kup markowy, tzn. nie Lotos tylko jakis Shell, Castrol, Mobil1 albo jak masz kase to najlepiej Motul - taka jest moja propozycja.

 

Pozdrawiam i zycze milych przygod z Nissanem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r

Najleprzy jest Castrol. Z komplem robiliśmy małe doświadczenie, w firmie ma kilka aut, i do każdego lał inny olej, po rozebraniu silnika wszystkie były czarne, prucz castrola! Jest najleprzy, Tylko po spuszczeniu oleju nie zapomnij zakręcić śruby na misce, ja straciłem3l oleju :cry: przez tą nieuwagę. 100Nx - najleprze co mogłeś wybrać. Pozdro 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r
czy to ma byc polsyntetyk???10w40

Tak lej półsyntetyk10w40, chyba że wiesz jaki był wcześniej lany bo leprzy by był syntetyk.

Półsyntetyk jest pomiędzy mineralnym i syntetykiem i można go mieszać, nie można przechodzić z mineralnego odrazy na syntetyk i odwrotnie. Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ma byc polsyntetyk???10w40
najbezpieczniej wlasnie taki zalac...nie wiedzialem jaki stosowal Szwab, wiec zalalem olej uniwersalny :) Tobie tez polecam taka operacje

 

A co to jest olej uniwersalny :?: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest olej uniwersalny :?: :shock:

Jest to olej do frytek :D

Jeżeli żabojady oszczędzały na oleju i połowe swojego życia ten silnik przejechał na mineralnym to nie wiem czy będzie bezpieczne zalanie silnika nawet półsyntetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli żabojady oszczędzały na oleju i połowe swojego życia ten silnik przejechał na mineralnym to nie wiem czy będzie bezpieczne zalanie silnika nawet półsyntetycznym.

Bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
czy to ma byc polsyntetyk???10w40
najbezpieczniej wlasnie taki zalac...nie wiedzialem jaki stosowal Szwab, wiec zalalem olej uniwersalny :) Tobie tez polecam taka operacje

 

A co to jest olej uniwersalny :?: :shock:

uniweslany w sensie, ze jest bezpieczny zarowno jesli w silniku poprzedni olej byl syntetykiem czy mineralnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek19854

witam klubowiczów!!

coś szumi mi po ostatniej wymianie oleju , zmineniłem na mobil 1 10w40

a na tym starym oleju tego nie slyszlem co to może być???????? :?

w poniedziałek zdjeme pasek do pompy i alternatora i sprawdze to jak nie pomoże zajrze do łańcuszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprzedni właściciel do sprzedaży wlał olej bardzo gęsty mineraly np. do diesla (chyba 20w40, ale bym musiał sprawdzić) i to tego dodał jeszcze dodatkowo np. Doctor Engine. Takie zestawienie bardzo wycisza silnik i wydaje się,że jest silnik w super stanie a po wymianie oleju na nowy okazuje się,że coś jest nie tak. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek19854

otóż autko kupiłem z francji i myślę że takich tam numerów nie robią a pozatym robi to sie tak na wolnych obrotach dodam lekko gazu i jest spokuj , slyszlalem gdzies ze moze to lozyszko od sprzegla wcisne sprzeglo i sprobuje , jutro odbieram od lakiernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupowales od handlarza czy sam sprowdziles? ja jak sprzedawalem foke brata a silnik chodzil jak stary diesel to zalalem na dowidzenia mineralka i byl tylko lekki szum :lol: przyjechal po niego handlarz i sie pyta zony brata jaki byl olej lany? ona ze nie wie bo to wszystko maz... a typ ze ok :!: zaleje sie mineralny i bedzie spokoj :!: ale mialem ubaw :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olejem mineralnym + Doctor Engine zalewałem poprzednie auto i nawet szklanki ucichły.

Piotrek myśle, że i u Ciebie ktoś coś takiego robił, bo po wymianie oleju nie miał prawa zacząć Ci chodzić głośniej silnik jeśli był ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Czarnomag

GTX Magnatec 10w40. poki co wymieniam olej co 10-14 tys. dolawalem ostatnio litr po 10 tys ale to wina miski, przy nastepnej wymianie bedzie tez wymiana miski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w bardzo małym stopniu podcieka zimering, ale jest to na tyle mały wyciek,że jak staje samochodem na parkingu to nigdy nie zostawiłem pod nim nawet małej plamki. Chyba,że to nie zimering tylko coś w jego okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek19854

u mnie natomiast lekkie zapocenie sie miski olejowej z lewej strony(patrzec od przodu)rowniez nie zostawiam plamek od oleju , zrobilem juz po zmianie 1500km i na bagnecie nie widac spadkow oleja, dzis nyska pierwszy dzien nie pojechala do pracy zostalem zwoniony (redukcja)teraz pogrzebie sobie w nysie

pozdro

NDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...