Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki lać olej?????????


Gość piotrek19854
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Elo Ziomki :)

mam pytanko dosyć konkretne... robię swapa teraz na dniach w mojej nysce.. zatarłem silniczek 2.0 :/ no i teraz mam już nowy silnik też 2.0 ale nikt nie wie ile w nim było przejechanych kilometrów (dla ciekawskich powiem że silnik kosztował 1200zł rok 1992 od primerki). No i teraz pytanie (bo niewiadomo jaki wcześniej był lany olej) - to jaki olej teraz należałoby wlać?

 

Lotos mineralny 15W40 - 69zł

Castrol mineral 15W40 - 59zł

Castrol GTX High 15W40 - 84zł

Castrol GTX magnatec 10W40 -125zł

 

czy też może jakiś "zwykły" mineralny?

bo wszyscy się wypowiadają że 10W40.. a czemu nie 15W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertss

Cze, jakiś czas temu wymienialem też silnik, pierwsze pytanie, czy porównaleś obydwa silniki? wiem,że mogą się różnić ukladem glowica-kolektor dolotowy. Co do oleum, to jeśli silnik stal jakiś czas pusty to mechanior wlal 15W40 i po 1-3 tys km kazal zmienic na pólsyntetyk 10w40 i jeździć :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r

Lej Półsyntetyk bo jek wyżej pisałem jest on pomiędzy minerałem a syntetykiem, nieważne jaki był lany wcześniej półsyntetyk będzie odpowiedni, a później będziesz mógł zmienić na mineral(nie polecam) lub syntetyk ( :grin: ) , Co do producenta to oczywiście Castrol (czytraj pierwszą stronę) i oczywiście 10W40 bo im W większe tym ciszej chodzi silnik, a jak jest uszkodzony to będziesz wszystko słyszał, zresztą nie kupiłeś 2 litrowego silnika żeby chodził jak 0.9 litrowy no nie :wink:

PZD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!! :)

 

 

Ktos z was jezdzi na syntetyku ?

 

SR20 170000km i syntetyk ?

 

Jeżeli zawsze miałeś lany syntetyk to przy takim przebiegu dalej możesz na nim jeździć natomiast jeśli wcześniej jeździłeś np. na półsyntetyku to niepolecam zmiany na syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A masz pewność, że teraz Twoje auto jest zalane syntetykiem :?: ,bo jak nie to możesz narobić sobie troche problemów. Mój tata jak kiedyś kupił Renault Espace to był poinformowany przez sprzedającego, że silnik jest zalewany syntetykiem. W żeczywistości okazało się, że nie był. Ojciec zalał go syntetykiem i po jakimś czasie jak leciał w trasie ok 150km/h zapchała się pompa oleju i silnik stracił smarowanie. Zapchała się, bo syntetyk ma bardzo duże właściwości czyszczące i wymył cały syf z silnika po starym oleju najprawdopodobniej mineralnym. Konsekwencją całego zajścia były zatarte 3 panewki i krzywy wał. Bezpieczniej będzie jak zalejesz silnik półsyntetykiem jakimś firmowym typu Castrol lub Mobil1. To jest moje zdanie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem jaki olej mam w silniku dodzwonilem sie do szwaba - standardowy

semisyntetic

 

niemiec stwierdzil ,ze auto jest stare (150 000km)i zalal go polsyntetykiem. :(

 

dwa wyjscia:

 

1)wymienic na wczesniej wymieniony syntetyk 0W30 (mam 4litry) operacje przeprowadzic 2 razy( w odstepie 200-500km)

 

2) 10W40 exstra polsyntetyk http://www.texaco.pl/

 

 

dlaczego texsaco: 0W30 mam za free a polsyntetyk 30-40% znizki

 

moge je wymieniac czesciej niz inne oleje ...

 

 

jakie jest wasze zdanie :?:

 

dzieki i pozdrawiam :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

Ja kupilam autko w polsce, ale bylo sprowadzane z niemiec. Sprzedawca mowil, ze wymienial olej. Jak poznac, ze olej jest zly? a jesli jest dobry to ile km mozna na nim przejechac? pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniamy jak najszybciej po kupnie na nowy.

nawet taki sam jak mowi sprzedajacy.

 

mozna poznac olej zlewajac go z silnika

 

syntetyk - rzadki

 

mineralny- gesty

 

Trzeba mieć punkt odniesienia i najlepiej doswiadczenie :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

aha. a jak juz go zmienie na nowy to ile moge na nim jezdzic??

Jak to poznac? jest jakis limit czasowokilometrowy?

 

A co z plynem w chlodnicy? ten tez mam zmienic? w ogole czy go sie zmienia? czy tylko dolewa?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. a jak juz go zmienie na nowy to ile moge na nim jezdzic??

Jak to poznac? jest jakis limit czasowokilometrowy?

 

A co z plynem w chlodnicy? ten tez mam zmienic? w ogole czy go sie zmienia? czy tylko dolewa?

 

pozdr.

 

Co ile olej się wymienia (oczywiście chodzi mi o przebieg w km) jest napisane w książce serwisowej. Jak jej nie masz to moge Ci sprawdzić wieczorem i napisać. Tak samo z płynem chłodniczym, hamulcowy też się zmienia chyba co 2 lata. Wieczorem zerkne do książki i napisze. Pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa
aha. a jak juz go zmienie na nowy to ile moge na nim jezdzic??

Jak to poznac? jest jakis limit czasowokilometrowy?

 

A co z plynem w chlodnicy? ten tez mam zmienic? w ogole czy go sie zmienia? czy tylko dolewa?

 

pozdr.

 

Co ile olej się wymienia (oczywiście chodzi mi o przebieg w km) jest napisane w książce serwisowej. Jak jej nie masz to moge Ci sprawdzić wieczorem i napisać. Tak samo z płynem chłodniczym, hamulcowy też się zmienia chyba co 2 lata. Wieczorem zerkne do książki i napisze. Pozdo

 

no dzieki za info :]

a ile litrow musze wlac oleju silnikowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość apocaLipsa

ehh nie mam ksiazki serwisowej, mam tylko jakas tam ksiazke somochodu potrzebna do rejestracji.. ale tam nic nie ma o tym co ile mam zmieniac te plyny. W ogole ostatnio moj samochodzik ma slabe przyspieszenie - czy to moze byc wina niezbyt dobrego gazu?

 

 

Jeszcze mam pytanie bo chce kupic olej a dokladnie nie wiem jaki... bo ja mam autko na gaz i na benzyne.. czy polsyntetyk 10W40 np. Lotos czy Castrol bedzie dobry? Czy musze patrzec na jakies inne parametry jak mam gaz i benzyne??

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zalalem nowy olej .

 

byla niespodzianka a mianowicie przy spuszczaniu oleju ,zatkal sie otwor w misce olejowej taki byl syf w silniku :!:

 

przed wymiana dolalem preparatu do czyszczenia silnika ,5 minut z tym pochodzil .

 

odkrecam korek spustowy ,troche oleju polecialo a pozniej nic .dopiero jak dalem cisnienie kompresorem w korek wlewowy to sie odetkal .

 

rozbryzg na cale pomieszczenie olej byl wszedzie :D

 

zlalem go texsaco syntetic 5W 40.

 

napisze jeszcze co i jak z silnikiem .

 

mam nadzieje ,ze bede mial oczym :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jes jest jest .widac walek z krzywkami przez otwor wlewowy a myslalem ,ze ich nie ma :)

 

teraz nysek dymi troche przy odpalaniu ,kontrolka cisnienia gasnie szybciej ,lepsza reakcja na dodanie gazu lepiej sie wkreca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nysek dymi troche przy odpalaniu ,kontrolka cisnienia gasnie szybciej ,lepsza reakcja na dodanie gazu lepiej sie wkreca

 

Kopci przy odpalaniu, bo słabo trzymają Ci pierścienie i jak się rozgrzeje silnik to się dopiero uszczelniają i dlatego przestaje Ci kopcić. Kontrolka szybciej gaśnie, bo olej jest bardzo rzadki i łatwo łapie prawidłowe ciśnienie układ smarowania. Lepsza reakcja na dodanie gazu, ponieważ wał korbowy nie musi się przebijać przez bardzo gęsty olej tylko przez dużo rzadszy. Wcześniej pisałeś, że jak spuszczałeś stary to coś zapchało korek spustowy i był to najprawdopodobniej syf jaki usunołeś preparatem do przeczyszczania silników. Jak mam być szczery to nie wiem czy dobrze zrobiłeś czyszcząc tak silnik i wlewając olej syntetyczny, bo rozszczelnisz silnik i może okazać się, że niedługo będzie Ci ciekł wieloma miejscami. Z resztą mankamętem jaki od razu wyszedł po wymianie oleju to słabe pierścienie na tłokach, dlatego też nie trzyma Ci kompresji takiej jak powinien. Ogólnie mówi się, że nie przechodzi się z oleju mineralnego (a na 99% taki miałeś wlany) na syntetyczny. Życze miłej jazdy i oby nic nie zaszkodziło Twojemu silnikowi. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...