Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki lać olej?????????


Gość piotrek19854
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zalałem motula i albo sobie wmuwiłem albo silnik ciszej chodzi na wolnych obrotach, jednak ten motul to naprawde dobry olej nigdy więcej nie zaleje innego.

nic sobie nie wmowiles - na bank ciszej chodzi, generalnie motor moze ciszej chodzic jak swierzy olej zalejesz a co do Motula to bardzo doby olej, ja na nim jezdze i tez jak zalalem to ciszej duzo zaczal chodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Posiadam 100 nx 1.6 gaznik na lpg. Silniczek ma juz 282 tys. Obecnie zalany jest Elf 10w 40. Poci sie po lewej stronie ale ponoc ten typ tak ma. Zastanawiam sie czy przy tak duzym przebiegu nie zalac minerala zeby uszczelnik silnik. Jaki filtr do tego polecacie ( fajnie jak by wymiana zamykala sie w cenie 100 zl - nie ma to jak biedny student :) I dlaczego niby mineral jest taki zly (ze niby do traktorow? ). Jest on gestrzy wiec moze cos zamulac ? Na tym polsyntetyku w gorach przy -25 bez problemu odpalalem na lpg. Co polecacie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim stanie przebiegu polecam Ci Valvoline. Też dobry olej i nie rozlewany w Polsce. Słyszałem mnóstwo pochlebnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim stanie przebiegu polecam Ci Valvoline. Też dobry olej i nie rozlewany w Polsce. Słyszałem mnóstwo pochlebnych opinii.

 

No tak tylko dalej nie wiem czy polsyntetyk czy lepiej mineral. ( 10w 40 czy 15w 40). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zbliża się u mnie wymiana oleju, obecnie mam zalany Castrol Edge 0W40 Sport, po tym co wyczytałem nie najlepszy wybór, auto ma przejechane 70 tys. i między wymianami nie bierze ani grama oleju, mam w garażu edga 5W30 jak zaleca producent, lać czy zmieniać na shella który ma dobre opinie na forum??, silnik HR


sorki nie ten dział:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też mam teraz dylemat. Zbliża się wymiana. Lałem Shella 5w40. Z kim nie gadam to Valvoline lub Motul. Co zrobić ? :D Jaki olej najlepiej kupić ? Przebieg 70 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i to niby 180 tyś km przebiegu :P

Silnik który remontowałem w Infiniti G35C miał sporo więcej nalotu i milion razy lepiej wyglądał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę to dowodzi jaki to dobry olej, pewno zmieniany jeszcze raz na 15tyś km albo rzadziej, hehe ja jakbym był zmuszony do jazdy na Castrolu i miałbym go mieć za darmo to co dziennie bym go zmieniał - hehe zwłaszcza zimą żeby w piecu nim grzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede w pl to wrzuce fote jak wygladaja walki rozrzadu po castrolu. 100 km wystaczylo zeby wytrzec krzywki na walkach i popychaczach a pestki po prostu porozbijalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol ma bardzo dobre właściwości smarne ale zerowe właściwości czyszczace, przez co szlam odkłądający się w dolnych częściach silnika jak odpada to zatkać może sitko w smoku i w efekcie zaciera się cały silnik...

Już przesadziłem z tą codzinną zmianą oleju Castrol w silniku, ale jakby dokonywać tego przynajmniej raz w tygodniu i przynajmniej raz na te 200-300km to silnik przez długi okres eksplatacji zapewne były czysty w środku 

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam jeżdżę na Motulu 300V i mi chyba nigdy nie spada poniżej kreski. A jak na przykład jadę 100 km/h i wrzucę na luz to na sto procent jest powyżej pierwszej kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam „Kujawski extra virgin z pierwszego tłoczenia”

 

Bzdurzenie, jak znajdę przedstawię wyniki badań naukowych przedstawionych na jakimś forum USA poświęconym 350z. Najlepiej wychodzi 5w30 CASTROL German Oil.

Jeden z najgorszych to jakiś tam Motul.

Chyba w Polsce to znany problem, zawartość cukru w cukrze, na ile ten Castrol jest Castrolem

Edytowane przez andrzej6411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam cie bardzo ale ten castrol może po prostu nie nadaje się do aut z silnikiem made in japan,

W mojej zecie nawet po długiej jeżdzie w miare normalnej jest zawsze minimalnie powyżej 30psi ale jak ostatnio go poupalałem to było 15 może 20 psi ale było ostro :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany fotką wrzuconą przez hot_ridera postanowiłem sprawdzić jak to jest u mnie :)

Dzisiaj wczesnym porankiem musiałem na gwałt jechać 40 kilometrów poza Wrocław. Celowo nie jechałem głównymi drogami, tylko bocznymi, gdzie jest dużo ciasnych zakrętów, długich łuków i kilka prostych. Postarałem się wycisnąć wszystko z Zetki korzystałem tylko z biegów 2-4 kręcąc non top do odcinki, hamując silnikiem etc. Przez 8 kilemtrów non stop gaz w podłodze, Nismo miało ciężko prawie jak na torze.

Jeżdżę na Motulu 300V 5w40 zdjęcie po takiej jeździe jak opisana wyże, aha spalanie średnie z całej trasy (przy czym wracałem o 8 rano kiedy wszyscy jechali do pracy i maks prędkość wynosiła 70 km i jechałem w sznurku aut) 15 litrów, średnia prędkość z całej trasy 77km/h.

Trochę poniżej 30 psi, ale nieznacznie

2014-01-07075015_zpsb8eeff96.jpg

A tutaj po kolejnych 20 minutach jazdy w sznurku, ciąg aut i praktycznie zero wyprzedzania.

2014-01-07080703_zpse302fd98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie idealne, na gównianym Castrolu 5w30 co nadaje się jedynie do spaleniu w piecu pewno z 15 by nie było nawet :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...