Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Czerwone pokrywy zaworowe


Gość żaku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie. Naogladalem sie zdjec silnikow pod http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ighlight=silnik i nurtuje mnie jedno pytanko...

 

Mam P10 2.0 16V i czerwona pokrywe zaworowa... Czy zwykle wersje (nie GT) 85kW byly produkowane z czerwona pokrywa, czy tylko GT 110kW?

 

Gdzie moge sprawdzic numery silnika, bo przyznam, ze ich nie sprawdzalem a zastanawiam sie, czy nie bylo przeszczepu silnika wykonanego przez ktoregos z poprzednich wlascicieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz VIN na ruskiej stronie i bedziesz wszystko wiedział

 

http://www.club-nissan.ru/cars/vin/

 

Juz sprawdzalem i z tego co pamietam to byl silnik nie GT. Ale sprawdz, co pisalem - nie wiem, czy czasem nie bylo przeszczepu...

poza tym ruska strona wali info, zeby przejsc na inna strona, a tamta wywala blad serwera 500 - internal server error :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie sie ruska strona otwiera bez problemu.

A z tego co sie orientuje (ale moge sie mylic Coobcia trzeba by zapytac) to raczej czerwone pokrywy zaworowe byly tylko w GT'kach.

Moze ktos sama pokrywe wymienil albo pomalowal ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie sie ruska strona otwiera bez problemu.

A z tego co sie orientuje (ale moge sie mylic Coobcia trzeba by zapytac) to raczej czerwone pokrywy zaworowe byly tylko w GT'kach.

Moze ktos sama pokrywe wymienil albo pomalowal ?????

Tu się nie ma co Kuby pytać. Czerwone były wyłącznie w GT. Popatrz czy nie była lakierowana ( wbrew pozorom często widać to na pierwszy rzut oka ), a jeśli nie to brykaj na hamownię, wynik prawdę Ci powie ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bykaj na hamownię, wynik prawdę Ci powie ;)

 

hehe :) mi to tam wsio rybka czy 85kW czy 110kW :) (just kidding of course) ale bardziej interesuje mnie to, czy mam w dowodzie dobry numer silnika. Dzisiaj bryka stoi u speca i on ma sprawdzic co jest do naprawy. Przed chwila dzwonilem zeby sprawdzil numer silnika...

 

Bo jesli sa inne to.... mam przeje*chane chyba no nie ? :) jak sie niebiescy przywala to moge miec niemilo...

 

Poza tym nie mam narazie co sprawdzac, bo reduktor w gazie mam o mocy 75kW i specor powiedzial mi, cobym przy tym silniku wymienil na silniejszy... A na benzynie nie moge jezdzic bo mam problemy z pompa (co niebawem pojdzie do wymiany)...

 

Apropo - dzwonilem do ASO w sprawie poduszek pod silnik.. Maj god - normalnie japonczyki oryginaly sa tak cholernie drogie, ze malo z fotela nie spadlem... 2450 zlotych z wymiana... Ciekawe za ile zrobi to moj fachman...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie sie ruska strona otwiera bez problemu.

 

U mnie tez sie otwiera bez problemu, ale po wpisaniu VIN:

SJNBCAP10U0020589

Pokazuje:

 

Для проверки комплектации по VIN коду используется информация из базы данных специализированного сервисного центра "Автоглобус"

 

(otworzyc strone http://www.autoglobus.ru/ ). tam wpisuje VIN i...

 

500. Внутренняя ошибка сервера.

 

chyba, ze u ciebie dziala, to prosze sprawdz mi moj VIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisalem nr VIN podany prze ciebie (SJNBCAP10U0020589) do programu serwisowego Nissana i wyskoczyly mi nastepujace informacje:

 

P10E

prod M/Y - 0890

color 326

int color - B

body - S

engine - SR20DI

area drv - euc.2WD

grade - SLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to cie zmartwi czy pocieszy ale to nie jest silnik SR20DE mimo ze ma pokrywe zaworow w odpowiednim odcieniu.

 

Ani zmartwi, ani ucieszy - upewni :) Dziekuje za odpowiedz :)

 

Powiem wiecej - kopa ma, wiec skoro to jest Di to chcialbym sie przejechac DE :D Wrazenia raczej murowane hehe :)

 

Hmm, ide cos zjesc - trzeba chwilowo przestac myslec o nieuchronnej wymianie kompletnego sprzegla i poduszek po silnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o poduszki pod silnik i skrzynie biegow to nie powinienes miec najmniejszego problemu z ich kupnem.

 

W ASO tak - z wymiana niespelna 2,500 polskich zlotych :)

 

Natomiast fakt, znalazlem komplet za 550 ale wysylkowo i na dodatek koles nie jest pewny, czy beda pasowac :/ Na wszelki wypadek zrobilem dzisiaj zdjecia i mu jutro wysle. Ma niby opis, ze do P10 ale mowi, ze nie gwarantuje powodzenia...

 

Znasz moze jakis pewny sklep gdzie dostane zamienniki?

 

Dostac poduszke skrzyni biegow do P10 GT to jest sztuka !

Hmm, podejrzewam, ze w ASO zalatwia bez problemu - tylko... Spadniesz ze stolka jak krzykna cene - bom ja spadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...