Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Układ kierowniczy


Gość Marcinoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest w Mikrze k10 1,2L z 1990 roku jakies wspomaganie kierownicy?? Ostanio wyjeżdzam moją Mikrą i kierownica ciężko chodzi, i nie odbija na zakrętach. Pzatym od czasu do czasu działa ok a po kilku kilometrach znowu. Co to może być?? Co mam sprawdzić w pierwszej kolejności. Z góry dziekuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz krzyżak łący pod kierownicą najlepiej go nasmarować wd-40 i zobacz czy sie poprawi :]

jeśli nie pomaga to musisz jechać do mechanika na regulacje przekłądni (tej z przodu w komorze silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpewniej to ten krzyzak przy kolumnie ale moze byc ze nie masz smarownia w kolumnie nie wiem jak to jest rozwizane w mikroosie jak jest zalane olejem to moze ci wyciekl i teraz cala kolumna sie powoli zapieka lepiej to sprawdz bo niedlugo bedziesz potrzebowac metrowej rury do skrecania jak w krazie :wink: .Moze byc ze jest nasmarowana towotem i przez nieszczelnosc dostala sie woda i jak dluzej postoi to lapie a potem jak sie troche pojezdzi to puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też cieżko chodzi ale to bardziej wina kierownicy 30 cm :)

a tak na poważnie to faktycznie u mojego koleżki chodziło znacznie lżej.

krzyzak miałem regenerowany i nic sie nie poprawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy co wyciekło ?? sprawdz czy nie ubywa płynu hamulcowego ??

przekłądnia kierownicza też jest w tej okolicy wienc to możę być jej wina :) tyle tylkoże prz przekłądnie mają w środku smar a nie olej :/

przynajmniej tak mi sie wydaje :/

 

pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ci wyciekal plyn chamulcowy to juz dawno pojechal bys na skrzyzowaniu na czerwonym bo jak pompa przepuszcza to od razu lapie powietrze i pedal robi sie miekki jak kupa po jagodach wiec sprawdz przekladnie bo to prawdopodbnie ona krwawi no chyba ze masz problemy z chamulcami to nawet nie ma o czym mowic tylko sie od razu zato wziac wiec jak sa oznaki slabnacych hampli pedal chodzi inaczej niz zwykle to lec na cycach do mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty gray5 może bys sie przestał chwalic jaka ty masz micre tylko pomóż chłopakowi z tą kierownicą a nie piszesz jak Ci leciutko kręci.Tu jest forum a nie lansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Hamulce mam ok więc to chyba na pewno sama przekładnia. Narazie się kręci więc sie za nią nie biore a pozatym straszny mróz. jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

czy wie ktos gdzie moge dostac krzyzaka tego przy samej maglownicy>? bo mam na nim luz i bym mial ochote wymienic ale nigdzie nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o thx :D tylko co oni tam rozumieja pod pojeciem "troche sie nameczyc"... a drugie co mnie zaciekawilo ;D sprezyny od poldka do micry>? hm z tylu piora sa w poldku a na przodzie to sprezynska kosmiczne i nie wiem czy to mozliwe ;D

 

WIesz cos wiecej na temat tego od malucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze oblukac od malczaka tego krzyzaka ;D dam znac jak cos bede wiedzial napewno :D thx alfa <piwo>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...