Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] czyszczenie silnika


malin_f1

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym?

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=79986995

 

Może warto się tym zainteresować? Firma znana i renomowana daje to coś wogóle? Ktoś tego używał? Wogóle jak najlepiej doprowadzić silnik do porządku żeby był czyściutki? (w środku oczywiście :) )

Oczywiście o częstej wymianie oleju wiem i robię to co 5tys z każdą wymianą jest coraz lepiej ale to jeszcze nie to co bym chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o przypadkach zatarcia silnika poprzez wlewanie takich specyfików. Nie wiem czy był to ten preparat czy jakiś jeszcze tańszy (bądź droższy) ale wg mnie lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak też zrobię :) myślę że jeszcze dwie wyiany oliwy co 2-3 tys i osiągnę to co sobie ubzdurałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda motoru jasne... Ponadto nigdy dobrze z silnika nie zlejecie starego silnika (zainfekowanego tym wyplukiwaczem).

 

Więc tak na dobrą sprawe żeby nie zaszkodzić należeło by zrobić płukanie potem zalać nową oliwe i dać nowy filtr - odpalić motor niech pochodzi te 5-10 minut na biegu jałowym i ponownie zalać nowy olej wraz z wymianą filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wszystko zależy od tego jak poszczególni właściciele traktowali swoje motory.

Mój przykład:

Almera, sedan, silnik 1,4 , 87KM, po lifcie, 98r.

I właściciel: salon, zrobił 115tyś km na trasie Bielsko-Biała - Belgia,

II właściciel: kobieta, w dwa lata zrobiła 14tyś, jeżdziła tylko do pracy, 115+14=129tyś

III właściciel: czyli ja w 10 miesięcy 10 tyś, zdecydowanie miasto, 129+10=139tyś

Historia auta:

Salon Polska, od początku na syntetyku, serwisowany w Nissanie do 90tyś jest książka, ostatnia wymiana marzec 97r, po przejechaniu 7tyś od wymiany zauważyłem pewne objawy zaciemnienia oleju, olej od momentu zakupu auta wymieniany w miesiącu marcu corocznie. oprócz wymiany sworzni wachaczy przednich 100% orginalny japończyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie dziwie - na forum pelno oredownikow cudownych wlasciwosci oleju firmy Valvoline czy Liquy Moly, a to m.in. to wlasnie te firmy oferuja stezone aparaty do usuwania "syfu" z silnika - watpie, aby przy prawidlowym uzyciu takiego preparatu mozna bylo zatrzec silnik w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...