Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Grega76 P11 SRI - Ruda Suka


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo Elo!

Dziś był u mnie GREG76 i mnie przewiózł swoją P11 SRI - Rudą suką no i auto musze przyznać że bardzo przyjemnie podaje jak na N/A (moc na ostatnim pomairze 149KM i 191Nm) teraz po dołożeniu pompy paliwa z 200SX S14 jeszcze jakby sie poprawiłom no i do tego te heble - klocki hamulcowe DS2000 to naprawdę kozak sprawa :D

 

W najblizszym czasie dojdzie kolektor wydechowy 4-2 i dluga dwururka do niego, pomiary na hamowni nie bawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczucia subiektywne faktycznie sie poprawily ale czy jeste jakis przyrost mocy/momentu to trudno powiedziec. pomiarow zadnych nie robilem. porobie troche fotek i jakies filmiki pokrece to w topicu zamieszcze. niestety ani klockow ani pompy widac nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra skoro Coobcio wywolal mnie do tablicy to juz napisze pare zdan i wrzuce pare fotek. nic wielkiego ale moze to komus troche pomoze w jego modach ew sie czyms zainteresuje....

 

wiec zaczne od poczatku. primera sprowadzona z niemiec po dzwonie zakupiona od handlarzy. polepiona i doprowadzona do uzytku glownie za sprawa mojego kumpla mechaniora Marka.

 

na poczatku wszedl stozek k&n i koncowy tlumik by blackflame.

 

blackflame005_1.jpg

 

montaz u kolezki w garazu. tlumik bez zaczepow wiec trzeba bylo sztukowac :D

 

98613c1c.jpg

 

stozek na krotko na przeplywke i pojechalem na rolki do Macka

 

wykres2.jpg

 

potem polepilem dolot z gratow z metalowego i gumek z norauto i troche zabaw z narzedziami na warmi przy piwku

 

z3.jpg

 

z1.jpg

 

przy okazji aktywnego wypoczynku trysnalem zaciski i piasty

 

z2.jpg

 

powrot do wawy i oczywiscie rolki i pomiary skutecznosci dolotu :D

 

dolot.jpg

 

cos tam sie podnioslo :wink:

 

potem kuba mnie namowil na instalacje cudownego "power guzika". niby glupie oszukiwanie ecu ale bogata mieszanka robi swoje :lol: kolejne kilka koni i niutonometrow :!:

 

GREG76powerbutton.jpg

 

skonczyly sie pomysly na tansze modyfikacje i przyszla pora wyskoczyc z kilku stowek :cry: wjechal wydech 2,5 cala z zamiarem montazy instalacji turbo. jak do tej pory nie udalo mi sie zmobilizowac i odlozyc odpowiednich srodkow na to przedswiewziecie ale wydech jest niemal gotowy wiec kto wie, moze jeszcze dzien sie zejdzie z noca :wink: ...

 

po zrobieniu ukladu na pusto od kolektora po przelotowy koncowy znow doszlo troche choc spodziewalem sie odwrotnego efektu. na dzien dzisiejszy (tzn jakis czas temu) jest 149KM i 191.5Nm.

 

... a oto i wykres zdobyty dzieki uprzejmosci kolegi Kuby :lol: dzieki :!:

 

GREG149KM191Nm.jpg

 

Po dołozeniu Świniaka (SMT6) oraz zmiany wałka ssąceg pochodzącego z modelu GT i oczyszczeniu przepływki ukazał się następujący rezultat:

100_2524.jpg

i dołka nie ma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze by bylo gdyby te koncepcje weszly w zycie, jesli to sa te o ktorych mysle :wink: a potem sobie porownamy wykresy jak tylko sie w koncu wybiore na hamownie. bedzie piekne rozeznanie co do skutecznosci poszczegolnych modow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg kiedy się można sodziewać najakualniejszego Wykresu z hamowni - tego po zmianie wydechu na 2,5 przelot :D ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę żę tego dołka bez trudu da się zlikwidować za pomocą SMT6 - wpadaj do mnie zajmiemy się tym i pare kuców jeszcze dodamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ coś co Cię zaintersuje P11 SRI bez dostrojenia z następującymi modami:

- kolektor wydechowy 4-2 (SS autochrome)

- konocyw tlumik przelot

- CAI Hotshota

- przepsutnica gazu 64mm zamist 60mm

- walki JWT S3

 

no i rezultat taki (przed dostrojeniem elektroniki:

400223_80_full.jpg

 

A tak po jej dostrojeniu (jak widać dołek został zlikowidowany i jeszcze 5konikó uzyskano i niebagatela 17Nm !)

400223_109_full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz kiedys ta primerke ale na co innego zworocilem wieksza uwage niz na wykresy :wink: faktycznie jesli bedzie taka poprawa tego mojego mega-dola to warto zainwestowac w swinke :D dzieki Kuba za ciekawe porownanie :!: i Pavoolonowi za linke :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, kasa juz przelana, wiec teraz tylko czekac na uprzejmosc kolegi Cornholia i montaz SMT6. Mam nadzieje, ze Kuba i Kivi sie dzielnie spisza i troche poprawia przebiegi krzywych mojej suczki :wink: potem tylko pomiar i update w tymze topicu :!:

 

pozdro 4 all zaangazowanych w projekcik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMT6 będą na wotrek chyba żę PAvooloniasta kasa bedzei dlugo szła...

CO do podłączenia to no problem ale ciepłą norkę trzeba mi dać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...