Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łańcuchy śniegowe???


Gość PetR

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić przed wyjazdem w góry. Szukam na forum i jakoś nie trafiłem na taki temat. Jakie macie sugestie, opinie o tym wynalazku. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Może coś zaproponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest kilka rzeczy na ktore warto zwrocic uwage, m.in.:

- srednica oczka

- material z jakiego sa wykonane

- wzor lancucha (malo sie spotyka schodkowe vel. drabinkowe - wycofano je ale mozna je jeszcze spotkac - nie zapewniaja trzymania przy poslizgu bocznym)

- sposob montazu (np. z samonapinaczem)

- czy sa przeznaczone do samochodow z abs-em

- atest

 

Teraz pytanie, czy chcesz te lancuchy na 'jeden wyjazd' czy na kilka ;-)

Zajrzyj np na strone www.pewag.pl - dobra firma, spradzona i godna polecenia. Cena? To juz zalezy od zasobnosci portfela ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem ile kosztują,

ale jesli są droge to ja bym wypożyczły gdyby mi były potrzebne jednorazowo u jakiegos wulkanziatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest kilka rzeczy na ktore warto zwrocic uwage, m.in.:

- srednica oczka

- material z jakiego sa wykonane

- wzor lancucha (malo sie spotyka schodkowe vel. drabinkowe - wycofano je ale mozna je jeszcze spotkac - nie zapewniaja trzymania przy poslizgu bocznym)

- sposob montazu (np. z samonapinaczem)

- czy sa przeznaczone do samochodow z abs-em

- atest

 

Teraz pytanie, czy chcesz te lancuchy na 'jeden wyjazd' czy na kilka ;-)

Zajrzyj np na strone www.pewag.pl - dobra firma, spradzona i godna polecenia. Cena? To juz zalezy od zasobnosci portfela ;-)

 

Kształt łańcucha na oponie powinien być romboidalny. Łańuchy do auta z ABSem mają zdaje się drobniejsze oczka. Ja za swoje zapłaciłem 2 lata temu ok. 70 zł. I koniecznie na sucho w domu przećwicz sposób ich zakładania. Rok temu jechałem na łańuchach na kołach i to nie w górach a w mieście. było tyle śniegu, że nie mogłem wyjechać z parkingu i założyłem łańcuchy. Jechało się jak na normalnej nawierzchni, choć strasznie telepało samochodem.

 

Z daleka trzymaj się do plastikowych wynalazków nakładanych na koła, coś podobnego do kołpaków tylko dużych. Dziadostwo totalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...