Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Przy zapalaniu przygasają kontrolki TD


Gość JacekPlacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekPlacek

Po pierwsze serdecznie witam bywalców forum.

Mam na imię Jacek i jestem od niedawna posiadaczem Primery 2.0d z 98 roku.

Dzisiaj rano miałem taki przypadek - schodzę do samochodu na parkingu, przekręcam kluczyk, zapalają się lampki jak trzeba, czekam chwilę i kręcę dalej żeby zapalić a tu zamiast dźwięku rozrusznika wszystko gaśnie. Wyjmuję kluczyk, wkładam, przekręcam i nie zapala się już nic, nawet diodki. Jakby nie było prądu. Tak kilka razy. Wracam na 5 minut do domu, schodzę do samochodu i odpala normalnie (parę sekund musiałem go kręcić bo -8 było, a w nocy to pewnie z -15).

Co to mogło być? Immobilizer, akumulator czy co? Ktoś ma jakieś podejrzenia.

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że po nocy olej zgęstniał a aku trochę słaby i nie zdołał uciągnąć. A jak wróciłeś po chwili to zapalił, bo dostał tzw. kopa. Gdzieś słyszałem że przed zapaleniem, jak auto stoi na mrozie przez dłuższy czas, dobrze jest na moment np.włączyć światła, żeby "pobudzić" aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem że przed zapaleniem, jak auto stoi na mrozie przez dłuższy czas, dobrze jest na moment np.włączyć światła, żeby "pobudzić" aku.

 

No ale w dieslu to swiece zarowe chyba go "pobudza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spróbował w ogóle zakręcić, czy tylko zgasły mu diody? Jak to drugie, to sprawdz połączenia w stacyjce, u mnie kiedyś był ten problem, do momentu wizyty u jakiegoś szpeca pomagał nacisk na kluczyk w dół przy kręceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...