Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Przy zapalaniu przygasają kontrolki TD

Guest JacekPlacek
 Share

Recommended Posts

Guest JacekPlacek

Po pierwsze serdecznie witam bywalców forum.

Mam na imię Jacek i jestem od niedawna posiadaczem Primery 2.0d z 98 roku.

Dzisiaj rano miałem taki przypadek - schodzę do samochodu na parkingu, przekręcam kluczyk, zapalają się lampki jak trzeba, czekam chwilę i kręcę dalej żeby zapalić a tu zamiast dźwięku rozrusznika wszystko gaśnie. Wyjmuję kluczyk, wkładam, przekręcam i nie zapala się już nic, nawet diodki. Jakby nie było prądu. Tak kilka razy. Wracam na 5 minut do domu, schodzę do samochodu i odpala normalnie (parę sekund musiałem go kręcić bo -8 było, a w nocy to pewnie z -15).

Co to mogło być? Immobilizer, akumulator czy co? Ktoś ma jakieś podejrzenia.

Pozdrawiam,

Jacek

Ja uważam że po nocy olej zgęstniał a aku trochę słaby i nie zdołał uciągnąć. A jak wróciłeś po chwili to zapalił, bo dostał tzw. kopa. Gdzieś słyszałem że przed zapaleniem, jak auto stoi na mrozie przez dłuższy czas, dobrze jest na moment np.włączyć światła, żeby "pobudzić" aku.

Gdzieś słyszałem że przed zapaleniem, jak auto stoi na mrozie przez dłuższy czas, dobrze jest na moment np.włączyć światła, żeby "pobudzić" aku.

No ale w dieslu to swiece zarowe chyba go "pobudza"

A czy spróbował w ogóle zakręcić, czy tylko zgasły mu diody? Jak to drugie, to sprawdz połączenia w stacyjce, u mnie kiedyś był ten problem, do momentu wizyty u jakiegoś szpeca pomagał nacisk na kluczyk w dół przy kręceniu.