Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

muli na benzynce


Gość krzysno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy stoję, przy nagrzanym silniku, i nagle dodam gazu, to na benzynce silnik wchodzi na obroty po krótkim zamuleniu, a gazie wyszystko jest ok. Dodam, że na benzynce ogólnie jest troszkę mocniejszy. macie jakieś pomysły?

acha nadal pali mi po mieście około 16-17 benzyny i ok 18-19gazu

 

ile może kosztować sprawdzenie sondy lambda u elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

poproś kogoś z klubu kto umie obsługiwać miernik elektryczny - może mieszka blisko Ciebie. sprawdzenie sondy miernikiem elektrycznym może kosztować 30-50zł. Dokładnym testerem do sond pewnie z 50-70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie sondy miernikiem elektrycznym może kosztować 30-50zł. Dokładnym testerem do sond pewnie z 50-70

Toż to koszt prawie połowy nowej sondy lambda :D

 

Też obstawiam że coś z nią nie chalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś kogoś z klubu kto umie obsługiwać miernik elektryczny - może mieszka blisko Ciebie. sprawdzenie sondy miernikiem elektrycznym może kosztować 30-50zł. Dokładnym testerem do sond pewnie z 50-70

@cornholio78, za sprawdzenie sondy testerem zapłaciłem 10zł :D u elektryka naprzeciwko stacji wąskotorówki w Koszalinie-jakby kiedyś było potrzebne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
A sprawdzałeś czy nie masz spapranego dolotu powietrza? Może dostaje za bogatą mieszankę?

 

pzd

jeśli sonda lambda działa prawidłowo to przy zatkanym dolocie powietrza ograniczy też ilość paliwa - dla zachowania mieszanki stechiometrycznej 8)

 

... @cornholio78, za sprawdzenie sondy testerem zapłaciłem 10zł :D u elektryka naprzeciwko stacji wąskotorówki w Koszalinie-jakby kiedyś było potrzebne :wink:

mam własnego kts-a 8)

dobry chłopak jest w Świeszynie pod Koszalinem, tani i dociekliwy elektromechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy nie masz spapranego dolotu powietrza? Może dostaje za bogatą mieszankę?

 

pzd

jeśli sonda lambda działa prawidłowo to przy zatkanym dolocie powietrza ograniczy też ilość paliwa - dla zachowania mieszanki stechiometrycznej 8)

Pod warunkiem, że auto jeździ wyłącznie na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem uszkodzona sonda pokazywała mi 0,25 volta, założyłem nowego Boscha i napięcia wachają mi się pięknie między 0,8 a 0,9 volta, cobcioo kiedyś pisał że jak spada napięcie poniżej 0,4 volta to sonda nadaje się do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...