Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak odpalić auto przy -20 C ???


Gość Szymeq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maniek jakie ty masz felgi? za***iste 8) podobaja mi się i jaki rozmiar

 

Takie felgi miałem jak kupiłem primerke. Niestety już nie mam. Zdjąłem je bo zawadzały o ranty tylnych błotników. Miały nie właściwe ET felgi. A były to 16". Teraz mam 15" polerowane IM000283.jpg

 

Niestety nie miałem lepszej jakości zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Golfiku 1.6 D mojej żonki kompresja była 30 at. i to podobno był super wynik ;-)

Wszystko było sprawne, a mimo to na mrozie autko trzeba było sporo kręcić żeby zagadało ;-)

 

Z tego co pamiętam to kluczem do sukcesu jest sprawny układ wtryskowy (końcówki, pompa) wszystkie 4 świece sprawne i czysty filtr paliwa!

Poza tym warto lać tylko sprawdzone paliwko i dodawać specjalne dodatki (ja kiedyś styosowałem jako dodfatek benzynkę i też pomagało ;-) ale nie polecam, bo podobno można uszkodzić wtrysk). Startery to ostateczność!

No i sprawny akumulator o wysokim prądzie rozruchu to podstawa.

 

Ech...jak dobrze, że moja SR'ka pali od kluczyka :-D

Zero problemów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupsko :evil: nie odpalił. Rozgrzewam w garażu auto i jade na stacje Shell zatankować i zalekje jakimś markowym uszlachetniaczem. Wg. mnie wina leży po stronie paliwa :evil: . Do niczego więcej nie mam podstaw się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja N16 2.2Di dzis przy -19 tez zalapala... ale musisalem sobie chwile pokrecic no i wczoraj jej zaaplikowalem depresator do paliwa ze Statoila... zobaczymy co bedzie jutro rano.. ma byc ponoc - 28 o 6 rano.... akurat wtedy jak wstaje do pracy, chyba wezme aku do domku na noc.

pozdrawiam zmarzniete diesle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałem... Było tylko -17 i załapałem zonka. Nie żeby silnik nie odpalił albo skrzynia ciężko chodziła, co to to nie... Z odpaleniem i zmianą begów nie było problemu, tylko przez te +5 wczoraj dzisiaj miałem szyby zamarznięte od środka, a dmuchawa ani drgnęła (niezależnie od biegu zero reakcji). Wyłączyłem dmuchawę, otworzyłem schowek, obieg przestawiłem na wewnętrzny - pcham łapę między kratki i próbuję ręką pokręcić wiatraczek dmuchawy - coś ciężko idzie... Zamarzło cholerstwo - wczoraj pewnie do niego woda naleciała z zewnątrz, a dzisiaj zamarzło i zonk... W rezultacie na obiad pojechaliśmy tramwajem, po powrocie wykręciłem dmuchawę i przyniosłem do domu (myślałem, że mi ręce odpadną przy tym wykręcaniu - a to tylko trzy śrubki...). Teraz czekam aż rozmarznie na dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj a mnie akumulaltorek chyba siada na takim mrozie.

Całe szczęscie , ze wystarczą dwa obroty wału i Nyska chodzi ;-)

 

Opatuliłem ręcznikami na noc.Ciekawe czy pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisaj zalałem paliwko z BP i dolałem jakiegoś "super siuwaksu". stało biedaczysko cały dzień ok 8 godzin przy średniej - 18 i po dłuższym kręceniu zagadał bez problemu. Co prawda po chwili "gubił" 1 cylinder ale po 2 min przestało :wink: . Na wszelki wypadek wyrzuciłem teścia astre z garażu :twisted: aby rano bez stresu pojechać do pracki Nissanem :D . Niech inni zobaczą, że NISSAN DIESEL pali w każdych warunkach :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że benzyna. ja już nigdy NIGDY nie zatankuje na jebaneym ORLENEM. Polecam Shell na Puławskiej - to jest super benzynka

 

ja jakos zauwazylem ze jak tankuje benzyne na stacjach neste,statoil i nawet na shellu to auto sie dusi, po orlenie nic. czy to jest mozliwe ze auto przerywa od wlasnie benzyny? tak czasami granica ok 3 tys obr nie do przejscia! i najgorsze przy wyprzedzaniu ja mu gaz a on nic...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałem... Było tylko -17 i załapałem zonka. Nie żeby silnik nie odpalił albo skrzynia ciężko chodziła, co to to nie... Z odpaleniem i zmianą begów nie było problemu, tylko przez te +5 wczoraj dzisiaj miałem szyby zamarznięte od środka, a dmuchawa ani drgnęła (niezależnie od biegu zero reakcji). Wyłączyłem dmuchawę, otworzyłem schowek, obieg przestawiłem na wewnętrzny - pcham łapę między kratki i próbuję ręką pokręcić wiatraczek dmuchawy - coś ciężko idzie... Zamarzło cholerstwo - wczoraj pewnie do niego woda naleciała z zewnątrz, a dzisiaj zamarzło i zonk... W rezultacie na obiad pojechaliśmy tramwajem, po powrocie wykręciłem dmuchawę i przyniosłem do domu (myślałem, że mi ręce odpadną przy tym wykręcaniu - a to tylko trzy śrubki...). Teraz czekam aż rozmarznie na dobre...

 

ja rano tez mialem stracha ale wsiadlem i Almerka "zaśpiewała" za pierwszym razem bez zadnych oporow!! Trzeba bylo tylko szyby odskrobac pierwszy raz od srodka :shock:

Zobaczymy co bedzie jutro rano bo w chwili obecnej termometr pokazuje -22 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Micrunia dziś odpaliła w garażu bez problemu :)

 

Ale jutro jade na egzamin rano i nie mam czasu mocowac sie z zamkami do garażu [dziś 15 minut otwieralem dzrzwi, w dodatku trzeba było wypchnac auto sasiada jak zwyle i mocowac sie z zamarznieta bramą) , wiec postawiłem ja pod blokiem, aku jest nowy, paliwo dobre jak zawsze ( Shell V-Power) wiec mam nadzieje,że zonka rano nie będzie... :? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się przleliczyłem :wink: wsiadam, odpalam i co? i dyskoteka ze światełek, przekream raz, zawarczala i nic, drugi to samo, mysle cholera akumulator padł, za 3 razem przekrecilem kluczyk prawie do konca i potem zapłon, odpaliła 8) zobaczymy jak będzie grała jutro o 6 rano :lol: znacie jakieś sposoby, żeby szyba od środka nie zamarzała? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxima bez problemu (teraz jest - 27 C) ale pojechałem po większe auto do pracy (ciężarówka) odpalił za pierwszym razem (mercedes) i niby wszystko ok ale wyjechałem z firmy i stop, przerywa, gaśnie i koniec jazdy. Skokami kangura wróciłem do firmy. Chciał niechciał jutro wolne, pojutrze pewnie też :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropa zmienia swój stan skupienia przy -20, przynajmniej u mnie w samochodzie :lol: . Do pracy dojechałem ale wskazówka temperaturki siedziała w połowie normalnego stanu pracy- chyba się zacieła :wink: . Chyba termostat złapał lenia :wink: . W pracy co 2 h idę przepalć auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek jeszcze działało... sobote i niedziele przestał na parkingu i dzisiaj zawyła tylko syrenka ...

Aku padł. ['].

Trzeba będzie reanimować za pośrednictwem prostownika.

Tu pytanie: odpięcie aku na noc spowoduje restart kompa? co za sobą to pociąga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek jeszcze działało... sobote i niedziele przestał na parkingu i dzisiaj zawyła tylko syrenka ...

Aku padł. ['].

Trzeba będzie reanimować za pośrednictwem prostownika.

Tu pytanie: odpięcie aku na noc spowoduje restart kompa? co za sobą to pociąga?

Jedynie będziesz musiał ustawic zegarek i radio. Nic więcej sie nie powinno dziać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

Almera w sobote 11 godzin na mrozie stala w dzien (nocuje w garazu).

-zamek NIE zamarzl- :D

- szyby zamarzly totalnie od zewnatrz

- odkrecilem dmuchawe i sniegu nasypalo do srodka :D

-odpalila od razu (tankuje 98 na Neste)

- silnik rozgrzewal sie 25min i tyle czekalem na odmrozenie szyb (nie moge znalesc tekiego plynu do szyb ze prysniesz na oblodzone szyby i momentalnie rozpuszcza lod)

- radio zamarzlo..... wsuwam w kieszen i nic, jakby pradu nie bylo

- spryskiwacze zamarzly... (mam zimowy plyn)

-skrzynia biegow jakby w gestej mazi plywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...