Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mój 4x4 Nissan Sunny z ABS - co myslicie


Gość DrKawik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Nissanka Sunny 1,6 slx z napędem 4x4 niedowiary chyba jedyny taki w polsce. Powiem tak w zimie jezdzi sie jak terenówa, albo jak WRC, zestalony napęd daje możliwość wchodzenia w zakret bokiem. Na trasie 180 km/h z gorki pociagnie. Pali jakieś 12 l. LPG w mieście i 8,5 l. LPG na trasie z 4 osobami na pokładzie. Przy -10 st. C zapala na gazie (genialne) bo to jest gaźnik nie wtrysk więc nie ma się co martwić o pompkę bo jej nie ma. Wymiana oleju to 60 zł z olejem filtrem i kosztem wymiany chyba tylko w maluchu taniej - oleju niec nie bierze. Amortyzatory wymieniłem z tyłu na firmy NK 170zł za sztukę - wiem w sklepie chcą 450 zł. Wymieniłem tez tarcze hamulcowe i klocki z tyłu 230 zł. Z tyłu mam tarcze bo samochód jest z ABS. Mam full elektrykę w samochodzie, autoalarm, centralny zamek. Godne uwagi jest ogrzewanie w tym nissanku mimo mrozów nie można go włączać na full bo można się ugotować. Cieszy mnie jedno - jak jest górka oblodzona to bez łańcuchów wyjade a inni stoją i się dziwią, a że mam parking przed blokiem pod górke ciągle nieodśnieżony to mam go tylko dla siebie bo nikt inny się nie odważy wjechać, ci co wjechali stają tam już od tygodnia. Brak tylko fotek ale już niedługo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne nissany 4x4 mają bardzo delikatne napędy (P10, N14).

Więc delikatnie należy podchodzić do tego napędziku w 1,6 i wydaje mi się że mowy nie ma żeby przypasować do niego SR20DE - chyba że kabinować z obudową skrzyni biegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Nie da rady... te sunaczki wystepuja tylko w ogchudzonych wersjach silnikowych ze wzgladu na slabosc elementow przenoszenia napedu oraz skrzyni... silniki do GA16... innego tam nie wsawisz.. chyba ze GA14 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kolego krecisz i to niemiłośiernie :wink:

 

Koszt wymiany oleju wraz z filtrami 60 zł, chyba cie bozia pokara za takie gadanie. Nawet olej orlenu kosztuje więcej a to kit jakich mało.

 

A po drugie

Przy odpalaniu auta zgazowanego na zimnym silniku nie chodzi wcale o to że niszczy się pompa paliwa tylko chodzi o oszczędzanie uszczelek na reduktorze. Więc gratuluje odpalania przy obecnie panujących temperaturach samochodu z gazu, zobaczymy jak długo pojezdzisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze odnośnie amortyzatorów

Tak badziewny towar firmy NK tyle normalnie kosztuje - 170 zł

Popatrz na allegro, a te 450 to chyba jakiś żyd chciał cie mocno naciągnąć

 

Pozdrawiam ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze cię rozczarować kolego bo ja mam takiego samego nissaka (poszukaj na forum a znajdziesz mnie napewno)

1,6 gaźnik z napędem stałym na cztery koła (dodam że sedan)

 

z jednym się z tobą zgodzę: nie ma górki na którą by nie wyjechał,

a ograniczeniem jesty niestety niskie podwozie choć jest wyższe niż w zwykłym Suniaku (przynajmniej u mnie ) wiem co pisze bo mieszkam za jajebi..tej górze i jeszcze nie zdażyło ni się żebym nie wyjechał do chatki.

 

Zastanawia mnie tylko to twoje spalanie, bo mnie w trasie pali od 11 do 12 litrów a w miescie to nie wiem bo nie sprawdzałem, tu ponownie stwierdze że wiem co piszę bo przejechałem już nim 35 tys. i całay czs spalanie się nie zmieniło choć na poczatku myślałem że coś jest nie tak i że to jednak za dużo (benzyny w trasie 10 l.) ale potem po długich poszukiwaniach w internecie i w serwisach dowiedziałem się że tak ma palić (wkońcu to tylko gaźnik)

 

i gdzie kupiłeś takie amory ,Ja za swoje dałem 450 za sztukę tył i 300 za przód oczywiście za sztukę (MONROE tak to się chyba pisze ale wiecie o co chodzi)

 

i jeszcze jedno gdzie wyciągłeś 180 km/h bo ja max wyciągłem 160 km/h (obwodnica tarnowska, autostrada A4) ale ograniczam się do 110 bo jednak przy takich prędkościach dyfer trochę się tłucze a nie chciał bym pogubić jakiś części po drodze (coś za coś - albo szybkość albo brak problemów np. w zimie)

 

Rzuć jakieś fotki na forum lub na maila mojego ( motaba@op.pl ) słyszałem że były dwie wersje napędów (u mnie jest wzmocnione zawieszenie -ponoć-) jak uda mi się na tym mrozie zrobić fotkę to rzucę je , jeśli ktoś jest oczywiście zinteresowany by zobaczyć nissanowski napęd

 

a tak na marginesie mieszkam niedaleko Tarnowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie kluccie się. Jeden z was ma 1,6 na ganizczku a drogi na wielopunkcie - wersja na wielopunkcie pali mniej i pojedzie szybciej, prosote :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio nikt tu się nie kłuci, przynajmniej mi się tak wydaje. Poprostu koleś lekko przesadza tym zachwytem nad swoim autem, ale to jeszcze nic bo najgorsze że pisze pierdoły odnośnie kosztów eksploatacyjnych. Silnik jak sam napisał ma gaźnikowy więc pali sporo a koszty wymiany oleju są takie same jak w każdym innym GA16DS lub DE. Sam olej to około 180 PLN, a nie 60 razem z filtrem. O mocy i prekości maksymalnej wersj DS się nie wypowiem bo uważam że przekraczanie 150 km/h samochodem 15 letnim duże ryzyko w razie jakiś problemów na trasie. Jednak przychyle się że 180 km/h to lekka przesada (tym bardziej że jest zgazowany) bo wiadomo nie od dziś że samochody z napędem 4x4 osiągają niższe predkości max a 180 przy silniku gaźnikowym to chyba z dużej górki. Myśle że koleś pisał tyle ile ma wiedzy czyli coś mało o czym świadczy odpalanie na gazie zimnego silnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...