Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mój 4x4 Nissan Sunny z ABS - co myslicie


Gość DrKawik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeżeli chodzi o spalanie to napisze jak to jest u mnie

GA16DS

w mieście 10l

trasa tak do 90 - 7,5l

trasa 100 - 110 to już z 8 - 8,5 l

 

Także kolego nie uwieże ci również że na gazie pali ci 8,5 w trasie a w mieście 12l przy założeniu że jest to 4x4 bo powinno być ciut więcej z definicji 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Widze, ze robi sie nerwowo, ale chwile jeszcze poczekam z zamknieciem tematu :)

Bombel... konketna bryka 4x4 i robi sie nerwowo... sam chcialbym miec nadwozie N13 z 4x4 i silnikiem tym co mam ewentualnie CA18DE... marzenie scietej glowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej a od czego 4x4 do N13 byś spasował? Jedyne chyba co mamy identyczne z N14 4x4 to przgub zewnętrzny, bo jak teraz zamawiałem do siebie to popatrzyłem po numerze do czego jeszcze pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Maciej a od czego 4x4 do N13 byś spasował? Jedyne chyba co mamy identyczne z N14 4x4 to przgub zewnętrzny, bo jak teraz zamawiałem do siebie to popatrzyłem po numerze do czego jeszcze pasuje...

N13 tez byly 4x4. Mialy silniki te same co w N14 czyli GA16. Niestety skrzynia biegow nie bedzie pasowala do CA16 bo to zupelnie inny silnik, inne mocowania, wszystko inne... a w skrzyni biegow jest mechanizm roznicowy wraz z dodatkowym mechanizmem do napedu tylnego mostu. Nic nie zrobisz zeby wrzucic tam lepszy motor... poza tym caly uklad plus skrzynia nie przeniosa Ci duzego momentu wiec zupelnie nie mozna nic tu zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

A szkoda ze nie mozna nic zrobic bo fajnie sie takim samochodzikiem 4x4 jezdzi w zimie... nie wspomne ze mozna nim w lecie wjechac w jakies krzaczory nad jeziorkiem z panienka i nie trzasc gaciorami ze sie pozniej z nich nie wjedzie.

 

PS: Moje marzenie to cos co ma 4x4 ale nie jakis zaraz cross czy off road... bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się lekko podrasować silnika GA16? Zrobić CAI ze stożkiem, porządny kolektor wydechowy 4-2 czy 4-1, luźny wydech. Przybędzie trochę kucy, ale nie na tyle żeby rozleciała się skrzynia czy układ przeniesienia napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Pewnie mozna tylko to wszystko troszke malo zeby pohasac takim autkiem w lecie na asfalcie gdy przyczepnosc jest lepsza niz w zimie... z 75KM jak pokombinujesz to wycisniesz moze 90-100... na 4x4 to troszku malawo chyba? Tam przydaloby sie ze 140-160 albo i wiecej.... no i zeby silnik byl na full wtrysku.

U mnie jest malo na jedna os a co dopiero na dwie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na autostradzie katowice - krakow jak juz napisalem jest jedno miejsce z gorki gdzie tyl jechal - strach sie bac podzielam opinie bo samochod ma 15 lat - ten model nissana 4x4 ma w orginale 90 kM bo to 16v z 1,6

 

wymiana oleju to naprawde 60 zlotych bo mam olej elf sporti sprawdzcie sobie ceny - moj mechanik wzial z wymiana 15 zl za litr oleju x 3l + 15 zł za filtr - moze mam rachunek pokazac niedowiarki jedne

 

a zachwycam sie nim bo czy snieg czy deszcz czy suchy asfalt ma niesamowita przyczepnosc pozatym wszedzie wjedziesz i wyjedziesz bo ma podniesione nieco zawieszenie - mi sie podoba i gdyby nie slub ktory mnie czeka i to ze mieszkanko musze kupic to bym nie sprzedawal.

 

a pali tyle ile napisalem - z 4 osobami na pokladzie na trasie 9 l. moze max 10 l. jak sie docisnie a w miescie delikatnie jezdzac to 12 a szybciej to nawet 15 jak sa korki

 

jakies pytania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

czesc jestem podwrazeniem ze 1.6 taki malutko literkowe ma 4na4 gratulacje

Sluchaj nie jestem z Polski i chcialbym wyslac moja zabawke gtir na forum z opisem pomozesz mi przyjacielu?

z tego co wiem w Polsce niema 2l turbo 4x4 dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc jestem podwrazeniem ze 1.6 taki malutko literkowe ma 4na4 gratulacje

Sluchaj nie jestem z Polski i chcialbym wyslac moja zabawke gtir na forum z opisem pomozesz mi przyjacielu?

z tego co wiem w Polsce niema 2l turbo 4x4 dlaczego?

 

a u ciebie są?

sam sie teraz tak zainteresowałem i myśle czy kiedyś sobie takiego autka na zime nie kupic-ale śniegu u nas nie ma więc lipa-nie nacieszyłbym sie za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko

 

Mój kumpel z czasów studium miał takiego sunniaka 4x4. Superfura, super wyposarzenie i zima nie zakladał zimówek bo nie było po co ;) Tylko że jemu to palił ten nissanik minimum 15 litrow LPG. Jak miałem okazję bliżej poznać to auto to mi się spodobało i choroba o nazwie sunny i mnie dopadła. Czekam na przypływ gotówki i tez postaram sie dokonać zakupu sunniaka i to raczej w sedanie ( chociaż 3d też jest ładny) tylko że bez tego napedu na 4 łapki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima nie zakladał zimówek bo nie było po co

 

Trochę OT - ale proszę o wybaczenie, bo może komuś życie uratuję...?

 

Zimówki w 4x4 jest po co zakładać. Po pierwsze po to, żeby szybciej ruszać. Po drugie po to, żeby lepiej skręcać. Po trzecie i najwazniejsze, po to, żeby się zatrzymać.

Przypominam potencjalnym samobójcom ("oszczędnym...? :( ), że auto z napędem na cztery hamuje na śniegu/lodzie/wodzie i innych takich nawierzchniach dokładnie tak samo, jak FWD i RWD. A jedzie często szybciej, bo napęd stwarza kierowcy złudne poczucie bezpieczeństwa.

 

Moja zasada co do zimówek - im szybsze auto (zwłaszcza AWD), tym lepszych opon wymaga. Dzięki niej, odpukać, wciąż zyję.

 

A Sunny AWD... eeech, marzenie - przygarnąłbym chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zimówek zgadzam się z Toba w 100% i nawet mając autko 4x4 też bym zakładał zimówki jednak kolega nie zakładał zimówek przez... oszczędność. Aby mieć za co zatankować tego "smoka" nie kupował zimówek. Miałem okazję się przejechać tym Sunnym na letnich w zimie, trzeba było uważać na drodze i planować hamowanie odpowiednio wcześniej ( były to mniejsze ulice osiedlowe na których ruch był znikomy) ale z ruszaniem i skręcaniem nie było zbytnich problemów. Wiadomo że na zimówkach byloby o niebo lepiej... Dopiero zimą mozna było pokręcić bączki tym autem bo latem napęd na cztery łapki robił swoje ;)

Z tego co wiem kolega sprzedał jakiś czas temu tego sunniaka 4x4 za... 3500 :|

 

DrKawik zapodaj fotki swego sprzęta :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...