Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[W10] 2.0D - brak ogrzewania


Gość japim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

W piatek rano samochod zrobil mi psikusa i przy -22 stopniach nie odpalil. Padl akumulator i musialem jechac do pracy autobusem.

 

Po naladowaniu go przez noc dzisiaj rano podlaczam - samochod odpala z niewielkimi problemami i tu niespodzianka: padlo ogrzewanie. Pomimo wszystkich wczesniejszych mrozow wszystko dzialalo tak jak trzeba. A dzisiaj po podlaczeniu akku nagle przestalo grzac.

 

Co dziwniejsze gdy wlaczam na zimne to leci lodowate z kropelkami (czyzby stopiony snieg), a przy ustawieniu na cieple nie jest lodowate tylko takie sobie (a potrafilo byc gorace). Silnik nagrzewa sie ok.

 

Czyzby zamarzla nagrzewnica? a moze panel regulacji sie rozwalil? jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz odpowiedni poziom płynu w układzie chłodzenia? Zobacz czy w chłodnicy jest pod korek.

 

Jeżeli miałeś płyn z dużą zawartością wody to być może woda zamarzła i gdzieś coś pękło.

 

Koniecznie sprawdź poziom płynu w układzie. Kiedyś miałem podobne objawy jak mi się rozszczelniła chłodnica w punto i ubywało sukcesywnie płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh. Szkoda gadac... jak zwykle mam z moja Primerka banalne problemy. Poszedlem jeszcze ja dzisiaj zakrecic co by rozruszac przed nadchodzacym mrozem. Cos mnie tknelo i oczyscilem dokladnie ze sniegu i lodu kratki na podszybiu. Problem zniknal jak reka odjal. Juz ten sypiacy sie snieg dal mi do myslenia. Po prostu nagrzewnica nie miala skad brac powietrza - ot co. Ale dlaczego wiala tylko lekko cieplo a nie goraco - tego nie wiem.

 

Oby tylko takie blahe problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...