Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie zamontować CB radio???


Gość Seba7207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawqianm się nad kupnem CB-ka, konkretnie Uniden 520. Do tego antenka na magnes (nie miałbym serca wiercić dziurę w dachu :wink:. Oczekuję propozycji gdzie najlepiej byłoby zamontować takie radyjko. Mam orginalnego kaseciaka i pod nim jest mały schowek. Może jakieś inne propozycje?. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 to super radyjko.

Antenkę na magnes odradzam. Przy większych predkościach potrafi odpaść i rysuje dach. Poza tym mam wrażenie, że antenkę przyczepioną na stałe można lepiej zestroić.

W sprzedaży są dostęne uchwyty, że nie trzeba żadnych dziur robić. Zostaje po nim taka mała dziurka od wewnętrznej strony klapy bagażnika.

 

Co do lokalizacji idealnie byłoby w kieszeni pod radiem. Problem tylko z wyciąganiem (jak zostawisz to ryzykujesz włam). Ja w końcu zdecydowałem sie trzymać u siebie między siedzeniami i w sumie nie narzekam. Przydałby się tylko mikrofon zmożliwością przerzucania kanałów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fora CB, zdążyłem już przejrzeć. Wracając do mocowania radia, między fotelami raczej odpada (podłokietnik ze schowkiem). Myślę o zamocowaniu w schowku pod radiem (na stałe) z ewentualną zaślepką na czas postoju. Z tego co się zdążyłem zorientować - magnesówki wytrzymują do 160-170km/h. Ja raczej nie jeżdżę szybciej niż 120 km/h (i to sporadycznie osiągam takie prędkości), przeważnie 100-110 na trasie. Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tej sprawie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fora CB, zdążyłem już przejrzeć. Wracając do mocowania radia, między fotelami raczej odpada (podłokietnik ze schowkiem). Myślę o zamocowaniu w schowku pod radiem (na stałe) z ewentualną zaślepką na czas postoju. Z tego co się zdążyłem zorientować - magnesówki wytrzymują do 160-170km/h. Ja raczej nie jeżdżę szybciej niż 120 km/h (i to sporadycznie osiągam takie prędkości), przeważnie 100-110 na trasie. Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tej sprawie. Pozdro

 

president ten maly magnesowy sie trzyma do 190 napewno ;] sprawdzone kilka razy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca, też myślałem właśnie o takim zamocowaniu. Mógłbyś zdradzić, gdzie można dostać taką zaślepkę (obudowanie CB-ka). Widzę, że zasilanie masz na stałe. A w którym miejscu gruszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca, też myślałem właśnie o takim zamocowaniu. Mógłbyś zdradzić, gdzie można dostać taką zaślepkę (obudowanie CB-ka). Widzę, że zasilanie masz na stałe. A w którym miejscu gruszka?

gruszke widać w prawym górnym rogu :wink:

u mnie w tym miejscu gdzie jest radyjko oryginalnie były takie szufladki na kasety, szufladki poszły w pi...u a radyjko wpasowało sie tam idealnie, żadnych przeróbek, i nawet nie potrzeba dodatkowego głośnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...