Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Stukanie tylnej klapy


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc a mianowicie chodzi mi o zlikfidowanie stuków tylnej klapy.Przyczyna jest prosta bo rygiel jest luźny w zamku.Owijałem taśmą ten rygiel i tu nic z tego.

Jakie macie propozycje? POZDRAWIAM[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w K11 oprócz regulacji zamka można jeszcze unieruchomić klapę przy pomocy gumowych odbojów. U mnie są one tak jakby wkręcane na gwincie i można wyregulować, ile mają wystawać wkręcając lub wykręcając je. Jeśli stuka luźna (po zamknięciu) klapa, to może to pomóc. Regulowane odboje zaznaczyłem na zdjęciu:

pict0631.jpg

(przy okazji na tylnej szybie widać naklejkę antytuningową - taka naklejka z miejsca odbiera autu jakieś 10KM, szczególnie w opinii innych użytkowników drogi ;)).

Stukać mogą jeszcze: tylna półka (szczególnie jak wyskoczy z zawiasów), prostokątna blacha na tylnej klapie zasłaniająca silnik tylnej wycieraczki i takie tam (odkręcić, podkleić taśmą/gąbką do uszczelniania okien, przykręcić) oraz graty w bagażniku (ale tu zwykle od razu wiadomo, co stuka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi cały czas półka skrzypi, zagłuszam radiem, ale jak jade np bez radia, to szlag może trafic :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi cały czas półka skrzypi, zagłuszam radiem, ale jak jade np bez radia, to szlag może trafic :?

 

hehe przejedz sie autobusem albo maluchem, to docenisz nawet skrzypiaca polke :lol:

 

posmarowac czym sie nie da zeby nie skrzypialo??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...