Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] wywaliło olej do otworów na świece


Gość mel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poradzcie,dziś silnik zaczął wywalać olej na zewnątrz- ale co ciekawe najprawdopodobniej przez otwory na świece.

Pare dni temu auto przestało jezdzić na benzynie (najprawdopodobniej coś z pompką paliwa),jakoś udało mi sie dziś rano, po kilku razach odpalić na LPG .

wieczorem wróciłem do garażu,a pod maską silnik zachlapany olejem,nie jest to wyciek z uszczelki pod deklem zaworów.

po zdjęciu fajek ze świec okazało sie że są zatopione w oleju.

podejżewam jakieś zimeringi albo uszczelniacz.

auto zapala ale tylko na lpg

jeżeli ktoś może mi poradzić co mogło sie stać- będe wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod deklem zaworowy są cztery uszczelki właśnie na swioece i one ci padły, ja też mam do wymiany ale 2 sztuki, koszt około 40 zeta za sztuke

 

Wymieniałem ostatnio uszczelkę pod pokrywę zaworów i w komplecie były również uszczelki otworów na świece. Całość 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem za bardzo czasu .dziś podjade do IC po te uszczelki,-tylko zastanawiam się jak wybrać ten olej z dziury by nic nie przedostało się do środka.

będe próbował nasączać go w jakąś szmate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał kogoś zaprzyjaźnionego w warsztacie, to oni mają takie podciśnieniowe ssawki do ekologicznej wymiany oleju. Jak nie, to jakaś bawełniana szmatka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończyłem wymiane uszczelniaczy.Ciężko było wyciągnąć stare-trzeba było naciąć ostrym ,płaskim śrubokrętem i podważyć.Nie jestem jeszcze pewien, ale obawiam się że jeden z nowych uszczelniaczy dalej lekko puszcza olej - co może być spowodowane np. nie dokładnością w spasowaniu nowego uszczelniacza.Nabijałem je lekko małym młotkiem tak,by wszedł na swoje miejsce rówmolegle (z każdej strony na taką samą głębokość).

Co do wyczyszczenia otworów na świece z oleju ,to nalałem tam benzyny ekstrakcyjnej,wymieszałem ją z olejem cienkim pędzlem i odessałem całość cienką rurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyczyszczenia otworów na świece z oleju ,to nalałem tam benzyny ekstrakcyjnej,wymieszałem ją z olejem cienkim pędzlem i odessałem całość cienką rurką.

dobry pomysl mi poddales :D

gdzie i za ile kupiles :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hurtownia motoryzacyjna HIPOL na Odrowąża 12 lub 15

komplecik 4szt. uszczelek za 30pln.

 

niestety u mnie dalej przepuszcza olej, narazie tego nie ruszam -mam nieogrzewany garaż,i dosc sie wymarzlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na białowieskiej 6 ( http://www.nissan-ballaun.com.pl ) w serwisie nissana koszt jednej uszczelki to 10zł. tez musialem zomowic komplet :cry: to bedzie 1wszy zakup w aso - w IC, JC ani nigdzie indziej nie mieli.

czy orientuje sie ktos gdzie mozna tanio kupic przyzwoitej firmy dolny sworzen wahacza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wymieniałem ostatnio uszczelkę pod pokrywę zaworów i w komplecie były również uszczelki otworów na świece. Całość 50zł.

witam a gdzie w lublinie takie uszczelki mozna kupic?? bo ja jedynie znalazlem samą uszczelke pod pokrywe a uszczelki do świec w serwisie kosztuja 84 zł za sztuke pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...