Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile Wam pali auto w zime??


Gość Mrozu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Pytanie jak w temacie. Mój 100NX 1.6 przy ostatnich mrozach i jeździe na krótkich dystansach osiągnął rekordowe 13L/100km. Jazda raczej spokojnia, ale gdzie się da to boczkiem na rękawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja perla tez cos kolo tego..tyle ze umnie jeszcze awaria dochodzi...ale w serduszku cos sie sciska jak widze gdy wskazowka od paliwaopada :P

 

ps.

Jazda raczej spokojnia, ale gdzie się da to boczkiem na rękawie :D

w sobote tak kolo 12 w nocy jak nie bylo ruchu chcialem do okola ronda tak boczkiem pojsc i nawet dobrze szlo do momentu az nie rzucilo tylem...i jak w anglii...pod prad :)

 

pozdrawiam wlascicieli ekonomicznych nysek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie dokonca w temacie bo silnik inny ale raz wycisnalem ze swojego autka spalanie 31l wachy na 106km :shock: .... i wcale nie musialo byc zimno. generalnie na calym baku liczac srednie spalanie to od 14.0 (raz) do 16.5 (przewaznie) i 20.3 (raz) /100km.

mam nadzieje ze troche Was to pocieszy :roll:

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

srednio pali mi gazu 12l czyli tyle co w lato, ale daje mu sie rozgrzac do 30C na benzynie, wiec pewnie troche wiecej, ale to auto jest warte kazdych pieniedzy 8)

PS Moj rekord to 16l Pb przy ostrym katowaniu, ale chyba mam inne dysze w gazniku stad ten wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie dokonca w temacie bo silnik inny ale raz wycisnalem ze swojego autka spalanie 31l wachy na 106km :shock: .... i wcale nie musialo byc zimno. generalnie na calym baku liczac srednie spalanie to od 14.0 (raz) do 16.5 (przewaznie) i 20.3 (raz) /100km.

mam nadzieje ze troche Was to pocieszy :roll:

pzdr!

Ale Ty masz 200KM pod maską i RWD który aż kusi żeby chodzić bokami gdzie się da :D a ja mam tylko 90KM i FWD.

Moj rekord to 16l Pb przy ostrym katowaniu, ale chyba mam inne dysze w gazniku stad ten wynik

A jakie masz dysze? Wymieniałeś coś? Lepiej na nich jeździ? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek19854

z tego co ostatnio zaobserwowałem przy -23 stopni to pali deczko więcej jakieś 11l w mieście(paliwa) na gaz nie przerobiłem jeszcze bo nie mam polskiego przeglądu

pozdrawiam

NDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
A jakie masz dysze? Wymieniałeś coś? Lepiej na nich jeździ? Pozdro
ponoc Szwab przerabial w gazniku...fakt, ze moje Nismo zjadlo Scirocco 120hp, ale nie wiem czy to daje jakiekolwiek porownanie, bo nie scigalem sie z zadnym NX( a teraz na dodatek sprzeglo sie gubi nawet po wrzuceniu 3jki :cry: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość EnDrIu WAWA
mrozy puściły i spalił mi na trasie 5,5 litra przy jeździe tak do 120km/h to chyba nieźle jak na automat?
niezle nawet jak na manuala, mi sie nie udalo zejsc ponizej 6l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A moja setka zima spala okolo 15,16 litrow na setke zalamujaca sprawa :cry: :cry:

a juz chcialem napisac ze moj pali duzo.

 

panowie jaka jest optymalna ilosc obrotow do zmiany biegow??nie mowie o zmianie 1 na 2 bo tu troszke mniej zawsze. ale tak na wieksztch biegach zeby bylo male spalanie. ja zmieniam przy ok 2-2.5 tys. czy to w sam raz czy troszke za malo ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jaka jest optymalna ilosc obrotow do zmiany biegow??nie mowie o zmianie 1 na 2 bo tu troszke mniej zawsze. ale tak na wieksztch biegach zeby bylo male spalanie. ja zmieniam przy ok 2-2.5 tys. czy to w sam raz czy troszke za malo ?pzdr

Jak zmieniasz bieg na wyższy to niepowinny obroty spadać poniżej 2000 czyli zmiany dokonujesz ok. 2700. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
A moja setka zima spala okolo 15,16 litrow na setke zalamujaca sprawa :cry: :cry:

a juz chcialem napisac ze moj pali duzo.

 

panowie jaka jest optymalna ilosc obrotow do zmiany biegow??nie mowie o zmianie 1 na 2 bo tu troszke mniej zawsze. ale tak na wieksztch biegach zeby bylo male spalanie. ja zmieniam przy ok 2-2.5 tys. czy to w sam raz czy troszke za malo ?

 

pzdr

ja zmieniam 2.7-3.0

 

W trasie na Vtce natomiast jezdze od 2500 jezeli nie przyspieszam i nigdzie nie spiesze sie 8)

 

NIe mozna przesadzac zbyt niskimi obrotami bo powoduje to rozciaganie lancucha i auto wiecej pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mozna przesadzac zbyt niskimi obrotami bo powoduje to rozciaganie lancucha i auto wiecej pali

 

Przy zbyt niskich obrotach silnik też ma bardzo małą moc i bardzo jest obciążony i z tąd bierze się jego duży apetyt na paliwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...